Reklamı Geç
Ters işler
Ercüment Tunçalp

Ters işler

Bu içerik 1136 kez okundu.

İnsanın işleri her zaman düzgün gitmez. Kurumlarda da öyledir. Şans faktörü ve hata payı, yapılan işin kalitesini zaman zaman bozabilir.

Ancak inatla her işi ters yapmak gibi bir strateji benimsenebilir mi ?

“Kim ?” diye soranlara, son günlerde en çok gündeme gelen kişiyi işaret etmek yeterlidir. Traji komik taraf ; hâlâ bundan, “bakın dünya bizi konuşuyor” diye sonuç çıkartılmasıdır. Bu muhtereme ; “konuşmuyorlar, alay ediyorlar” diye hatırlatmak gerekiyor.

Ters işlere gelince ; bir iki tane olsa müstakil bir yazının konusu olamazdı. Bir satırla yazar geçerdik. Çünkü fazla yer tutmazdı.

Ancak malzeme bol olduğu için bize sadece sıraya koymak düştü.

1- Başkan diyor ki ; “ben çok hoca değiştiren başkansam, Yılmaz Vural da çok takım düşüren hocadır”.

Ben de diyorum ki ; haklısınız da, tespitiniz buysa neden bu hocayı seçtiniz, düşmek mi istiyorsunuz ?

2- Başkan diyor ki ; “birkaçı hariç bütün hocaları cebimden çıkartırım”.

Ben de diyorum ki ; mademki bu kadar zor beğenen bir duayensiniz, neden hiç tecrübesi olmayan sıfır kilometrede bir hocayı tercih ettiniz ?

3- Her zaman alt yapısı ile övünen bir kulüp olarak, futbol bırakma yaşı olan 35’e transferde neden öncelik verdiniz ? Halil Altıntop ve Selçuk Şahin sembolik maliyetlerle Ankara’ya neden gelmek istemekteler acaba ?

4- Gençlerbirliği disiplini neden rafa kalktı ?

Futbolcular 3 günde hocanın yetersizliğini anlamışlar ! Bu kadar yetenekli olsalardı, takımı bu duruma düşürmezlerdi değil mi ?

Elbette gerçek bu olmayıp, hakikati satır aralarında ifşa etmişler. Hoca soğukta fazla oyunu durdurup toplantı yapıyormuş. Yabancıların isyanı ise 2 gün erken kampın başlayacak olmasıymış. Adamların umurunda değil, takım küme düşüyor ve diğer takımlardan daha fazla çalışmak gerekiyor. Onlar ise hem takımı hem de hocayı kolayca feda edebiliyorlar. Peki bu durumlarda ortaya çıkıp tavrını koymasına alıştığımız başkan nerelerde ?

Skulason adlı çalışan sadece eleştirmiyor, iki günlük hocanın davranışlarını da “yaptıkları tam bir aptallıktı” şeklinde açıklıyor. Bu terbiyesizlik eskiden olsa cezasız kalır mıydı ?

5- Gençlerbirliği taraftarının şimdiye kadar etik dışı ve fiziki bir eylemi hiç görülmüş müdür ? Bu kadar başarısızlıktan sonra, kulüp bahçe kapısı dışında yapılacak bir “istifa” çağrısı için pankart açma, duyuru okuma, sonra da dağılma kesinken (bundan önce de defalarca yapıldığı gibi) polis çağrılması ve olağanüstü tedbirler alınması normal midir ?

6- Bütün kulüpler sağlam futbolcuyu bile sağlık testinden geçirirken, sezon başından beri sakat olduğu için ayağına top değmeyen Serdar Gürler ısrarı nedendir ?

Diyelim ki sakatlığı geçti ve antrenmanlara başladı. Sizin form tutmasını bekleyecek vaktiniz var mı ?

Bizim yok !
 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başakşehir'in rakibi Kopenhag oldu
Başakşehir'in rakibi Kopenhag oldu
Futbolda Haftanın Programı
Futbolda Haftanın Programı
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi