Reklamı Geç
UEFA lisansı neden alınamamış?
Ercüment Tunçalp

UEFA lisansı neden alınamamış?

Bu içerik 1094 kez okundu.


Biz dedik ya; “yönetim kadroları yetersiz olan 7 kulüp UEFA Kulüp Lisansını alamadı” diye, hemen masallar yazılmaya başlandı.

 

Efendim, 19-Mayıs Stadı için 2010 yılında alınan “Depreme dayanıklı değil” raporundan dolayı lisans alınamıyormuş. Peki aradaki 6 yılda nasıl alınmış ?

 

Ankara Valisi “Uygundur” yazısı vermiş de işlem öyle gerçekleşmiş. Peki, yine isteyin, Sayın Vali yine versin. Vermediği takdirde, birkaç senede mi dayanıksız hale geldiğini sorun.
Spor Bakanlığı’na yazılı başvuru yapın,”stat sorunu sebebiyle UEFA lisansı alamıyoruz” deyin. Veya sadece UEFA maçları için Yenikent Asaş Stadyumu’nu adres gösterin. Bu da olmadı mı, yeri göğü inletin.

 

Halkla İlişkiler Departmanınız yoksa, 2 günlük hocalara ödediğiniz tazminatın üçte biri bedelle başarılı şirketlerden hizmet alın.

 

Yukarda belirttiğim aşamaların yazılı belgeleri varsa, kulüp yetkilileri göndersinler yayınlayalım. Eğer yoksa, yaptığımız eleştirilere kulak verilsin.

 

Kurum olamadığımız ve tek kişilik yönetim tarzını benimsediğimiz, bütün spor kamuoyunun malumudur. Evet eskiden bizde de iyi profesyoneller vardı. İnisiyatifleri olmasa da, son kararı yine tek kişi verse de, hatırlatmaları zamanında yaparlardı ve netice alana kadar da işin peşini bırakmazlardı.

 

Bunlardan Hasan Çetinkaya hâlâ görevini başarıyla Fenerbahçe’de, Ender Yurtgüven ise hâlâ görevini başarıyla Osmanlıspor’da sürdürmekteler.

 

Hadi futbolcuyu maddi sebeplerle elde tutamıyorsunuz, profesyonel yönetici neden kaçıyor acaba ?

 

Sakın, “onlar da daha iyi koşullara yelken açıyorlar” demeyin. Zira bu kulüpte sadece oturduğu yerden ve hiç üretmeden kimlerin ne ücretler aldığını biliyoruz, dışarda kalanların imkanlarıyla da karşılaştırıyoruz.

 

Dolayısıyla sonuç tesadüf değildir, İK yönetimindeki yetersizlik ve bal gibi beceri eksikliğidir.

 

Aynen bu sene başarısını ispatlamış İbrahim hocayla sözleşme imzalanmasına rağmen, gönderilmesini istediklerini göndermeyerek, alınmasını istediği futbolcuları almayarak yine kendi önüne engeller koyan bir yönetim tarzının benimsenmesi gibi. Hoca sadece takımı çalıştıracak ve başka bir işe karışmayacak öyle mi ?

 

Bana dünden beri bu konuyu soran taraftarlarımıza cevabımı veriyorum, not etsinler.

 

Bu hoca bunu kabullenecek bir mizaca sahip değildir, durum değişmezse sezon açılışında burada olmaz. 

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sivasspor'tan lig için flaş teklif
Sivasspor'tan lig için flaş teklif
Futbolun kaderi 1 Nisan'da belli olacak
Futbolun kaderi 1 Nisan'da belli olacak
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi