18 Haziran 2024 Salı
ads
DOLAR 32.66 ₺
EURO 35.00 ₺
STERLIN 41.42 ₺
G.ALTIN 2,425.17 ₺
BTC 66,101.96 $
ETH 3,500.30 $
BİST 10,471.32

Ercüment Tunçalp

Ercüment Tunçalp

Bu camia takımına sahip çıkar

Yayınlama: 15 Ocak 2024 Pazartesi 14:04 Okunma: 1013

Dünkü maç berabere bitse de takımımızın eski mücadeleci özelliği geri dönmüştür. Futbolcularımızın finansal sıkıntıları sahaya yansıtmamaları da ne kadar karakterli olduklarını göstermektedir.

Takıma ödeme yapılması ve hocamızın da işaret ettiği belirsizliğin giderilmesi en acil konulardır. Bu insanların da geçindirmek zorunda oldukları ailelerine karşı sorumlulukları bulunmaktadır ve dayanışma ruhunun da bir sınırı vardır. Sahada görevini yapanları desteklemek istiyorsak saha dışında görevini yapması gerekenleri de sorumluluğa davet etmek zorundayız.

Hocamızın, “Camia takımına sahip çıkmalıdır” sözünü değerli buluyorum ve bize düşen kısmını şimdilik çağrı yaparak yerine getiriyorum.

Maça gelecek olursak; zaten puan cetvelindeki yerimizden de belli olduğu üzere Ümraniyespor’dan daha kaliteli bir ekibe sahip olduğumuz gerçektir. Ancak üst sıraları hedeflediğimize göre bu kadarı yetmez. Zira dünkü maçta daha etkili gözükmemize rağmen rakibin 2 şutunun direklerimizden döndüğünü de unutmayalım. Özeleştiri eksiğimiz vardır. Hocamızın maçtan sonraki görüşleri arasında buna da rastlamak isterdim.    

Hemen üstümüzdeki sıralarda yer alan Çorum FK ve Bandırmaspor’dan en az birini geçmek istiyorsak transfer sezonu kapanmadan gereken takviyeleri yapmamız gerekir. Yok orta sıraları hedefliyorsak, sadece mevcut kadroyu elde tutacak finansal motivasyonu sağlamak zorundayız.

Sonuç olarak; kıl payı play off’a kalan bir takımın, daha üst sıralardaki 3 takımı da yenerek süper lige çıkması piyangoda en büyük ikramiyeyi kazanmak kadar zordur. Eski senelerde bu 2 maçta gerçekleşebiliyordu ve nispeten daha kolay ulaşılabilir bir hedefti…

Bu bakımdan sıkıntıdan çıkmak üzere, yapılacak işlerin en başına futbolcu ödemelerini koymak zorundayız.      

Önümüzdeki maçlarda daha moralli bir Gençlerbirliği seyretmek dileğiyle…  

Tercüme