26 Şubat 2024 Pazartesi
ads
DOLAR 31.12 ₺
EURO 33.79 ₺
STERLIN 39.54 ₺
ALTIN 2,033.95 ₺
BTC 50,947.42 $
ETH 3,040.91 $
BİST 9,328.70

Ercüment Tunçalp

Ercüment Tunçalp

Bu maçın bir galibi var !

Yayınlama: 4 Kasım 2023 Cumartesi 21:15 Okunma: 232

Gençlerbirliği- Boluspor maçı hem golsüz hem de zevksiz geçti. Önceki haftalardaki mücadeleci oyundan eser yoktu. Maçın sonlarına doğru bulduğumuz tek pozisyonla maçı bitirdik.

Hafta içindeki kupa maçını, adını ilk defa duyduğumuz bir amatör takımla oynadık (BAL liginden). Bu maçı hangi kadroyla oynarsak oynayalım, bu kadar zorlanarak tesadüfen kazanmamalıydık. Demek ki sanki bu maç öncesi uyarı gibi olmuş. Yine de 1 puana şükredip yola devam etmemiz gerekiyor.

Peki bu maçın galibi kim ?

İsmet Beltan…

 

Bir yönetici düşünün, kapı kapı dolaşıp, taraftar havuzunu damla damla doldurmaya çalışıyor. Çocuklara ayrı, engellilere ayrı, emeklilere ayrı, hanımlara ayrı, askere ve polise ayrı olmak üzere 4-5 koldan taraftar toplamayı iş ediniyor. Bunu yaparken de ne kadar zevk aldığı net olarak izlenebiliyor.  İtiraf edeyim, bizim zamanımız da dahil olmak üzere, bu kadar etkili bir çalışma bu güne kadar yapılamamıştı. 

Taraftardan sorumlu yönetici arkadaşımız rahmetli Yaşar Durak da zamanında çok uğraşmış ama İsmet kadar netice alamamıştı. Işıklar içinde uyusun… 

Bu durumda son 1 ay içinde yapılan etkinlikleri sıralamak boynumuzun borcu olmuştur.

 

 . Bu maça maskot getirilerek hoş bir ortam yaratılmış, çocuklara forma dağıtılmıştır.

 . Bu maça girişte; 100-1923 ve 5000. taraftarlara futbolcularımızın imzasını taşıyan formalar hediye edildi.

 . Yine bu maçta emniyet ve TSK mensuplarından renklerimize gönül verenler ücretsiz misafir edildi.

 . Altay maçından önce ay-yıldızlı bayrak dağıtımıyla, Cumhuriyetin 100. Yıl kutlamasına taraftarımızın uyumlu iştiraki sağlandı.

 

 . Yine Altay maçına girişte; 1923 ve 2500. taraftarlara futbolcularımızın imzaladığı formalar hediye edildi. 

 . Daha önceki maçlarda engelli bireylerin iç saha maçlarını ücretsiz izlemesi ve passolig kartı, kombine ve taraftar forması hediye edildi.

 . Emeklilere indirimli kombine bilet ve forma hediye edildi.

 . Çocuklara (7-15 yaş arası) indirimli kombine ve forma hediye edildi.

 

Sonuç olarak; tribünlerimiz rengarenk, her yaştan takımımıza gönül veren insanlarla dolmaya başladı. Futbolcularımıza bu enerjinin geçmemesi mümkün değildir. İsmet kardeşime bu gayretleri için teşekkür eder, motivasyonunu kaybetmeden tempoyu korumasını dilerim.          

Tercüme