16 Haziran 2024 Pazar
ads
DOLAR 32.79 ₺
EURO 35.16 ₺
STERLIN 41.61 ₺
G.ALTIN 2,459.44 ₺
BTC 66,134.11 $
ETH 3,562.19 $
BİST 10,471.32

Ercüment Tunçalp

Ercüment Tunçalp

İroniyi de gerçek sandılar

Yayınlama: 27 Aralık 2022 Salı 13:14 Okunma: 44

Akşam sabah “kayyum gelir ha” diyerek korku salmaya çalışanlar, benim “gelirse gelsin” sözümü alıp oradan kayyum istediğim sonucunu çıkartmışlar.

Allaha şükür ki bu camiada tek alternatif güzelleme yaptığınız ama başarısız olmuş ekibiniz değildir. Görevi bırakma durumunda, en az bir başkan adayı zaten ortaya çıkmış durumdadır. O gün geldiğinde başka adayların çıkma ihtimali de az değildir. Yani kayyum ihtimali sıfıra yakındır.

Tane tane anlatayım. Ben diyorum ki; alternatif gibi sunduğunuz kayyum gelse bile sizden daha fazla zarar veremez. Bilmem anlatabildim mi ?

Sonra spor programı yapıyorsunuz; öncesinde biraz hazırlık yapmanızı tavsiye ederim. Diyorsunuz ki; “ilk yarının sonunda, sondan beşinci takımın puanı 18, maç başı puan ortalaması da 1 olduğuna göre, sezon sonunda aynı sıradaki takım 36 puanla ligde kalır.”

Eğer araştırsaydınız; son 10 yılda hiç istisnasız ilk yarının puan ortalamasının, sezon sonundan düşük olduğunu görürdünüz…

Yani can derdine düşenler final periyodunda daha fazla puan topluyorlar. 

Arkadaşlar üçer puanı silinen 4 takımı gözlerine kestirmişler. Aradaki mevcut puan farklarının ise hiç önemi yok !

Yani biz art arda 4 galibiyet alırken, onlar birer puana muhtaç kalacaklar…    

Üç puanı silinen bize en yakın takım olan Denizlispor, silinen puanlarını iki gün içinde yerine koydu. Biz ne yaptık ?

Übeyd çok konuşuldu. Diğer konulara sıra gelmesin diye çocuğu yarım saat masaya yatırdılar. Kalede Muslera olsaydı Bandırmaspor’u yenecek miydik ?

Mazeretimiz yok, henüz sezon başlarken söylediğimiz gibi ligin en yetersiz kadrosu bizdeydi ve hak ettiğimiz sonucu aldık…

Gelelim ligin ikinci yarısına… 

Elbette sizlerin eğlenceli programları sürdürebilmeniz için umutları canlı tutmaya ihtiyacınız var ama gerçeklerin çok uzağında kaldığınızı artık herkes anladı. Yorumları okurken zorlandığınızdan da çok açık belli oluyor…

Basit hesapla; önce 4 yenilgiden fazla almayacaksınız. Sonra en az 10 galibiyet alacaksınız. Yani 4 beraberlikten fazlasını da almayacaksınız. Bakın bakalım ilk yarıda Eyüpspor’dan başka 10 galibiyet almış takım var mı ?

Demek ki 12 milyon euroluk kadro kuracaksınız !

Yoksa gömü buldunuz da bizim haberimiz mi yok ?  

Tane tane anlatmamın sebebi, matematiğinizi hayli zayıf gördüğüm içindir…

Sonuç olarak; bu takım düşmüştür. Barış’ı, Metehan’ı ve Gökhan Gül’ü gönderdikten sonra transfer yapmanıza hiç gerek yoktur. Onlardan gelecek parayı eldeki futbolculara vererek, morallerini yükselterek, Seçkin hocayla da iş birliği yaparak önümüzdeki yılın hazırlığını yapmalısınız. Yoksa sadece küme düşürmekle kalmaz, borcu da kar topu gibi büyütürsünüz.

Bizden söylemesi… 

Tercüme