Reklamı Geç
Ocak ayı belirleyici olacak
Ercüment Tunçalp

Ocak ayı belirleyici olacak

Bu içerik 1047 kez okundu.

Transfer sezonu 4 Ocak 2020 tarihinde başlıyor ve 31 Ocak 2020 tarihinde sona eriyor.

Takımlarda sayısal eksiklik bulunmadığına göre ara transfer neden bu kadar önemli olsun ?

Çünkü kulüplerin hepsinin bir hedefi var ve bu arada her birinin de ayrı ayrı dertleri  bulunuyor.

Bu bakımdan 2. yarı performansı için hiçbir takımın hareketsiz kalma lüksü yok, eksiklerin tamamlanma ihtiyacı var.  

“Bizim önemli eksiğimiz yok, nasıl olsa ligi orta sıralarda bitiririz.”

Bunu ancak 25 puanın üzerindeki takımlar söyleyebilirler. Bu barajın altında kalanlar ise bir şeyleri yanlış yapmışlar ki maç başına ortalama 1 puan etrafında kümelenmişlerdir.  

Şimdi bizi Ankaralı olarak ilgilendiren tarafına bakalım…

Ne Ankaragücü için kesin düşmüştür diyebiliriz, ne de Gençlerbirliği için kesin kurtulmuştur diye rahatlayabiliriz. İkisi için de bunların tersi durumlar ihtimal dahilindedir.

Çünkü daha önce yaşanmış ibretlik örnekler bulunmaktadır.

2018-2019 sezonunun ilk yarısını 12 puanla bitiren Çaykur Rizespor, ikinci yarı 29 puan alıp 41 puanla ligde kalmıştı. Ankaragücü de aynısını yapabilir. Sadece transfer yasağını kaldırıp Çaykur Rizespor gibi isabetli takviyeler yapmak şartıyla. Aksi takdirde çok zorlanacağı açıktır.

Yine 2018-2019 sezonunun ilk yarısını 21 puanla kapatan Bursaspor, ikinci yarı 16 puan toplayıp 37 puanla 1. ligin yolunu tutmuştu. Yani Gençlerbirliği’nden 3 puan fazlasını topladığı halde ligde kalmayı başaramamıştı.
Bu bize ne anlatıyor ?

Ocak ayında isabetli karar alanlarla, hareketsiz kalanlar arasında yer değişimlerinin yaşanabileceğini…       

Gençlerbirliği erken davranıp ilk icraatını gerçekleştirdi. Bu bize ümit veriyor. Gerçi yeni gelen genç futbolcunun ne performans göstereceği bilinmiyor ama herhalde eski hataların tekrarlanmayacağını umuyoruz.

Devre arasında eksik olan iş disiplininin de ele alınacağına inanmak istiyoruz. Malum ligin en fazla kırmızı kart gören takımıyız. Bu kadar rahatlık içine hiçbir profesyonel futbolcu giremez. Giriyorsa bedelini ağır ödemelidir ki caydırıcı olsun. Bizler hakemlerin çifte standartlarını nasıl biliyorsak futbolcular da bunu ezberlemelidir. Teknik heyet en fazla bundan korunma yollarını öğretmelidir.

Ankaragücü transfer yasağını kaldıramazsa mucizeyi gerçekleştiremez. Orgill’in ayrılacağı söyleniyor, başka futbolcular da çıkabilir. Zorla tutmaya kalksanız bile verim almak o kadar kolay olmaz. Ankaragücü’ne 2. yarıda en az 26-27 puan gerekiyor. Bu da ortalama maç başına 1.6 puan demektir. Yani her iki maçtan birisini kazanmak veya her üç maçtan bir galibiyet 2 beraberlik çıkartmak gerekiyor. Ne kadar zor olduğunu söylemeye gerek kalmadığını zannediyorum.

Her iki kulübümüzün de tarihlerine yakışır şekilde süper ligde kalıcı olması dileğiyle bütün taraftarlarımızın yeni yılını kutluyorum.
DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Belarus'ta taraftarlardan maçlara korona virüs boykotu
Belarus'ta taraftarlardan maçlara korona virüs boykotu
Cristiano Ronaldo'nun geliri 2 milyar doları buldu
Cristiano Ronaldo'nun geliri 2 milyar doları buldu
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi