20 Haziran 2024 Perşembe
ads
DOLAR 32.85 ₺
EURO 35.31 ₺
STERLIN 41.75 ₺
G.ALTIN 2,488.14 ₺
BTC 64,526.54 $
ETH 3,531.81 $
BİST 10,739.94

Yetkiner Mayda

Yetkiner Mayda

Ankaragücü'nde asıl sorun ne?

Yayınlama: 25 Ekim 2022 Salı 09:19 Okunma: 82

Ankaragücü camiası son günlerde bir çok şeyi tartışıyor. Ama asıl sorun gözden kaçıyor.

Fenerbahçeliler'in stada girmesi, Amedspor maçı, alınan cezalar, teknik direktörün taktikleri ve hakem hataları...

Fenerbahçeliler'in stada belirlenenden fazla girmesi... Bunu tartışmak bile abes... Hele Ankaragücü taraftarlarının.. Geçen sezon aynı yolları kullanıp Gençlerbirliği maçına Ankaragüçlüler girdi.

Şimdi de Fenerbahçeliler girdi. Yarın da Trabzonsporlular girer.

Çünkü Ankara protokol kenti. Bunlar oldu. Olmaya da devam edecek. Bunlar üzerinden yönetime saldırmak Ankaragücü'nün asıl dertlerini unutturur.

Ankaragücü'nün derdi onca transfere rağmen bulunduğu yerdir. Transferlerin mimarı Emre Yıldız'ın Faruk Koca tarafından korunup kollanmasıdır.

Ömer Erdoğan'ın ısrarı ile alınan Tolga Ciğerci, Taylan Antalyalı, Emre Kılınç, Kevin Malcuit ve Gökhan Akkan olmazsa Ankaragücü'nün gol atması bile şansa kalırdı.

Emre Yıldız iyi insan olabilir, dürüst insan olabilir... Ama kadro mühendisliği sıfır... Faruk Koca iş yerinde mühendis kadrosuna bilgisiz birini alıp zarar etmeyi göze alır mı?

Sanmam... Ama burası Ankaragücü... Nasıl olsa zarar Ankaragücü'nün hanesine yazıyor.

Cezalara niye önlem yok

Ankaragücü bu sezon toplam 1 milyon 450 bin lira ceza almış. Başkan Faruk Koca, taraftarları sükûnete davet edeceği yerde topu Gençlik ve Spor'a atıyor.

Yönetimi de teknik kadrosu da futbolcusu da artık her açıklamada taraftar güzellemesi yerine onları takımı daha yararlı bir şekilde desteklemeye çağırmalıdır.
Tamam Ankaragücü taraftarı etkili bir güçtür... Ama bu gücü doğru yöne kanalize etmek gerek... Rakibe küfür ederek, sahaya bir şey atarak takıma destek olunmaz... Birlik olup takımı, futbolcuları motive etmeye yönelik davranmak gerek.

Daha ligin başında 1 milyon 450 bin lira hayli yüksek bir rakam...

Amedspor maçı

Ziraat Türkiye Kupası'nda Ankaragücü'nün Amedspor ile eşleşmesi hayli yankı yarattı.

Sosyal medyada 6 yıl önceki Ankaragücü-Amedspor maçında yaşananlar ve geçtiğimiz haftalarda Diyarbakır'da Bursaspor maçındaki çirkin görüntüler akıla geldi.

Nefret söylemleri çığ gibi büyüdü...

Şimdi taraftarların yarattığı çirkinliğe Ankaragücü forması giymiş teknik direktör Ahmet Yıldırım, Ankaragücü forması ile şampiyonluk yaşamış, Ömer Bozan ve Cenk Kaplan'a küfür ederek, bir şeyler atarak mı karşılık vereceğiz...

Tercüme