23 Mayıs 2024 Perşembe
ads
DOLAR 1.00 ₺
EURO 1.00 ₺
STERLIN 1.00 ₺
ALTIN 1.00 ₺
BTC 1.00 $
ETH 1.00 $
BİST 10,925.54

Ercüment Tunçalp

Ercüment Tunçalp

Gençlerbirliği'nde işler yoluna girdi

Yayınlama: 16 Mart 2024 Cumartesi 12:08 Okunma: 1438

Geçen yazımda da belirttiğim gibi Altay maçı sonucu önceden belli olan bir maçtı. Dolayısıyla 7 maçta alınan tek galibiyetin bu maça denk gelmesinin özel bir anlamı yoktu. Önemli olan Kocelispor ve Boluspor maçları demiştim.

Nitekim ilkini çok rahat bir şekilde geçtik. Kocaelispor’un neredeyse hiç varlık gösteremediği, direnemediği bir maç oldu. Aldığımız 3 puana rağmen puan cetvelindeki yerimiz değişmedi ama ligin üçüncü sırasındaki takıma kabul ettirdiğimiz üstünlüğümüz önümüzdeki maçlar için de ümit verici oldu.  

Çorumspor’un geçen hafta İstanbul’da ligin açık ara lideri olan Eyüpspor’u yenmesi de onlar açısından önemli gelişmeydi. Tahminim Çorumspor ve biz mutlaka play off içinde kalırız. Boluspor ve Bandırmaspor’dan birisi de dışarda kalır. Kocaelispor üçüncü sırada kalamaz, Sakaryaspor ile yer değiştirirler.  

Melih Bostan ilk onbirdeki yerini sağlamlaştırdı.

İyi günde de kötü günde de mutlaka gerçeklerin konuşulması gerekir. Bazı arkadaşlarımız bu hafta kadroda yer almayan Buğra Çağıran’ı da beğeniyorlar, Mustapha Yatabare’yi de, yani hiç boş yok…

Oysa aralarında dağlar kadar performans farkı var !

Buğra orta saha oyuncusu olmasına rağmen santrafor mevkiinde boy gösteren Yatabare’den daha fazla gole katkı yapmış. Üstelik Buğra’nın sahada kaldığı süre de Yatabare’nin yarısı kadar…

Kayode adında bir problemimiz vardı. Üç dört haftadır ortalarda gözükmediği halde kulüp içinden sakat olduğunu söylediler. Yani yalan olduğu anlaşıldı.  

Böylece bu yalanı uyduranların mumu yatsıya kadar bile yanmadı. Adı geçen futbolcu da nihayet yaşadığı huzursuzluğu kulüple anlaşarak sonlandırdı.

Yolu açık olsun, Allah gönlüne göre versin.    

14 Mart 2023’ten 14 Mart 2024’e, 101. yılımız kutlu olsun…

Bu hafta birçok mutlu olayı aynı anda yaşadık.

Hepimizin bir başka ortak değeri olan Ankara Kulübü Derneği’nin  Seymenleri ve Bacıerenleri kulübümüzü ziyaret ettiler.

Yeni Başkan Vekilimiz Dr. Metin Özaslan sayesinde kurulan bu köprü,  hemşehrilerimiz arasında her iki sevgiyi birlikte yaşayanların sayısını artıracaktır.

Taraftarlarımızın bu iki değeri hep yan yana görmeleri en büyük dileğimdir…

Tercüme