Reklamı Geç
Zorlu toplantısı zorluyor
Ercüment Tunçalp

Zorlu toplantısı zorluyor

Bu içerik 1023 kez okundu.

Futbol dünyasının bir kısmı, “böyle toplantı olur mu ?” derken, diğer kısmı “ne var bunda, eski dostlar buluşmuş” diyorlar.

En çok da Galatasaray Başkanı bu konuya takılmış durumda ve MHK Başkanı’nı görevi bırakmaya davet ediyor. Son açıklaması 5 Ocak 2020…  

Bunun bir dost toplantısı olmadığı, günler sonra bizzat Ali Koç tarafından açıklandı. “Hakemleri konuştuk” dedi. 

Zaten MHK Başkanı’nın da 2,5 saat süren toplantıya katılımı bunu teyit ediyordu.

Toplantı tarihi 5 Aralık 2019, Erman Toroğlu’nun toplantıyı açıklama tarihi 11 Aralık 2019. İki tarih arasındaki 6 günlük sürede hiç kimse böyle bir toplantıyı açıklamadı. Kimsenin de haberi olmadı. 

Erman Toroğlu haberinden bir gün sonra, 12 Aralık 2019 tarihinde TFF’den zorunlu açıklama geldi.

Eğer Erman Toroğlu açıklamasaydı, böyle bir toplantı bilinmeyecekti. 

“Toplantı gizli değildi” diyenler oldu. Gizli olmayan toplantının duyurusu olur. TFF Başkanı’na gerçekleşen bütün ziyaretler gününde istisnasız fotoğraflı şekilde duyurulurken, bu toplantının duyurulmaması normal değildi.  

“Gizli toplantı alışveriş merkezinin olduğu kalabalık bir ortamda mı yapılır ?” diyenlere hak vermek de mümkün değildir. Zira Zorlu’nun AVM girişi ile Ofis ve mesken girişi tamamen farklıdır. Otoparkı, asansörü de ayrıdır. Aracınızdan inip istediğiniz kata kimseyle karşılaşmadan ulaşma imkanınız vardır. Yani orada milletler arası görüşme bile sorunsuz yapılabilir. 
Riva uzak olduğu için, zaman darlığı sebebiyle şehir merkezinde görüşme gerçekleşti” diyenler herhalde aynı semtte TFF’nin Levent Ofisi olduğunu unutmuşlar. Hem de Zorlu’ya 5 dakika mesafede…

Zekeriya Alp diyor ki; “Adaletin mekanı olmaz.” Hemen birkaç cümle sonra da; “keşke toplantıyı orada yapmasaydık” diyor. Söylediğini de bir şekilde çürütüyor. Demek ki adaletin mekanı oluyormuş ! 

Zekeriya Alp devam ediyor; “ toplantıda gözlemci not sistemi ve penaltı tekrarları dahil tüm konuları anlattığını ve Ali Koç’un ikna olarak kendisine teşekkür ettiğini” açıklıyor. ‘MHK Başkanı’nın böyle bir görevi mi var ?’ diye sormak lazım. Eğer cevap ‘evet’ ise ikna olmayı bekleyen birçok kulüp Başkanı olduğunu söyleyebiliriz. Örneğin Gençlerbirliği de hakemden şikayetçi olduğuna göre, TFF Başkanı ve MHK Başkanı’na böyle bir özel toplantıyı teklif edebilir miydi ?

Öyle ya, ikna olunsa bile avantajı var. Bunu duyan hakemlerin bundan etkilenmemesi düşünülebilir mi ? 

Aynı toplantıda Fenerbahçe yöneticilerinin yerine ezeli rakipleri Galatasaray yöneticileri yer alsaydı Fenerbahçe kulübü tepkisiz kalır mıydı ?

Galatasaray Başkanı’nın, “VAR kayıtlarından önce Zorlu kayıtlarını açıklasınlar” talebi garip karşılanabilir mi ? 

“Ne var bunda ?” diyenler için sadece durum tespiti yaptık. Yeni yılda daha hassas yönetilen ve herkesin güven duyacağı bir futbol ortamı diliyorum.     
 

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Belarus'ta taraftarlardan maçlara korona virüs boykotu
Belarus'ta taraftarlardan maçlara korona virüs boykotu
Cristiano Ronaldo'nun geliri 2 milyar doları buldu
Cristiano Ronaldo'nun geliri 2 milyar doları buldu
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi