Reklamı Geç
Büyük balık kaçtı
Necmi Kepçetutan

Büyük balık kaçtı

Bu içerik 936 kez okundu.

Maçtan önce Türk Türk Telekom’un Anadolu Efes’i değil yenmesi kafa tutacağına bile inananların sayısı emin olun çok değildi.

 

Hatta başkent ekibinin teknik kadrosu ve dahi oyuncularını bile bu gruba dahildi diyebiliriz.

 

Yeni antrenörü Burak Bıyıktay ile ilk ve ciddi sınavına çıkacak da olsa Türk Telekom’da kafalar sakat Haislip ve Jenkins’i de yetiştirip gelecek hafta oynanacak Royal Halı Gaziantep maçıyla kurtuluş savaşını başlatmakla meşgul gibiydi.

 

Efes galibiyeti mi? Olursa kaymaklı ekmek kadayıfı. Olmazsa zaten sorun yok. Öyle ya koskoca sezon boyunca beş galibiyet almış bir takım Anadolu Efes’i yenemezse kim ne diyebilir ki?

 

Terörün ister istemez etkilediği Ankaralıların da Türk Telekom’dan çok umudu kalmamış ki tribünler boş. Olanların da sesi çıkmıyordu.

 

Bu atmosferde maça hızlı başlayan taraf Anadolu Efes’ti doğal olarak. Konuk ekibin 9-0’lık serisine Harris’in sayılarıyla 10 – 3’lük seriyle cevap verse de ev sahibi takım, periyot on farkla 21 – 31 Efes lehine bitti. İkince periyotta fark biraz daha azaldı: 40 – 47

 

Kafalarda bu iş olabilir mi fikri yeşerse de asıl üçüncü periyotta tablo net olarak karşımıza çıktı. Buckner’ın, Cevher’in, Ermal’in pota altındaki savaşına Woodside asist ve sayılarıyla destek verdi. Harris atmaya devam etti ki 30 dakika sonunda 26 sayıya ulaşmıştı. Evren ve Erkan’ın da kritik anlardaki isabetli atışları Efes’in kontrolünde giden maçta dengeleri tamamen değiştirdi. Periyot sonunda Woodside ve Buckner’la skoru 61 – 63’e getiren başkent ekibi, son bölüme de ivmeyle girdi.

 

Ev sahibi takım, Evren’in üçlüğü ile maçta ilk kez öne geçtiğinde skorbord 31.18’i gösteriyordu. Bitime altı dakika kala Woodside’ın üçlüğü ile fark beşe çıktı: 71 – 66

 

Bu bölümde Türk Telekom maçı kazandık havasına girdi neredeyse. Ancak karşıdaki takım Anadolu Efes’ti ve diğerleri uyusa da Sariç’in hiç öyle bir niyeti yoktu. Harris attı Sariç cevap verdi. Son dakikaya 80 – 77 Telekom önde girdi. Efes’in boş hücumundan sonra son 20 saniye de Harris maçı bitirmek için daha önce de birkaç kez yaptığı gibi erken top kullandı girmeyen top 17 saniye kala Sariç’in parmaklarından çıkıp üçlük değeri kazanınca skor 80 – 80 oldu.

 

Son beş saniye de Harris yine çemberi dövdü, maç uzadı. Uzatma bölümünde Efes Cedi ve Birkan’la bir adım öne fırlasa da Woodside ve Buckner dengeyi sağladı. Harris’in acele atışlarına yanıt yine Sariç’ten geldi ve maçı 89 – 87 konuk ekip kazandı.

 

Yazık oldu. Son ana kadar avuçlarında olan galibiyeti kendi hataları ve rakibin büyük deneyimiyle kaçırdı Türk Telekom. Hakem hatası mı? Vardı elbet. Ama her iki tarafa da. Daha önce de ifade ettik galibiyet müthiş olur, moral verirdi. Ama bu maçı alsa da verse de Türk Telekom için kalan dört maçtaki sonuçlar dünkünden çok ama çok daha fazla önemli. Bu yüzden herşey bitmedi.

 

Çok zor ama imkansız olmayan bir tablo var şimdi önünde mavi – beyazlıların. Dünkü mücadeleyi, her topa uzanan elleri, kazanma arzusunu görünce insan ister istemez soruyor “Daha önceleri nerelerdeydiniz çocuklar?” Haislip ve Jenkis’in de katılmasıyla olur mu olur. Umarız Telekom ligde kalır ve de umarız o zaman geldiğinde bu durumun sorumluları samimiyetle nerde hata yapıldığını sorgularlar ve hatta hesap verirler…

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor Ekranı
Spor Ekranı
EURO 2020'de Gecenin Sonuçları
EURO 2020'de Gecenin Sonuçları
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi