18 Nisan 2024 Perşembe
ads
DOLAR 32.50 ₺
EURO 34.77 ₺
STERLIN 40.64 ₺
ALTIN 2,489.13 ₺
BTC 62,400.32 $
ETH 3,029.87 $
BİST 9,520.59

Ercüment Tunçalp

Ercüment Tunçalp

Cemalettin Kaptana yapılan haksızlık !

Yayınlama: 11 Ağustos 2022 Perşembe 08:28 Okunma: 60

Yeni yönetimden ilk icraat olarak ne bekliyorduk ?

Kaynak bularak transfer yasağını kaldırmalarını değil mi ?

Yanılmışız, birinci sırada tarihimize geçmiş sevgili kaptanımız Cemalettin Sakallıoğlu’nu kapının önüne koymak varmış…

Daha da acı olan, gerçek dışı “karşılıklı anlaşarak yollarımızı ayırdık” açıklaması…

İşin doğrusu; kaptan görevden alınacağını dışardan duyuyor ve “böyle bir şey var mı ?” diye sorduğunda gerçeği öğreniyor.   

Elbette kurumlarda görev değişiklikleri normaldir. Ancak futbolculuğunu, kaptanlığını bir tarafa bırakıyorum; Gençlerbirliği taraftarı da olan 68 yaşındaki bir idareci en az Başkan Vekili seviyesinde davet edilir ve “yeni yapılanma içinde bir görev değişikliği ihtiyacı olduğu” kendisine belirtilerek bir plaket eşliğinde uğurlanabilirdi. Bu şekilde bir ayrılık hiç hoş olmamıştır. Cemalettin kaptanın bizlerden ayrılması söz konusu bile olamaz. Yaşadığımız sürece hep birlikte olacağız.

Çünkü;

1975-1984 yılları arasında tam 9 yıl formamızı terleten ‘Kartal Cemalettin’ kaptanlık görevini de yönetici gibi yerine getirmişti. İhtiyaç duyulduğunda kulübü için cebinden harcama yapmıştı. Futbolu bıraktıktan seneler sonra Gençlerbirliği Eski Futbolcular Derneği’ni arkadaşlarıyla birlikte kurmuş, Başkanlığını da yapmıştı.

Bunları neden anlatıyorum ?

Kendisine münasip görülmeyen yukardaki seromoninin nasıl bir kişiden esirgendiği bilinsin istedim. 

Bir de Arda Çakmak’a “yönetim kurulu kararlarını uçurduğu” söylentisi var ki tam bir komedidir…

Bir kere yönetim kurulunda yer almayan bir kişinin orada alınan kararları bilmesine imkan var mı ? 

Sonra kaptanın hem o yaradılışta bir insan olmadığını herkes bilir hem de Arda Çakmak ile ilişkisi Arda’nın yaşı kadar geriye gider. Bunun taraftar ilişkisinden başka şekilde yorumlanmaması gerektiğini taraftar olmayanlar bilemez.

Cemalettin Sakallıoğlu’nun kaptan olduğu yıllarda, henüz 10 yaşındaki Arda Çakmak’ın babası da Gençlerbirliği yöneticisiydi. Yani birisi sahada, diğeri tribündeydi. Aynı yaşlardaki bir Galatasaraylı çocuğun seneler sonra kafasındaki ‘Metin Oktay’ imajı ne ise bizdeki durum da aynıdır.

Bu arada maçların başlamasına bir haftadan az kaldı. Kadro yetersizdir, ekipte tek yabancı futbolcu kalmıştır. O da ülkesinde savaş olduğu için burdadır. 

Herhalde ‘sezon öncesi bir açıklama yapılır’ diye bekliyoruz !    

Tercüme