23 Şubat 2024 Cuma
ads
DOLAR 31.05 ₺
EURO 33.67 ₺
STERLIN 39.46 ₺
ALTIN 2,035.59 ₺
BTC 51,143.54 $
ETH 2,944.33 $
BİST 9,374.20

Ercüment Tunçalp

Ercüment Tunçalp

Bu kafalarla olmaz !

Yayınlama: 29 Ağustos 2022 Pazartesi 12:32 Okunma: 31

Maçtan sonra yayın yapıyorlar. “Oh be yaş ortalaması 21 olan takımla oynamak ne güzel” diyerek sahneyi kuruyorlar. Güya bunu bir eksiklik olarak değil marifet sınıfına sokacaklar…

Bir programa çıkıyorsanız önce dersinize çalışacaksınız. Sahaya çıkan 14 futbolcumuzun yaş ortalaması 23,6 dır. Üstelik az rastlanan bir şey de değildir, çaresizliğin getirdiği bir zorunluluktur.  

Yani bizim isteğimizle olmamıştır.

Hani bir yerlere selam gönderecekler ya; sanki yönetimin özellikle tercihi ile oluşmuş bir durum olarak sunuyorlar. Yahu Türkiye’de finansal açıdan zora girmiş bütün takımlar yaş ortalaması düşük kadrolarla oynuyorlar. Ne kadar eksiliyorlarsa alt yapıdan o kadar takviye…

Yani marifet olmadığı gibi çıkmaz sokağın tam ortasıdır. Eskişehirspor, Bursaspor şimdi neredeler ?

“Hakem nasıl bir penaltı verdi ?” diyorlar.

Maç esnasında göremediyseniz daha sonra defalarca seyretme imkanınız var. 20 numaralı Abdullah hiç gerek yokken önündeki rakibini itiyor, göremediniz mi ?

Geliyoruz, hocamız Metin Diyadin’in her maç sonu tekrar ettiği ama bu çok bilen arkadaşların hiç itibar etmediği haykırışlara… 

“Gençlerbirliği camiasına sesleniyorum; transfer yasağının bir an evvel kaldırılması gerekiyor. Camianın önde gelenlerinin bir araya toplanması lazım. Bu çocuklar ve bizler kulüp, forma adına her şeyimizi ortaya koyuyoruz. Onlara destek verecek oyuncuların kadroya katılmaları gerekir.”

Hoca ancak bu kadarını söyleyebiliyor. Ben biraz daha açayım…

“Bu yetersiz kadroyla düşeriz. Transfer tahtası açılmazsa sakın işin sonunda faturayı bana çıkartmayın, haklı olamazsınız” demek istiyor.

Fikstürdeki ilk maçlarımızın içinde henüz ağır toplar yok. Bir an düşünelim; bu defansla Eyüpspor, Bodrumspor, Bandırmaspor ve Samsunspor gibi takımlarla oynayacağız. Şu anda bile bizden fazla gol yiyen tek takım var. Yani ligin en çok gol yiyen takımı olma ihtimalimiz bulunuyor.

Zayıf taraflarımızla ilgilenmek yerine mağlup olduğumuz her maçı hakemin üzerine yıkın gitsin. Ne kadar kolay değil mi ?

Sakın itiraz etmeyin, hepsi arşivde duruyor.

Evet hakem rakibin yatarak vakit geçirmesine kayıtsız kaldı. Peki bu ilk defa mı oluyor ?

Türk futbolunun genel hastalığıdır !

Pendikspor skoru önde götürdüğü için yerde vakit geçiren onlardı…

Biz önde olsaydık aynı şeyi yapmayacak mıydık ?   

Galip geldiğimiz maçların son bölümlerine bir göz atıverin…

Yani iğne-çuvaldız meselesi !

Tercüme