23 Şubat 2024 Cuma
ads
DOLAR 31.02 ₺
EURO 33.61 ₺
STERLIN 39.41 ₺
ALTIN 2,030.89 ₺
BTC 51,018.75 $
ETH 2,943.59 $
BİST 9,374.20

Ercüment Tunçalp

Ercüment Tunçalp

Eyüpspor galibiyeti anlamını yitirdi !

Yayınlama: 17 Nisan 2023 Pazartesi 23:35 Okunma: 61

Keşke o maçı değil de bu maçı kazansaydık. Zira Altay için aradaki farkı korumak önemliydi ve amaçlarına ulaştılar. Artık Erzurumspor’u deplasmanda yenmekten başka çaremiz kalmadı. Yanına da 2 galibiyet daha eklemememiz lazım. Peki kolay mı ?

Kalan 5 maçın 3’ünü kazanma şansımız hayli zor…

Üstelik ilki Rizespor ile ve deplasmanda…   

Evde oynayacağımız Sakaryaspor maçının zorluk derecesi de bu takımın o günkü sıralamada bulunacağı yere göre belli olacaktır. İnşallah ilk 7 sıra bizim oynayacağımız maçlara kadar netleşsin de, Sakaryaspor, Bodrumspor ve Bandırmaspor bizimle kıran kırana mücadeleye girmeye cesaret edemesinler !

 

Futbolda her şey olabiliyor, örneklerini de sık sık görüyoruz. Geçen hafta Altay’dan 3 gömlek daha iyi bir takımı harika bir oyunla deplasmanda yendik. Ama bu hafta berbat bir oyunla emekliler takımını yenemedik. 

Artık işimiz takımın ‘gününde’ olup olmamasına kaldı !

En fazla aldığım eleştiri, “Ne kötümser adamsın” oluyor… 

Evet ama hiç zararını görmedim. Özel hayatımda da en kötüsüne göre tedbirimi alırım. Olmazsa da elden geleni yaptığım için daha az üzülürüm…

Artık geriye bakmanın anlamı yok, bu günden sonrası önemlidir. Çünkü hâlâ sondan ikinci sıradayız. Ve de henüz psikolojik çıtayı bir türlü aşamadık…

 

Sonuç olarak; Erzurumspor ve Bandırmaspor gözüme kestirdiklerim. Bir kazaya karşılık olarak da Bodrumspor’u yedek listeme aldım.

Yani durum o kadar parlak değil ama hiç olmazsa ümidimiz sürüyor…

İhtimal ne kadar küçük olsa da !       

Tercüme