23 Mayıs 2024 Perşembe
ads
DOLAR 1.00 ₺
EURO 1.00 ₺
STERLIN 1.00 ₺
ALTIN 1.00 ₺
BTC 1.00 $
ETH 1.00 $
BİST 10,952.06

Ercüment Tunçalp

Ercüment Tunçalp

İstenirse camia birleşiyormuş !

Yayınlama: 1 Nisan 2024 Pazartesi 15:53 Okunma: 659

Hiçbir camia veya topluluk kuru tavsiyelerle biraraya gelmez. Bunu kısa süre önceye kadar yaşayarak gördük. 

Önce yapılan işe hangi gözle bakıldığı önemlidir. Sonra o işe talip olanın hazırlığı ve detaylı planı olup olmadığı önemlidir. Kararsızlık en kötü şeydir.

“Hele bir başlayalım, istim arkadan gelsin” tarzı artık tedavülden kalkmıştır.

“Küstüm, oynamıyorum” nazı ile çevresini yoranların etrafında birlik olunması düşünülemez. Elbette bir kısım yancı grup destek verse de karşısında bir blok oluşması da kaçınılmazdı. Bu senaryo bizim için gerçek oldu ve bitti.

Gençlerbirliği Başkanı Osman Sungur göreve başlayana kadar, hatta görevdeki kısa zaman dilimi içinde de laf üretmemiş, hele kendi reklamını hiç yapmamıştır. Sadece işe odaklanmış ve etap etap bitirdiği işleri duyar hale gelmişiz…

Ancak yeni seçilmiş bir Gençlerbirliği Yönetim Kurulu Üyesi’nin pazar günü Fenerbahçe forması ile oy kullanırken çekilen fotoğrafını sosyal medya hesabından yayınlaması inanılır gibi değildir.  

Sayın yöneticinin Fenerbahçe taraftarı olduğunu biliyoruz ve buna alışkın olduğumuz için hoş görüyoruz ama formalı kısmını fazla buluyoruz !

Haberi ilk gördüğümde fotoğrafın eskiye ait olduğunu zannettim. Bir daha okudum ve arkadaşlara da sorarak son seçime ait olduğuna inandım.   

Düşünebiliyor musunuz; kulübümüzde görev almayı kabul ettiği halde sırtındaki formayı çıkartmayan bir yöneticiden taraftarımız mesaj bekleyecek !

Oysa beklememize gerek yok, mesaj karşımızda duruyor…  

Süper lige çıktığımız zaman bir Fenerbahçe- Gençlerbirliği maçında hangi formayı giyeceği bu günden belli değil mi ?

Federasyon ilişkilerinden sorumlu bir asbaşkanın o aşamada (kulüpler arası ihtilaf durumunda) iki kulüp arasından tercihini hangi taraf adına kullanacağının garantisi var mı ? 

Bir kulübe sponsor olunurken, eş zamanlı olarak yönetim kuruluna  da girmek şart mıdır ?

Sayın yönetici bu hassasiyeti göstermediğine göre Başkanımızdan gerekeni yapmasını beklemek bizim hakkımızdır. Çünkü camiaları bir arada tutan ortak değerleridir. Sayın yöneticinin de bu konuda bize hak vereceğini umuyorum.

Büyük Gençlerli Erdal Beşikçioğlu’nun Etimesgut Belediye Başkanlığı koltuğuna oturacak olması sevincimizi artırıyor. Kendisini yürekten kutluyorum. Burada da hangi partiden aday olduğunun hiç önemi yoktur, zira bizim tek ortak değerimiz Gençlerbirliği’dir.   

Tercüme