21 Nisan 2024 Pazar
ads
DOLAR 32.50 ₺
EURO 34.78 ₺
STERLIN 40.29 ₺
ALTIN 2,499.53 ₺
BTC 65,073.37 $
ETH 3,178.46 $
BİST 9,693.46

Ercüment Tunçalp

Ercüment Tunçalp

İlk yarı bitti, tiyatro devam ediyor !

Yayınlama: 25 Aralık 2022 Pazar 19:01 Okunma: 46

Gerçekleri görmek yerine, “Halamın bıyıkları olsaydı amcam olurdu” türküsünü söyleye söyleye ilk yarıyı 7 puanla son sırada bitirdik.

“İyi oynadık yenildik, şans yanımızda değildi. Eğer o golü atsaydık, şu golü de yemeseydik rakibi perişan ederdik. Hakem takdir haklarını rakipten yana kullanmasaydı, iki de penaltımız verilseydi…“ Devam edip gidiyor…

TFF, rakiplerimizden 4x3 =12 puan silmesine rağmen biz hâlâ açık ara dipte sürünüyoruz. Şunu öğrenemediler; yetersiz öğrenciye sınav esnasında kopya da verseniz, “kitap defter serbest”te deseniz nafiledir, yine çakar… 

Nitekim Gençlerbirliğimizin karnesi kötü rekorlarla doldu.

 . Maç başına puan ortalamamız yüzde 0,4 ,

 . Ligin en fazla yenilgi alan takımıyız,

 . Ligin en fazla gol yiyen takımıyız,

 . Ligin en kötü gol averajına sahip takımıyız,

 . Ligin en az galibiyet alan (1 adet) takımıyız,

 . Tarihimizin en uzun süre galibiyet alamama serisinin sahibiyiz,

 . 7 maç üst üste sıfır çeken bir hocaya sahibiz.

Böyle bir tablo önünde bile gaz verme işlemi devam ediyor. “Çocuklar çok iyi oynamaya başladılar, hoca da ağırlığını koymaya başladı.”

Allah akıl fikir versin; ağaç meyve vermiyor ama gölgesindeki mavra devam ediyor. 12 maçta tek puanı zor alan ekibe baştan aşağı güzelleme yapıyorlar !

Hacettepe’yi amatör kümeye gönderip, Gençlerbirliği’ni de aynı yola sokmuş  olan yönetime besteler yapıyorlar.

Sakarya’da Gençlerbirliği taraftarının hocayı istifaya çağırması çok tuhafmış…

Dünyanın her yerinde 6-7 maçta tek puan alamayan hoca istifaya çağırılır esas tuhaflığın sembolü olan muhterem kardeşlerim…     

Üstelik 18 maçta 7 puan alan takımın sadece hocası değil, yönetimi de istifaya davet edilir. Ancak bunu normal taraftar yapar, sizlerden beklenen bir tarz değildir. Hiç değilse biraz da sessiz kalmayı beceremez misiniz ?

Ara transfer dönemi geldi. Metehan ve Barış’ı isteyenler varmış. Yahu bu zayıf kadronun elle tutulur 2 futbolcusunu gönderip, 6 aydır maça çıkmamış yeni  futbolcularla kadro güçlendirilmiş mi olacak ?

Evet 6 futbolcunun adını duydum; bunların beşi bu sezon lig maçına çıkmamış, bir tanesi de toplam 182 dakika (2 maç kadar) sahada yer almış. Bunlarla mı ikinci yarıda 10-11 galibiyet alacağız ?  

Göreceksiniz bu günleri bile arar olacağız. Hem para gidecek, daha fazla borca gireceğiz hem de 2. ligde bile işimize yaramayacak bir kadro ile baş başa kalacağız !

İşte olmuyor, hep beraber bırakıp gidin ve zararın neresinden dönersek kâr sayalım…

Kayyum gelirmiş…

Gelecekse gelsin be. Kayyum bundan daha fazla hangi zararı verecek, açıklar mısınız ?

Tercüme