Reklamı Geç
Ankara derbisi
Ercüment Tunçalp

Ankara derbisi

Bu içerik 1055 kez okundu.


İki enerjik takımın mücadelesinden derbiye yakışan bir oyun çıktı. Son dakikalara kadar da heyecan hiç eksik olmadı. Kıran kırana bir kapışma oldu ama sportmenliğe aykırı bir durum yaşanmadı. Hakem de kolay bir maç yönetti.


Osmanlıspor, hücumdaki hızının aksine, defanstaki aşırı rahatlığına çare üretmelidir.


Bunu başarırsa Avrupa Kupalarına katılma hedefine kolayca ulaşabilir.
 

Gençlerbirliği, kümede kalma hedefine ulaşmıştır.
 

Selçuk Şahin’in fırsatçılığı ve yüksek şut isabeti oyun kalitesini yükseltti. İrfan Can Kahveci’nin milli takıma çağrılmayışı ve kendi takımında bile sonradan oyuna dahil edilişi şaşırtıcıdır. Oysa onun olduğu bölümlerdeki takımın üretkenliği ortadadır.


Osmanlıspor’da ise Musa Çağıran’ı ve Umar’ı ayrı yere koymak gerekir.


Bir söz de İbrahim Üzülmez’e. Geçen hafta içinde, göreve gelişinde kendisine şüpheyle yaklaşanlardan özür beklediğini açıklamıştı. O kişilerden birisi de ben olduğum için cevap hakkı doğmuştur.


O gün için düşüncelerimiz çok doğruydu. “Süper ligde, 1 saat bile Teknik Direktörlük deneyimi olmayan bir hocayla sözleşme yapmak kumar oynamakla eş değerdir” demiştik. Öyle ya, hocanın başarısını ölçen bir karne var mıydı ortada ?


Yoktu. Sadece falcılara danışmak gerekiyordu.


Evet, bu bakımdan kumarda kazanılmış olması söylediklerimizin yanlış olduğunu göstermez. Şansımıza şükredip, kendisine de teşekkür ederiz, o kadar…


Konumuz derbi olduğuna göre de; o gün Osmanlıspor’dan 6 puan gerideyken, bu gün 9 maç sonunda farkın 7 puana çıktığını hatırlatırız. Böylece değişimin ne kadar sınırlı kaldığını görebiliriz.


Ligi 15. bitirmekle, 12. bitirmek arasında bizim için fark yoktur.


Ölümü gösterip, sıtmaya razı eden yönetim tarzı bizi tatmin etmez. Onun için sıtmaya razı olanların yolu açık olsun. Biz duruşumuzu aynen muhafaza ediyoruz.


Ankara’yı Avrupa’da temsil edecek takımı da gönülden destekliyoruz.


Geçtiğimiz haftanın acı olayı, bombalı saldırıda kaybettiğimiz vatandaşlarımızı ebediyete uğurlamamızdı. Hepsine Allahtan rahmet diliyoruz.


Gençlerbirliği’nin değerli taraftarı Elvin Buğra Arslan’ı son yolculuğunda yalnız bırakmayan yöneticilerimize, sporcularımıza ve taraftarlarımıza teşekkür ediyoruz.

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kaliteli Peştamal Modelleri
Kaliteli Peştamal Modelleri
Belçika Ligi için flaş karar
Belçika Ligi için flaş karar
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi