16 Nisan 2024 Salı
ads
DOLAR 32.45 ₺
EURO 34.46 ₺
STERLIN 40.33 ₺
ALTIN 2,472.13 ₺
BTC 62,968.04 $
ETH 3,071.40 $
BİST 9,679.80

Ercüment Tunçalp

Ercüment Tunçalp

Hayırlı uğurlu olsun dileklerimizle...

Yayınlama: 3 Mart 2024 Pazar 19:17 Okunma: 1386

Gençlerbirliği sahipsiz kalmadı. Önce bunun için sevinmeliyiz. Yine Ankara’nın başarılı iş adamlarından biri daha o değerli koltuğa oturdu. 

Yeni Başkan Osman Sungur’da aynen Niyazi Akdaş gibi yüz yıllık çınara layık bir liderdir. Ayrıca yönetim kurulunu teşkil ederken gösterdiği titizlik için de kendisini kutlamak gerekir. Hele Ankara Kulübü’nün başarılı Başkanı Metin Özaslan’ı listesine alması çok olumlu bir gelişmedir.

Diğer yöneticileri tek tek saymamıza gerek yok, daha önceki yönetim kurullarında yer alanlar arasından da başarılı seçim yapıldığını görüyoruz.

 

Ancak spor kulübü yönetmek, hem de ülkemizde olunca normal şirket yönetmeye benzemez. Ayrı dinamikleri vardır.

Bunun için bizler de katkı yapmaya çalışacağız…

Şimdiye kadar olduğu gibi başarılı yönetim tarzını alkışlayacağız, gördüğümüz eksikleri ise söyleyeceğiz.

Başlangıç tavsiyesi olarak; ilk adımın personel alacaklarını ödemek olması gerektiğini belirtmeliyim. Kulüpte çalışmaya bizim zamanımızdan beri (1996-2004) devam eden çalışanlarımız vardır. Onları da gösterdikleri sabır ve Gençlerbirliği’ne bağlılıkları sebebiyle takdir etmek gerekir.  

Hocamız elindeki malzemeye göre başarılı işler yapmıştır. Kendisiyle uzun vadeli çalışılmalı ve üzerindeki fazla yük azaltılmalıdır. Elbette bizim dışardan kolayca söylediğimiz bazı olumsuzlukları o kadar rahat söyleyemez ve bir denge kurmaya çalışabilir. Bu da kaçınılmaz olarak kendisine stres yükler.

Harun Erol bünyemizden yetişmiş eski bir futbolcumuzdur. Bu görevi seve seve üstlenebileceğini tahmin ediyorum.

Menajerleri ve bunlarla bağlantısı olanları kulüpten uzak tutmakta fayda vardır. Başımıza gelenlerin önemli kısmı bu mesleğin bazı mensupları ile içimizdeki iş birlikçilerin eseridir.

Alt yapı ve kadın futbolu emin ellerdedir. Hiç bozmadan aynen devam edilmelidir.

Yeni ekip içinde bulunan Erdem Göktürk aynı zamanda Hentbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesidir. Bu fırsatı değerlendirelim ve görev süresi dolmadan amatör branşlara bu ilaveyi de yapalım.   

Sessiz kalan ve sadece alkışlayan yancılardan sakının. Yüzünüze yapılan en sert eleştirilere değer verin. Sonrasında isabetli bulmadıklarınızı elemek nasıl olsa sizin yetkiniz dahilindedir.

Gazeteci kardeşimiz Murat Tarhan’ın, bu günkü genel kurulun yönetim tarzı üzerine yaptığı eleştirel yazıdan da gelecek yıllar için faydalanılmalıdır. Zira 100 yıllık bir kulüp artık o şanına yakışır şekilde süreçleri yönetmelidir. 

Bu gün oynanan Göztepe- Boluspor maçında da gördük ki; ligin 2. sırasındaki bir takımla 7. sırasındaki bir takım arasında büyük kalite farkı vardır. Bu bakımdan play off a kalmamızı normal görsek de, finaller sürecinde üst üste 3 galibiyet almanın neredeyse imkansız olduğunu da kabul etmeliyiz.  

Dolayısıyla puan cetvelinde bulunduğumuz yer bu sezon için uygun görülmeli ve önümüzdeki sezonun planları şimdiden yapılmaya başlanmalıdır.

  

Tercüme