Reklamı Geç
Uzunlar yattı. Kısalar attı
Necmi Kepçetutan

Uzunlar yattı. Kısalar attı

Bu içerik 910 kez okundu.


Sekiz haftada bir galibiyet. Yıllardır belli bütçelerle yatırım yapan, çoğu zaman çok kulüpten daha fazla harcayan Türk Telekom için feci bir istatistik. Sakatlıklar olsa da uyum falan dense de hiçbir şekilde mazareti olmayan bir görüntü. 

 

İki sezon önce de başkent ekibi son anda ligde kalmıştı. O kadro daha mütevazı idi ve aldığı sonuç görece olarak başarı bile sayılabilirdi. Ancak şimdi öyle mi? Bu sezonki kadroyla karşılaştırılamaz bile.

 

Kağıt üstünde iyi gibi görünse de zaafları olan bir kadro. Temelden yanlış kurulan, depreme dayanıksız binalar gibi Türk Telekom. En büyük ve önemli zafiyeti ise çember altında yaşıyor. Yani ne evini savunabiliyor ne karşı potada varlık gösterebiliyor.

 

İşte dünkü Uşak Sportif maçı. Telekom maç boyunca 3 hücum 24 savuma ribaundu almış. Rakip 18 hücum 20 savuma ribaundu yapmış. Ermal 11 dakikada 0 ribaund 4 sayı ile Cevher 14 dakikaya yakın sürede 2 sayı 0 ribaundla oynamış. Buckner 24.33 dakikada biri hücum biri savunma iki ribaund alabilmiş. Allah’tan 13 sayı atmış. Mutlu 7 dakikada 0 ribaund 3 sayı, Murat 23 dakikada 5 ribaund 6 sayı ile oynamış. Yani 27 ribaundun sadece 7 tanesi uzun dediğimiz oyunculardan gelmiş.

 

El insaf beyler.

 

Rakibin oyun kurucuları bile sizden çok değil savunma hücum ribaundu almış. Hiç mi ağrınıza gitmiyor bu tablo? Sezon başında kurulurken bu takımın şimdi düştüğü durum hayal bile edilmezdi belki ama dedik ya yığınakta hata var. Buckner yumuşak, tek başına bir hiç. Ermal kalın ama yavaş ve geçmişi aratıyor. Bir pivot bir ribaund bile alamaz mı? Alamıyor işte. Cevher bir var üç yok. O da kontağı kapatmış. Ya Mutl? Neredeyse çocukluğundan bu yana bildiğimiz, takip ettiğimiz, patlama beklediğimiz Mutlu o da farksız diğerlerinden. Düşünün kapasitesi yetenekleri sınırlı Murat bu ekip içinde iyi görünüyor. Kısacası emekliler takımı gibi olmuş Türk Telekom.

 

Peki nasıl oldu da bu takım Uşak Sportif gibi bir takımı mağlup etti? Elbette bir şeyler yaptı başkent ekibi. Bir kere tempolu, çabuk oynayan rakibini kendi temposuna çekti, 68 sayıda tuttu ki bunun 25 sayısını son periyotta yedi. Maçın başından itibaren farkı korudu, kontrolü elinde tuttu. Woodside’ın 20 sayı 5 asist 4 ribaund, Jenkins’in 18 sayı 4 ribaun, 4 sayı, Fenerbahçe’ye geçen hafta 38 sayı atan Brown’ın 10 sayı 3 ribaund 4 asistlik performansları etkiliydi sonuç üstünde. Hele hele Wodside’ın 4/4, Jenkins’in 3/4, Brown’ın 2/4 üçlük atması ve bunların rakibin tam toparlanmaya çalıştığı dönemlere denk gelmesi de farkın azalmasını engelleyen faktörlerdendi. Lafın özü uzunlar yattı, kısalar attı dün Ankara Spor Salonu'nda.

 

Bir önemli ayrıntı da konuk takımın yüzde 28’lere kadar düşen iki sayı yüzdesinin maç sonunda 15/38 ile yüzde 39.5’a, üçlük yüzdesinin 8/26 ile yüzde 30.8’e çıkabilmesiydi. Yani rakibinden çok şut atmasına rağmen az isabet sağladı Uşak Sportif. Türk Telekom ise tam tersi az top kullandı çok isabet sağladı. Serbest atışlarda ise tersi görüntü vardı. Telekom 17/22, Uşak Sportif 14/18 attı. Top kayıpları da ev sahibi takımın lehine olunca galibiyet kolayca geldi.

 

Dokuzuncu haftada ikinci galibiyet. Kağıt üstünde kötü gibi görünse de önemli ve tam zamanında gelen iki puan. Mağlubiyet karabasanın büyümesine yola açacaktı belki. Ancak daha istekli, savaşan, ribaundcu, bir takım haline gelmeden umutların yeşermesi kolay değil. Ünkü gibi kaç maç oynanır ki ligde? Bir şeyler değişecek başka yolu yok Telekom’da. Walters’in ilk sakatlığında gelen Dukanoviç’e yol göründü ki ona verilen paraya da zamana da yazık. Faydalı da olsa disiplinsiz davranışlarından dolayı Savoviç de gönderiliyor. Walters sezonu kapattı. Pota altına 35 yaşındaki Haislip geliyor. Geçen sezonki gibi oynarsa katkı yapacak bir isim. Bir kısa oyuncu transferi de söz konusu.

 

Türk Telekom sezon başı yanlışlarını kervan yoldayken düzeltmeye çalışacak. Ne kadar başarılı olacak bunu zaman gösterecek. Kesin olan şu ki bu kadrodaki herkesin aldıklarının karşılığını vermek için silkinmesi değişmesi gerek. Haftaya oynanacak TED Kolejliler maçı Telekom için bu yolda ilk ve en önemli sınavı olacak. 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Futbolda Haftanın Programı
Futbolda Haftanın Programı
Halkbank’ın Rakibi Bursa
Halkbank’ın Rakibi Bursa
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi