Reklamı Geç
Osmanlı'nın şifreleri
Ercüment Tunçalp

Osmanlı'nın şifreleri

Bu içerik 1072 kez okundu.


Maçtan önceki manzara; geçen haftanın hakem mağduru Trabzonspor’un eksik kadrosunun çok konuşulmasıydı. 

 

Oysa sakat ve cezalıların içinden, kulübede oturanları ayırsak 5 eksik ile sahaya çıktıklarını söyleyebiliriz. Her takımda, her zaman 3-4 sakat ve cezalının olduğunu düşünürsek, geniş kadrolu takımların bu sebebe sığınamayacaklarını daha iyi anlarız. 

 

Osmanlıspor kolay bir galibiyet aldı ama maçı çok daha kolay kopartmaları mümkündü. Maçın adamı olmaya aday iki kişi vardı. Birisi Rusescu, diğeri kaleci Onur’du. Düşünebiliyor musunuz ; kendi sahanızda kaleciniz sizi tarihi hezimetten kurtarıyor. Skorun 5-6 farka ulaşması hiç şaşırtıcı olmazdı. 

 

Osmanlıspor deplasmanda topyekun defansa çekilmiyor, sadece defansı sağlam tutuyor. Ama bir de atağa çıktığı zaman Allah bütün takımlara kolaylık versin. 

 

Umar, Rusescu ve Ndiya hem iyi şut atan, hem de rakibi kolay geçen futbolcular. Yabancıların hepsi kusursuz. Sadece Webo’daki durgunluğun sebebini ben de merak etmekteyim. 

 

Gelelim kenar yönetimine. Her iki takımın hocaları kıyaslanamaz bile. Hami hoca kusura bakmasın ama o görev ona iki numara büyük geliyor. Her zaman iyi futbolcudan başarılı hoca çıkmayabilir. 

 

Mustafa Reşit Akçay ise kendisini kanıtlamış, bana göre en iyi taktisyenlerdendir. 

 

Trabzon’u çok iyi tanıdığı belli ki, ilk maçta 3-1 Osmanlıspor’un galibiyeti ile sonuçlanmıştı. Üstelik 1 kişi eksik duruma düştükten sonra da, 2 gol daha atmışlardı.

 

Bunun tesadüf olmadığı, Galatasaray için de aynı tarifenin uygulanması ile anlaşılmıştı.

 

Bu gün itibariyle ulaşılan 32 puanın 12’si Trabzonspor ve Galatasaray’dan gelmiştir. Gol sayısı Fenerbahçe’ye ulaşmak üzeredir. 

 

İşte Osmanlı’nın şifrelerinden bazıları bunlardır. Bu sene işaret fişeğini attılar, gelecek sene mahsulü toplarlar. 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kaliteli Peştamal Modelleri
Kaliteli Peştamal Modelleri
Belçika Ligi için flaş karar
Belçika Ligi için flaş karar
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi