Reklamı Geç
Biz bu filmi çok gördük!
Ercüment Tunçalp

Biz bu filmi çok gördük!

Bu içerik 1088 kez okundu.

Gençlerbirliği- Fenerbahçe maçı beklendiği gibi bitti. Maç sonunda sanal duayen fark yemediği için bayağı moralliydi. “Ülkemizdeki teknik direktörlerin bir kaçı hariç hepsini cebimden çıkartırım” dedi.

 

Yahu söylesenize; “bu işten ne kadar anladığın, puan cetvelindeki yerinden belli, aldığın yabancı futbolcuların kalitesinden belli” diye. Herkes dut yemiş bülbül gibi boş atışlara poligon tahsis ediyorlar.

 

Şimdi gelelim iki alt ligin hocasından, süper lig takımına vekil hoca yaratmasına. Zira asıl hocanın kendisi olduğunu her vesile ile söylüyor.

 

Gençlerbirliği tehlikeli bölgenin tam içinde ve buradan kurtulmak için en az 5 ıskarta yabancıyı gönderip, 5 yeni takviyenin zamanı değil mi ? Hayır, her seneki senaryonun zamanı.
Ara transfer 5-Ocakta başlayıp, 1-Şubatta bitecek. Kaliteli bir hoca getirsen, transfere o yön vermek isteyecek. Hacettepe’den Mustafa Kaplan’ı getirirsen sesini çıkartamayacak. İstediğin ülkeden, istediğin menajerden alım satımı yapacaksın.

 

İkinci yarı başlayıp, işler ters giderse de; 1-Şubattan sonra Mustafa Kaplan’ı izne çıkartıp kaliteli hocayı o zaman getireceksin. Ve yenisine “transfer dönemi bitti, bu kadroyla bizi ligde bırakacaksın” diye pazarlık edeceksin. Taraftar da bunu yiyecek !

 

Sık sık hoca değiştiren kişi ; görevini layıkı ile beceremeyen, plansız işler yapan ve başarısız sonuçlar alan bir yönetici profilidir. Ama kendisini inandırmış bir kere, güya teknik kadroyu çok değiştiren kudretli ve liyakatlı oluyormuş. Karşısındakiler de her söylediğinde gülüyorlar ama muhterem neden güldüklerini merak bile etmiyor.

 

Herkes her başarısız serinin arkasından Gençlerbirliği’nin hoca değişikliğine alıştı. Esas görevi bırakması gerekenin bu rahatlığına da alıştı. Ancak geçenler de birkaç taraftar; sözleşme imzalandıktan hemen sonra, daha maça çıkmadan görevi bırakan hocaların geçerli sebeplerini merak etmişler.

 

İşte yukarda açıkladığım sebeptir. Hoca ne hakla transfer isteyebilir ? Bizim kendi kanallarımız var, o hattın dışına çıkılır mı ?

 

Israr eden hoca ilk gün de olsa ayrılmak zorundadır.

 

Ama bu Dimitriadis’i, Spelmann’ı, Latovlevici’yi, Skülason’u, Walid Atta’yı hangi tecrübeli hocaya futbolcu diye yutturabilirsin ?

 

Oysa Mustafa Kaplan “ o transferleri ben yaptım” diye işi sahiplenebilir bile. Bu şekilde taraftar isyan ederse, hoca da yüklendiği kabahatleri ile veda eder, esas sorumlu ise yoluna aynen devam eder.

 

Eğer Mustafa Kaplan gibi başarısızlığı üstlenecek hoca bulunamazsa, bu sefer de “kazıkçı menajerler” vitrine konur. Bunu da merak edenler var, “bu adamlar neden kendilerini savunmazlar” diye. Onu da açıklayalım.

 

Bu adamların işi bu. “Beni bile öptüler” diyen kişi alışverişi kesmiyor ki; ticaretin devamı için bu kadar fedakarlık fazla mı ?
İşte yıllardır seyrettiğimiz film, beş aşağı beş yukarı hep böyle sonuçlanıyor.

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nihat Özdemir'den flaş açıklamalar
Nihat Özdemir'den flaş açıklamalar
Ronaldinho hapisten çıktı
Ronaldinho hapisten çıktı
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi