https://www.yurtspor.com/files/uploads/user/de584085097dbcc290d237ea48ccd97c-38d4b94fa45438fbac53.png
Ercüment Tunçalp

Para ne için lazım ?

08-09-2022 15:26 2807 kez okundu.

Transfer sezonu bitti…

Yani transferler için artık kaynak lazım değil…

Yasağı kaldırmanın da bu saatten sonra anlamı kalmadı…

O borçlu olunan dosyalar için de acil para lazım değil…

Sadece kadronun, teknik ekibin ve idari personelin maaş ve primleri için kaynak gerekli… 

E bir zahmet onu da yönetim kendi içinde halletsin.

Bırakınız boş kasa ve 200 milyon lira borçlu olunan zamanı; Türkiye’nin tek borçsuz ve bankada parası olan kulübü durumundaki bizim dönemimizde yöneticiler cepten çok para harcadı. Çünkü rahmetli Cavcav kenardaki parayı yok farzederdi.

Şimdi ise inşaat yatırımı yok, transfer harcaması yok, borçlar ertelenmiş; sadece günü kurtarmak için eski usule dönüşün tam zamanıdır…

Sayın Başkan neden gittiniz, neden dönüyorsunuz ?

İki ayda ne değişti ?

Ben söyleyeyim; transfer yasağının kalkma ihtimali vardı ve bu sizi çok yoruyordu. Şimdi o ihtimal ortadan kalkınca size büyük bir rahatlama geldi.

Nasıl bildim mi ?

Genel Kurul’da ise borçlanma ve varlıkların satışı yetkisini almak için sebep göstermeniz gerekli. O sebebi görmeden kongrenin size bu yetkiyi vermesi mantıklı değildir !

Peki buna rağmen o yetki alınamaz mı ?

Alınabilir. O zaman da hem 2. Lige (gerçeği 3. Lig) yol görünür, hem de borç 400 milyon liranın üzerine çıkar.

Daha henüz tesis içine yerleşen yabancı bir takımın olası riski görünmüyor.

Onu da yaşayarak görürüz !  

Bir arkadaşımız “birleşelim” demiş. Güzel bir temenni olmasının yanında, bu şartlardaki birleşme; el ele tutuşup, paraşütsüz olarak uçaktan hep birlikte atlamaya benzer.

Henüz bunun için daha çok erkendir !

Sayın Arda Çakmak’da benim gibi düşünüyor olmalı ki; “ben yokum” dediğini duymuş bulunuyoruz. Öyle ya, iş işten geçmiş, ortada yapılacak bir şey kalmamış, merasim kıtası teşkil etmek için mi yan yana gelinecek…

Bu genç kadronun sayısal yeterliliği bulunsaydı belki umudumuz olabilirdi.

Bu kadarıyla başarılı olunamayacağını hocamız da biliyor ve her vesile ile dile getiriyorken, çevredeki falcılara kulak vermenin zamanı mı ?  

Neler Söylendi?

DİĞER YAZILARI Kadro değerin kadar iddian olur ! Skor değil eksik kalmak kötü ! Mücadele ve cesur futbol yeter Derinliği olmayan kadronun başarısı Futbol aklı üzerine... Çıkış sürüyor... Dünyada eşine az rastlanan... Galibiyeti kaçırdık ! Yeni sezon hayırlı olsun Böyle olacağı belliydi ! Tuhaf transferler devam ediyor Gençlerbirliği scout ekibi... Hedef kümede kalmak ! Fenerbahçe karşısında gençleri denemek ! Hayırlı uğurlu olsun ! 'Baba bizi bırakma' filmi sinemamızda ! Geçtiğimiz sezon ders olmalı ! Arda Güler'i keşfeden Gençlerbirliği'dir Aramızda şaşıran var mı? Bodrum tatili arası Sinan Kaloğlu'nun haklı çağrısı Yeni sezon öncesi manzara Letonya zaferi ! Bu kaçıncı veda ! Spor kulüplerinin şirketleşmesi Sadece alt yapı ile olmaz ! Başkan yine çark etti ! Bir sene içinde dördüncü kongre ! Zorunlu bir sezon sonu yazısı ! Sevindiğimiz şeye bakın ! Her şey son haftaya kaldı ! Küme düşmenin kalkmasına ümit bağlayanlar 6 puanlık maç bizim oldu ! Erzurumspor maçına moralli çıkacağız İşimiz giderek zorlaşıyor ! Eyüpspor galibiyeti anlamını yitirdi ! Altay'ı mutlaka yenmemiz lazım ! Dört galibiyetin birincisi geldi ! Yol kısaldı, zaman azaldı ! Eskiden olsa hoca ile 2 defa vedalaşmıştık Futbolda adalet isteyen yok ! Hâlâ o görevlerde neden kalıyorsunuz ? Kızlarımız iyi başladı Yine hayaller gerçek olmadı ! Cumhuriyetin Gençleri 100 yaşında Okan Gedikali kardeşimizi kaybettik Lige verilen ara yaramamış ! Takım olduk ! Her maç final ! Galibiyet orucunu bozduk ! Yine şansa bağladılar ! Çekirdekçilere sorular... Vay vay vay ! Ligin 2. yarısı başlıyor Bu kadar da olur mu? İroniyi de gerçek sandılar İlk yarı bitti, tiyatro devam ediyor ! Geç kaldınız ! Hani satmaya gelmemiştiniz ! En kolay şey eleştirmekmiş ! Yasağı kaldırmaya gerek kalmadı Neşeniz daim olsun ! Mustafa Dalcı iyi hocadır ! Uçuş serbest ! Ligi kaybettik, parayı kaybetmeyelim ! Orada kimse var mı ? Hocam siftah ne zaman? Perşembenin gelişi çarşambadan bellidir Artık gerçeği görelim ! Zaman yok düşüyoruz ! Başkana birkaç tavsiye Gençlerbirliği Başkanvekili Kubilay Güvenç Güven olmazsa... Hani şeffaf olacaktınız ! Milli Takım hocasından inciler... Gençlerbirliği'nde kongreye doğru... Metin Hoca iyi dayandı... İlk defa mı yetersiz hakemle oynadık? Süper direniş ama yetmez ! Ölümü gösterip sıtmaya razı etmek ! Bu kafalarla olmaz ! Gençlerbirliği'nde çekirdekçilerin istediği oldu ! Anlamak istemiyorlar ! Ligin en zayıf iki takımı... Cemalettin Kaptana yapılan haksızlık !
"" Tercüme