https://www.yurtspor.com/files/uploads/user/de584085097dbcc290d237ea48ccd97c-38d4b94fa45438fbac53.png
Ercüment Tunçalp

Süper direniş ama yetmez !

03-09-2022 13:20 3031 kez okundu.

Göztepe maçı daha önceki haftalarda da olduğu gibi futbolcularımızın süper direnişine sahne oldu. Hepsini alınlarından öpüyorum. Göztepe’nin tecrübeli ama yaşları ilerlemiş bitik ayakları bizim çocuklar karşısında çok aciz kaldılar. Barış topu alıp giderken onu yakalayamayan Göztepe savaşçılarının da işi zor bu sene !

Biz yine de kendimize bakalım. Peki bu mücadele gücü bizi ligde tutmaya yeter mi ?

YETMEZ !

Bunu ben söylemiyorum, dün yine yayıncı kuruluşa Metin Diyadin söyledi :

“İlerleyen haftalarda aynı anda cezalı ve sakat oyuncu sayımız 2 bile olsa bizim için handikap olur.”  

Bu olumsuz şartların oluşması oldukça büyük ihtimaldir ama bazılarını hiç ilgilendirmiyor.

YouTube üzerinden yayın yapan masalcı amca, eski başkan ile yeni başkanın birlikte çekilmiş fotoğrafını ekrana getirip, “bundan güzel fotoğraf olur mu ?” diyor.

Muhterem sanki televizyon dizisi çekiyor, Allah için ikisi de güzel insan ama icraat nerede icraat ? 

“Transfer tahtasına karışmayın, o yönetimin işi” diyor aynı arkadaş…

Peki sen necisin ?

Tesislere ortak çıkmış, karışmıyor musun ?

Takım futbolcuların bütün özverisine rağmen gelecek için risk barındırıyor, ilgilenmiyor musun ?

Varlıkların satışı ve borç alma yetkisi isteniyor, yorumlamak senin işin değil mi ?

Hocayı cilalıyorsun da söylediklerini neden dinlemiyorsun ? 

Taraftarlık sadece formayı giyip boy göstermek midir ?   

Yurt genelinde her ay kongre yapan bir kulüp görüyor musunuz ?

Eleştirmek yerine güzelleme yaparak ne kadar sıkıntılı duruma düştüğünüzün farkında mısınız ?

Neler Söylendi?

DİĞER YAZILARI Sadece alt yapı ile olmaz ! Başkan yine çark etti ! Bir sene içinde dördüncü kongre ! Zorunlu bir sezon sonu yazısı ! Sevindiğimiz şeye bakın ! Her şey son haftaya kaldı ! Küme düşmenin kalkmasına ümit bağlayanlar 6 puanlık maç bizim oldu ! Erzurumspor maçına moralli çıkacağız İşimiz giderek zorlaşıyor ! Eyüpspor galibiyeti anlamını yitirdi ! Altay'ı mutlaka yenmemiz lazım ! Dört galibiyetin birincisi geldi ! Yol kısaldı, zaman azaldı ! Eskiden olsa hoca ile 2 defa vedalaşmıştık Futbolda adalet isteyen yok ! Hâlâ o görevlerde neden kalıyorsunuz ? Kızlarımız iyi başladı Yine hayaller gerçek olmadı ! Cumhuriyetin Gençleri 100 yaşında Okan Gedikali kardeşimizi kaybettik Lige verilen ara yaramamış ! Takım olduk ! Her maç final ! Galibiyet orucunu bozduk ! Yine şansa bağladılar ! Çekirdekçilere sorular... Vay vay vay ! Ligin 2. yarısı başlıyor Bu kadar da olur mu? İroniyi de gerçek sandılar İlk yarı bitti, tiyatro devam ediyor ! Geç kaldınız ! Hani satmaya gelmemiştiniz ! En kolay şey eleştirmekmiş ! Yasağı kaldırmaya gerek kalmadı Neşeniz daim olsun ! Mustafa Dalcı iyi hocadır ! Uçuş serbest ! Ligi kaybettik, parayı kaybetmeyelim ! Orada kimse var mı ? Hocam siftah ne zaman? Perşembenin gelişi çarşambadan bellidir Artık gerçeği görelim ! Zaman yok düşüyoruz ! Başkana birkaç tavsiye Gençlerbirliği Başkanvekili Kubilay Güvenç Güven olmazsa... Hani şeffaf olacaktınız ! Milli Takım hocasından inciler... Gençlerbirliği'nde kongreye doğru... Metin Hoca iyi dayandı... İlk defa mı yetersiz hakemle oynadık? Para ne için lazım ? Ölümü gösterip sıtmaya razı etmek ! Bu kafalarla olmaz ! Gençlerbirliği'nde çekirdekçilerin istediği oldu ! Anlamak istemiyorlar ! Ligin en zayıf iki takımı... Cemalettin Kaptana yapılan haksızlık !
"" Tercüme