13 Temmuz 2024 Cumartesi
ads
DOLAR 33.04 ₺
EURO 36.02 ₺
STERLIN 42.99 ₺
G.ALTIN 2,559.61 ₺
BTC 56,833.72 $
ETH 3,075.72 $
BİST 11,064.85

Ercüment Tunçalp

Ercüment Tunçalp

Hoca tercihinin sebebi anlaşıldı

Yayınlama: 10 Temmuz 2024 Çarşamba 12:03 Okunma: 1423

Kasada para yok. Kimsenin de elini cebine atmaya niyeti yok. Bu durumda lig seviyesine uygun transferlerin gerçekleşemeyeceği zaten ortadaydı. Kariyerli bir hoca gelseydi, bu malzemeyle yola devam eder miydi ?

Kemal Özdeş ve Metin Diyadin örneklerini unutmayalım…   

Kaldı ki, bu hocalar eksik malzeme ile de güzel yemek çıkartabilecek kadar ustalar. Ancak yine de risk almak istememelerine saygı duyulur.  

 

Neticede yönetim sorun yaşamamak üzere önce hocayı garantiye aldı. Mesleğe ilk defa birinci adam olarak adımını atan bir çalıştırıcının ön şartı veya olmazsa olmazları devre dışı kaldığından ilk rahatlık burada sağlandı.

Günler ilerledikçe de doğal olarak benim tahminim değişmeye başladı. Önceden varsaydığım transferlerle orta sıralar için bir hedef belirlemiştim. Ancak bu sessizliğin sürmesi durumunda bu takım düşer. Hocaya bir şey olmaz, kariyerinin ilk sayfası öyle veya böyle dolar. Yönetime de bir şey olmaz, bir sene daha PR çalışmaları sürer, Gençlerbirliği tarihine geçerler…  

Sonra ?

Gençlerbirliği 2. Lige, diğerleri de kendi yollarına giderler. Neticede kulüp dışında kimsenin kaybı olmaz !    

Öyle ya…

Tarih 9 Temmuz 2024, Başkan ve yöneticiler hayran hayran sahadaki çalışmayı izliyorlar. İlk maçlar 8 Ağustos 2024 tarihinde. Artık geri sayım başlamış, rakipler gümbür gümbür kadroları dolduruyorlar, bizimkiler sözleşmesi bitip gidenlerin arkasından bakıyorlar, elek altı kalanları ise izliyorlar.

Maçlar başladığı zaman neler olacağını bu günden göremeyenler varsa söylüyorum; bu takım hüsrana uğrar. Yazalım da burada dursun !

Aksini iddia eden varsa 3 adet kurtarıcı rol üstlenecek futbolcu adı söylesin…   

Sonuç olarak; sakın kimse geçen sezon performansı ile bu seneyi kıyaslamasın, zira arada en küçük bir benzerlik yoktur. Takımda yabancı futbolcu olarak 2 kişi kalmıştır; sakat olan Aias Aosman ile 35’lik Amilton…

Giden yabancı sayısı 8…

Gelen yabancı yok…

İşin enteresan tarafı bu gidişattan bizden başka şikayetçi olan da yok !

Sanki sahada seyredecek bir güzellik kalmış gibi kombine biletlere gelen fahiş zam da ortada… 

Eğer alan memnun satan memnun ise bize hayırlı bir sezon dilemekten başka seçenek kalmıyor. Acı çekmeyi sevenler için kombine biletler yanında mendil promosyonu iyi gider… 

Tercüme