26 Şubat 2024 Pazartesi
ads
DOLAR 31.12 ₺
EURO 33.81 ₺
STERLIN 39.50 ₺
ALTIN 2,033.18 ₺
BTC 51,166.86 $
ETH 3,055.20 $
BİST 9,339.27

Ercüment Tunçalp

Ercüment Tunçalp

Galibiyeti kaçırdık !

Yayınlama: 21 Ağustos 2023 Pazartesi 12:32 Okunma: 46

İlk hafta kazandığımız 3 puanı 6 puana çıkartmak içten bile değildi. Hocamıza elindeki imkanlarla ligin en hazır takımını yarattığı için teşekkür borçluyuz.

Böyle patates tarlası gibi bir sahada ancak bizim takım gibi mücadele eden ekipler puan çıkartabilir. Sadece bu bile övgüye değerdir. Yatabare’nin kaçırdığı fırsatlardan birinin gol olmaması ve Buğra Çağıran’ın sakatlığı şansızlığımız olmuştur. Kadro derinliği olmaması Bodrumspor ve Çorumspor maçlarında yer alamayacak bu futbolcumuz sebebiyle sıkıntı yaratabilir.

İşte 2 haftada bütün takımları seyrettik, çoğunluğu sezon açılışında gibiler.

Sakın yanlış anlaşılmasın; mevcut kadronun iyi hazırlandığından bahsediyorum.

Zira henüz hocanın istediği transferler yapılmadı (Enes hariç). Buna rağmen kalitesi dip yapan bu ligde düşme sırası bize gelmez. Trendyol TFF 1. Ligin 2. haftasında oynanan 8 maçta 6 gol atıldı (yarın bir maç daha oynanacak). 5 maçta ise gol sesi çıkmadı. Avrupa’da hangi ligde bu kadar gol kısırlığı var ?

Elbette yok. Sonrada seyirci maça niye gelmiyor diyoruz. Taraftarlar hem para verecek, hem de yerde yatan futbolcuları mı seyredecek ?  

Allahtan bizim taraftar artık deplasman tribününü bile doldurmaya başladı. Emeği geçenleri kutlarım. Ancak onlara daha kaliteli futbol seyrettirme sorumluluğu artmıştır. 

Zannediyorum, bu tabloda hedefimiz sadece lige tutunmak olmasa gerek !

O zaman transfer sezonunun sonuna yaklaştığımız bu günlerde elimizi çabuk tutmalıyız. Play Off’a kalmak istiyorsak transfer şarttır, yok sadece ligde kalmak istiyorsak da para harcamaya gerek yoktur.  

Sonuç olarak;

Sakın sadece yancıların yaymaya çalıştığı gibi; mevcut kadro ile yukarılara oynama hedefi önümüze konmasın, buna kimse inanmaz… 

Tercüme