26 Şubat 2024 Pazartesi
ads
DOLAR 31.12 ₺
EURO 33.81 ₺
STERLIN 39.55 ₺
ALTIN 2,036.64 ₺
BTC 51,204.10 $
ETH 3,064.16 $
BİST 9,343.47

Ercüment Tunçalp

Ercüment Tunçalp

Hasan Ağabeyi uğurlarken...

Yayınlama: 11 Kasım 2023 Cumartesi 14:14 Okunma: 124

Efsane Başkanımız Hasan Şengel’i kaybettik, başımız sağolsun. Kendisine Allahtan rahmet, ailesine de sabırlar diliyorum…

Gençlerbirliği onun çocuğu gibiydi. Evinden çok kulüpte zaman geçirirdi. Ülkemizde, Başkanlık süresi dolunca ortadan kaybolan yüzlerce örnek yanında Hasan ağabey bu konuda tekdi.

Hep almaya gelenlerin yanında cebindekini son kuruşuna kadar vermeye hazır olan da özel bir Başkandı. Bu konuda övülmeyi istemezdi. Defalarca arayıp “Ercüment bunlara gerek yok oğlum, başka şeyler yaz” derdi.

Ancak bunları yazmazsak Hasan ağabey sadece bizim değerimiz olarak kalır. Oysa Türk futboluna, belki de bütün derneklere, vakıflara böyle yöneticiler örnek gösterilmelidir. Kısaca az bulunur bir karaktere sahipti…    

 

Sadece Başkanlık döneminde değil uzun yöneticilik hayatında da; ailesini bile ihmal ettiği zamanlar oldu ama kulübü Ankara dışındaki işlerine rağmen hiç ihmal etmedi. Yokluk günlerinde kulüp için verdiği senetlerden dolayı hapse bile girdi. Yetkiner ne güzel özetlemiş; “Gençlerbirliği için hapis yatmış, sonra da ‘hapis yatan kişi Gençlerbirliği’ne Başkan olamaz’ diyerek görevden ayrılmış bir kişiydi” diyerek. Bu kadar da aşırı hassasiyete sahipti.

Divan Kurulu Başkanı olarak ‘çok sessiz kaldığını’ kendisine söylediğim zamanlarda; “ben de senin bana söylediğin gibi eksik gördüğüm hususları muhatabımın yüzüne söylüyorum, hiç merak etme” diye cevaplardı.

Ankara beyefendisi ağabeyimiz güle güle, ışıklar içinde uyu…

Vefatının 10 Kasım’a denk gelmesi de büyük tesadüf olmuştur. Bu vesileyle Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü de sevgiyle, özlemle ve minnetle anıyoruz. Ruhu şad, mekanı cennet olsun…

 

Bu kederli günümüzde deplasmanda bize net galibiyet hediye eden ekibimizi de kutluyorum. Hocamızın cesaretli, planlı oyun taktiği ve oyuncularımızın gayreti ile maçın hiçbir dakikasında sonuçtan kuşku duymadık.

Gençlerbirliği, uzun seneler görev yapacak hocasını bulmuştur. Eline biraz daha genişletilmiş kadro verebilirsek bu yolun sonu aydınlık olacaktır.

 

Böylece yakın zamanda kaybettiğimiz büyüklerimiz yerlerinde rahat edeceklerdir.

Haydi Gençler…       

Tercüme