Reklamı Geç
Komedi mi, dram mı?
Ercüment Tunçalp

Komedi mi, dram mı?

Bu içerik 1110 kez okundu.

Gençlerbirliği’nin Başkanı, Lig Tv Genel Müdürü’nden Ersun Yanal’ı istemiş. Demek ki kesenin ağzını açacak. Yanal yorumcu olarak kazandığının üzerinde bir gelir alamazsa gelir mi ?

 

Hadi geldi diyelim, bu malzeme ile yemek yapamayacağını bilmiyor mu ?

 

İşin komedi tarafı; teklifi yapanın “sözleşme feshetme rekortmeni” olması ve teklifi alacak olanların da bunu iyi bilmesidir.

 

Kaç hafta çalışacağı belli olmayan önemli hoca adayları, yüksek gelir yanında yüklü tazminatı da sözleşmeye koydurmadan gelirler mi ?

 

Mehmet Özdilek maçtan sonra ama sözleşme feshinden dakikalar önce ne demiş ona bakalım. “Başı öne eğmemek lazım” diyor. Komediye bakar mısınız; nakavt olmuşuz ama hemen kalkıp, başımız dik, kasıla kasıla bir alt lige yürüyeceğiz.

 

“İstifa edecek misiniz ?” sorusuna da, “benlik problem yok, yönetim isterse oturup konuşuruz” diye ilave ediyor. Yani önce tazminatı görmek istiyor. Neticede istediği oluyor ve teşekkür ederek ayrılıyor.

 

Kendisine ben de bundan sonraki hayatında başarılar diliyorum.

 

Elbette şu anda evde oturan ve tazminatsız gelmeye hazır çok hoca adayı olduğunu da biliyoruz. Onlardan birisi tercih edildiğinde de PTT liginin ilk bileti bize nasip olacaktır ve bu daha yakın ihtimaldir. İşte dram tarafı da budur.

 

Bizim için dram, dışardan bize bakanlar için ise komedi sayılacak bir durumumuz daha vardır. Kulübümüzü bu bataktan kurtarmasını istediğimiz birçok Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş gönüllüsünden mecburen hizmet beklemekteyiz.

 

Kurtarabilirlerse devam edecekler, düşürürlerse ait oldukları adreslere gidecekler ve bizler için de yeni bir mücadeleye girmek şart olacak.

 

Ligin ilk yarısını 17 puana ulaşamadan bitireceğimiz güçlü ihtimaldir. Oysa maç başına 1 puan bile, sezon sonunda 34 puan demektir ki, düşüş kaçınılmazdır.

 

Bu ekiple bu mücadele başarılamaz. Ara dönem olması, kaliteli futbolcuya ulaşmak için yanlış zamandır. Ancak bu bir mecburiyet olduğuna göre hemen kolları sıvamak gerekiyor.

 

Mehmet Özdilek mahçup mahçup 4 takviye istiyordu. Ancak en az 10 adet süper lig standardına uymayan futbolcu var takımda. Bunlar ne olacak ?

 

İyi bildiğimiz Stancu, son iki maçtır emeklilik dilekçesini vermiş, işlemlerinin sonuçlanmasını bekliyor. El Kabir de futbolu bırakmış, faullü güreşe başlamıştır.

 

Djalma adında bir yalan rüzgarı devamlı yerlerde. Ayağa kalkıp mücadele edecek gücü yok. Ancak hoca Spelman değişikliğine öncelik verdiği için 71. dakikaya kadar takımın eksik oynamasına razı oldu.

 

Uzun zamandan beri futbol yoktu, artık ruh da kaybolmuş. Doğa ve İrfan Can hariç, hepsi “nerden düştük buraya” modundalar.

 

Silkelenmek lazım ama nasıl ?

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor ekranı
Spor ekranı
Haluk Levent ve futbolcuların korona virüs dayanışması
Haluk Levent ve futbolcuların korona virüs dayanışması
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi