Reklamı Geç
Gençlerbirliği ileri!
Ercüment Tunçalp

Gençlerbirliği ileri!

Bu içerik 1108 kez okundu.

Stresli bir ilk yarı ardından; ikinci devreye başarılı bir giriş yaptık ve şimdilik ikide iki yaparak rahatladık. Kulübümüzde eksik olan sportif başarıydı ve bunun için zaman zaman birbirimizi de üzdük.

 

Ancak düştüğümüz bu durumu lehine çevirmek isteyen bazı dış çevrelerin, kulübümüzü top ateşine tuttuğunu izlemekteyiz. Kötü performansımız sebebiyle hakem hatalarından bile söz edemez oluşumuz bu cevapları da geciktirdi.

 

Mali disiplini en iyi kulüp olmamıza rağmen, şimdiye kadar kimsenin ağzından “böyle bir kulübün düşmeyi haketmediği” açıklamasını duymadık.

 

Buradan çıkan sonuç ; bize, bizden başkasından fayda gelmeyeceğini iyi bilmemiz gerektiğidir. Onun için eleştiri mekanizmasını da, övgü mekanizmasını da içimizde iyi oluşturmalıyız. Birbirimize olan saygıyı, sevgiyi azaltmadan ikisini de yapabiliriz.

 

İşte İstanbul grubu olarak en çok kendi arkadaşlarımı eleştirmem bundandır. “Çekirdekçi taraftar” tanımını özellikle bizim grup için kullanıyorum. Zira sadece alkış, o çok sevdiğimiz takımımızı yolundan alıkoyabilir. Endişem budur.

 

Ancak dışardan sataşmalara tek vucut olduğumuzu da herkes bilmelidir. İçimizde 4-5 taraftar grubu vardır ama ‘grupçuluk’ yapan yoktur. İçimizde her siyasi görüşten taraftar vardır ama siyaseti spora bulaştıran yoktur. Tarihimizde her siyasi partiden yönetime girmiş milletvekili vardır ama kulüp içinde bunun kalıcı izleri yoktur.

 

İşte en büyük övüncümüz olan; Cumhuriyetle yaşıt kulüp kimliğimiz içinde bu değerlerin tamamı yer almaktadır.

 

Artık ligin altlarında yer almak istemiyoruz. Bunun için alt yapımıza güveniyoruz, Hacettepemize güveniyoruz. Başkanımızın da artık yönetimde demokratik ortam sağlamasını bekliyoruz. Zamanında bize veremediği inisiyatifi şimdi görevde olan değerli yönetici arkadaşlarımıza sunmasını bekliyoruz. İçlerinde başarılı işadamları, başarılı hukukçular olan bu yönetim ekibi, zaten kendisinin fikrini almadan adım atmazlar.

 

Her zaman söylediğimi tekrar ediyorum ; Başkanımızın bu sağlam kurumun oluşmasındaki önemli katkısını takdir ediyoruz. Eksik olan tarafı sportif başarıdır ve Bursaspor’un şampiyonluğu ardından bunun mümkün olduğuna iyice inanmış bulunuyoruz. Ve de hızımız kesilsin istemiyoruz.

 

Süper ligde iflas noktasına gelmiş ve UEFA tarafından dışlanmak üzere olan bolca kulüp vardır. Önümüzdeki yıllarda orta sıralarda bile yer alsak Avrupa kulvarında sıranın bize geleceği neredeyse kesindir. Yine eski günleri yaşasak ve tribünleri doldursak iyi olmaz mı ?

 

Elbette biz bu kulübü şampiyon olacak diye sevmedik. Ancak bu kadar borç batağında kulüp varken, gücümüzü ortaya koymanın zamanı olduğuna inanıyorum.

 

Onun için 50 sene önceki aşkla “Gençlerbirliği İleri” diyorum.

 

Ve bu sloganın artık İstanbuldaki taraftar grubunun adı olduğunu buradan duyuruyorum.
 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Görünmez rakip için 100 bin bilet sattılar
Görünmez rakip için 100 bin bilet sattılar
Nihat Özdemir'den flaş açıklamalar
Nihat Özdemir'den flaş açıklamalar
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi