Türk voleybolunun acı kaybı

VOLEYBOL - 31-10-2022 20:19 3331 kez okundu.

Türk voleybolunun acı kaybı

Eski milli voleybol Metin Görgün (61), hayatını kaybetti.

Türkiye Voleybol Federasyonundan yapılan açıklamada, "Türk voleyboluna sporcu, yazar, programcı ve yorumcu olarak değerli katkılar sağlayan eski milli voleybolcu Metin Görgün'ün vefat haberini derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine, sevenlerine ve camiamıza başsağlığı dileriz." ifadeleri kullanıldı.

Metin Görgün, 16 yıl profesyonel olarak Galatasaray, Eczacıbaşı, Fenerbahçe, İstanbul Büyükşehir Belediyespor'da voleybol oynadı ve 85 kez de milli takım formasını giydi.

Türkiye Ligi'nde 4 kez şampiyonluk yaşayan Görgün, spor kariyerini noktaladıktan sonra plaj voleybolunun Türkiye'ye getirilmesinde ve gelişmesinde ciddi rol aldı. Görgün, 1996 yılından itibaren de Hürriyet, CNN Türk, Milliyet, Vatan ve Sports TV'de voleybola medya alanında katkılar yaptı.

MEHMET AKİF ÜSTÜNDAĞ'DAN TAZİYE MESAJI

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, hayatını kaybeden eski milli voleybolcu Metin Görgün için taziye mesajı paylaştı.

Başkan Üstündağ, sosyal medyadaki hesabından yaptığı paylaşımda, "Türk voleyboluna hem milli sporcu hem gazeteci hem de programcı olarak büyük katkılar sağlayan değerli dostum Metin Görgün'ün vefat haberini derin bir üzüntüyle öğrendim. Metin kardeşime Allah'tan rahmet, ailesine ve camiamıza başsağlığı dilerim." ifadelerini kullandı.

Neler Söylendi?
DİĞER HABERLER
Halkbank’a İtalyan rakip

Halkbank’a İtalyan rakip

27-01-2023 - VOLEYBOL

Voleybolda haftanın programı

Voleybolda haftanın programı

26-01-2023 - VOLEYBOL

"" Tercüme