18 Nisan 2024 Perşembe
ads
DOLAR 32.50 ₺
EURO 34.75 ₺
STERLIN 40.57 ₺
ALTIN 2,483.08 ₺
BTC 63,720.91 $
ETH 3,081.07 $
BİST 9,487.48

Ercüment Tunçalp

Ercüment Tunçalp

Başkan yine çark etti !

Yayınlama: 2 Haziran 2023 Cuma 14:02 Okunma: 69

Başkan 24 Mayıs 2023 tarihinde; haziranda seçimli genel kurula gideceklerini belirterek, önce “Devam etmem mümkün değil” dedikten sonra aynı açıklamanın devamında, “Mali katkı verecek arkadaşlarımızı yönetime katarsak o zaman devam ederim” ifadesini kullanmıştı…

Henüz aradan 1 hafta geçmişken, 1 Haziran 2023 tarihinde kendisinden bir açıklama daha geldi. “Ekim ayına kadar federasyonun bize tanıdığı süre var. Kongremizi takıma maddi katkı verecek isim bulamazsak Ekim ayında yapacağız” dedi.  

Şimdi ihtimalen, “Ne var bunda ?” diyeceklere ve kendisine yönelteceğim sorulara başlıyorum:

 . Federasyonun Ekim ayına kadar verdiği süreyi son gününe kadar kullanma mecburiyeti var mı ?

 

 . Haziran ihtimali ortadan kalkmış gözüküyor. Bu günün tarihi 2 Haziran 2023.

Paralı yönetici arayacaksınız, bulamazsanız “ben yokum” diyerek başkan adaylarına çağrı yapacaksınız. Arkasından yönetim kurulunu toplayarak, kongre kararı alacak ve gündemi belirleyeceksiniz. Tarih belirlerken, en az 15 gün yasal süre olduğundan ve bir pazar gününe denk getirilmesi mecburiyetinden ortalama 17-18 gün sonrasında ilk toplantı, çoğunluk sağlanamayacağı için 7 gün daha sonrası ise kesin tarih olacaktır. Bütün bu sürecin başlaması için henüz saat çalışmaya başlamadı. Eğer araştırma aşaması 10 gün gibi kısa sürede tamamlansa bile karar almak için de sürecin başına en az 15 gün yönetimi toplamak ve ön hazırlık yapmak için ilave edeceksiniz.

Zaten bu takvimde, değil Haziran, Temmuz ihtimali gözüküyor mu ? 

 . Eğer Haziran ayında kongre yapılacak idiyse neden daha önce süreci başlatmadınız ?

 

 . Takımın durumu netleşsin diye beklediyseniz, önceden aranızda karar alıp düğmeye 21 Mayıs 2023 (ligin bittiği gün) tarihinde neden basmadınız ?  

 . Sizi Haziran ayında kongre yapmaya zorlayan bir kitle oldu mu ? Kendi özgür iradenizle bu kararı almadınız mı ?

 . Haziran ayını belirtmeniz yanında, iki ihtimali daha açıklamadınız mı ?

Ya bırakacaktınız ya da paralı yönetici bulmanız halinde devam edecektiniz…

Peki bu üçüncü ihtimal nereden çıktı ?

 . Eğer kongre yapılacaksa Haziran ayının, Ekim ayından daha uygun olduğu çok açık değil mi ?

Zira yeni seçilecek kişi transfer faaliyetini gerçekleştirecektir. Eylül ayı başında bitecek olan transfer sezonundan sonra Ekim ayında gelecek yeni başkan eli kolu bağlı olarak ocak ayını bekleyecektir. Peki bu durumda neden gelsin ?

 

Hele bir de Haziran ayında eksik ve yanlış transferler yapılması durumunda (ki bu bizde çok yaygın), yeni gelenin kucağına bombayı alıp muhtemel çöp transferlerden nasıl kurtulacağının ve daha da büyüyen borç miktarının nasıl azaltılacağının uğraşına düşeceği belli değil mi ?

 . Bu durumda Ekim ayının kongre için isabetli bir tarih olmadığı açık değil mi ?

 . Siz bütün hesaplarınızı (örneğin geçen seneki geçici başkan projenizde olduğu gibi) sadece kendi açınızdan mı yapmaktasınız ?

 . Sık sık dile getirdiğiniz üzere, “Gençlerbirliği sevginiz ağır basıyor” ise biraz da kulüp mefaatleri açısından kararlar almanız gerekmez mi ?

 

 . Beklentilerimizi listeler halinde bilgilerinize sunmamıza rağmen, bu yazının konusu sadece kongre kararınız ile sınırlı kalmıştır.   

O bile yeteri kadar risk barındırmıyor mu ?   

Tercüme