3 Mart 2024 Pazar
ads
DOLAR 31.37 ₺
EURO 34.06 ₺
STERLIN 39.77 ₺
ALTIN 2,100.98 ₺
BTC 62,228.26 $
ETH 3,423.58 $
BİST 9,097.15

Ercüment Tunçalp

Ercüment Tunçalp

Artık gerçeği görelim !

Yayınlama: 15 Ekim 2022 Cumartesi 23:45 Okunma: 56

Beklendiği gibi Keçiörengücü maçı da puansız geçildi. Aylar öncesinden; fikstür avantajımızın bittiği 7. haftadan sonra neler olacağını söylemiştim. Yok efendim başlarda bu genç kadro iyi iş çıkartmış da Samsunspor maçında lastik patlamış. Evet zaten öyle olacaktı; zorluk derecesi arttıkça lastik hava kaçıracaktı. Kaldı ki, iç sahada oynadığımız 4 maçtan alabildiğimiz sadece 1 puan mı ümit vermişti ?!

Evet mücadele vardı ama hangi maçta sonuca yansıdığını söyleyebilirsiniz ?

Sadece Boluspor maçında bu mücadele meyvesini verdi. Dua edelim o maçı erken oynadığımız için, zira bu günkü Boluspor da bir başka seviyeye geldi. 

“Metin Diyadin yanlış yaptı”, “İyi bir Gençlerli bizi bu durumda nasıl bırakır?”, “Hoca yalnız bırakıldığı için istifa etti”, “Hoca kalsaydı bizi ligde tutardı” gibi bir sürü tutarsız yorumlar…

Oysa şimdiye kadar Metin hoca kadar düşüncelerini net ifade eden bir başka hocaya ben rastlamadım.

Sezona başlarken hocanın önüne konan program neydi ?

Transfer tahtası açılacak ve hocanın istediği mevkilere takviyeler yapılacaktı…

Yapıldı mı ?

Yapılamadığı gibi eldekiler de tutulamadı…  

Peki bu durumda yanlışı kim yapmış oluyor ?

Asla toz kondurulmayan yöneticiler…

Hani kulüplere kendine göre isim koyan inatçı bir yayıncı kuruluş var ya; ona da sözünü geçiremeyenler aynı yöneticiler…  

“Bizim kısa adımız ‘GSK’ değil, ‘GB’ yazacaksınız” diyemeyenler…

Bu gün bizim hocalık bir işimiz yok. Elde yetersiz bir kadro var. Bazıları bunu kabul etmese de gerçekleri görmek için gözlerindeki bağı çözmelerini öneririm.  

‘İyi bir Gençlerli’, olmayacak duaya amin demez. Hoca da bunu yaptı. “Bu yetersiz malzeme ile istediğiniz yemeği yapamam, bana müsaade edin” dedi.

Ancak bazılarına göre; Taşkın hoca gibi yapmalıydı ve “bu takım ligde kalır” diyerek Mayıs ayına kadar oyalamalıydı değil mi ?    

Metin hoca, “kalması halinde başarısız olacağını” devamlı söyledi, birileri de “sen aslansın, başarırsın” dediler. Bu durumda kime inanmalıydık ?

İşte sözden anlamayanlar için hoca “belki eylemden anlarlar” diye düşündü ama yine nafile…

Ancak hâlâ tekrar gelse diye yolunu gözleyenler var. Vallahi pes !

Hocanın giderken bıraktığı şartlar değişmeden, hangi gelişme üzerine tekrar davet edeceksiniz ? Şapkadan tavşan mı çıkartmasını bekliyorsunuz ?  

Seçkin Topçu’nun alt yapının başına getirilmesi gelecek yıllar için büyük kazanımdır. Kulübümüzü yakından tanıyan, dürüst ve çalışkan bir kardeşimizdir. Birlikte çalışan bir kişi olarak bunu rahatça söyleyebilirim. 

Ancak o kadar zamanımız var mı, o konuda fazla emin değilim. 

Tercüme