22 Şubat 2024 Perşembe
ads
DOLAR 31.02 ₺
EURO 33.69 ₺
STERLIN 39.34 ₺
ALTIN 2,022.38 ₺
BTC 51,416.48 $
ETH 2,920.05 $
BİST 9,312.12

Ercüment Tunçalp

Ercüment Tunçalp

6 puanlık maç bizim oldu !

Yayınlama: 7 Mayıs 2023 Pazar 19:32 Okunma: 39

Maç başladıktan 10 dakika sonra oyunun nereye gideceği belli olmuştu. Hakan Kutlu aradaki 2 puan farkı yeterli görmüş ki beraberlik üzerine taktik oluşturmuştu. Bu kadar tecrübeli bir hocanın bütün maç boyunca bu skoru koruyamayacağını hesaplayamaması çok şaşırtıcıdır. Nitekim sadece Mete Kaan bile Erzurum defansını şaşkına çevirdi. Kaldı ki ne ayağa attıkları paslar yerini buldu, ne de bizimkilere nefesleri yetebildi…

 

Bizim takımın bu gün oynadığı futbol play off takımlarının tamamından daha pozitifti. Ligde bulunduğumuz yer yönetimin geç kalması yüzünden ilk yarıda çok yetersiz kalan 7 puan üzerine konacak çok fazla puana ihtiyaç duyulmasına sebep oldu. Yoksa daha 2 maç kalmasına rağmen sezonun ikinci yarısında topladığımız 27 puan üzerine 3 puan daha ilave ederiz.   

Bu 30 puan, sezonun ilk yarısı sonunda 6. sıradaki Pendikspor’un puanıdır.

 

Yani netice ne olursa olsun yeni transferlere teşekkür borçluyuz.  

Bizim taraftarlar hem sayıca yeterliydi hem de tam organizeydi. Bursa’da 100 bin Erzurumlu yaşamasına rağmen tribünleri dolduramadıkları gibi onlar da çok dağınık kaldılar.

Maçın 2. yarısına oyunu kendi sahamızda kabul ederek başlamamız hataydı ve yorgun Erzurum kadrosunun sayıca eksik kaldığı dakikaya kadar baskın görünmesini sağladı. Estrella’nın sarı kartı varken, göstere göstere 2. sarı kartı görüp oyun dışında kalması, bu takımda saha dışında da bazı maddi ve yönetimsel yetersizlikler olduğunu gösteriyor.

 

Neticede rakip 10 kişi kalınca rahatladık ve maçın kaderi de belli oldu.

Şimdi gelelim son 2 maçımıza…

Sakaryaspor son maçını önümüzdeki hafta bizimle oynuyor. Ligi 3. sırada bitirebilmesi için (3. takım direkt final oynuyor) bizi mutlaka yenmeleri gerekiyor.

Son hafta karşılaşacağımız Bandırmaspor ise, önümüzdeki hafta Pendikspor’a deplasmanda yenilirse (normal sonuç), ilk 7 iddiası kalmıyor. Dolayısıyla bu durumda rahatlamış bir Bandırmaspor ile oynayabiliriz…

 

Önümüzdeki hafta oynanacak Altınordu- Erzurumspor maçı bizim için fikstür şansıdır. İstemeyeceğimiz sonuç beraberliktir.

Şu anda puan cetvelinde Altınordu’nun genel averaja göre altımızda kalması aldatıcıdır. Zira sezon içinde genel averaja, sezon sonunda ise önce ikili averaja bakılıyor. Bu rakibimiz sezon sonunu aynı puanda bitirmemiz durumunda averajla üstümüzde yer alır.    

Altınordu’nun son maçını Rizespor ile deplasmanda oynayacak olması da avantajımızdır. Durumları netleşse bile kutlama yapacakları günü galibiyetle kapatmak isteyeceklerdir.   

 

Yukarda da belirttiğim gibi son iki maçımızdan birini alabiliriz. O şekilde de 37 puanla ligde kalırız.

Yani avantajlıyız ama henüz biten bir şey yok !   

Tercüme