Reklamı Geç
Ankara'nın koçları
Ercüment Tunçalp

Ankara'nın koçları

Bu içerik 1753 kez okundu.

Dün aynı saatlerde iki takımımız da emeklerinin karşılığını aldılar. Tabelaya göre yazı yazsak vur patlasın çal oynasın…

Şikayet etmeye ne gerek var değil mi ? 

Ancak bu gün konuşacağız ki tarafsız kitleden de destek bulalım !   

Dayınız yoksa kendi göbeğinizi kendiniz keseceksiniz.  

Kimler gibi ? 

Gençlerbirliği ve Ankaragücü gibi…

Gençlerbirliği’nin yediği ilk gol olmayan kornerden rakibe hediye…

Sessegnon kibarca kendisinden çıkmadığını izah etmeye çalışıyor ve üstelemiyor. Aynı haksızlık büyütülmüş takımların aleyhinde olduğu zaman sahanın nasıl karıştığını anlatmaya gerek var mı ? 

Golle neticelenmesi muhtemel Gençlerbirliği hucumu faul gerekçesi ile durduruluyor. Rakiple en küçük bir temas yok. 

Anadolu takımlarına rahatça gösterilen kartların İstanbul takımlarına çıkmadığını artık sağır sultan biliyor. Bizim takımların da bundan nasıl nasiplendiklerini sezon başından beri izliyoruz. 

Ankaragücü dar kadrosu ile mücadele ediyor ama karşısındakinin gücü yine de yetmiyor. Galatasaray’ın hocası santraforsuzluktan şikayet ediyor. 

Ancak santraforsuz ve bir kişi eksik Ankaragücü’nden kendi evinde 3 dakikada 2 gol yiyor. Böyle olması belki de ilahi adaletin tecellisi…

Çünkü hakemin Orgill’in oyun dışı kalmasına sebep olan ikinci sarı kartını Burak Yılmaz’a, Vedat Muriç’e, Emre Belezoğlu’na gösteremeyeceğini ben söylemiyorum, İstanbul medyası söylüyor.     
Orgill’in ilk sarı kartına söylenecek bir şey yok ama bir hava topuna çıkışta yanağı sıyıran bir el için sadece ‘pardon’ denir, ikinci sarı karta muhatap olunmaz. Maç içinde birçok böyle çifte standart var. Sadece Belhanda’ya bakmak yeterlidir ! 

Geçen yazımda bahsetmiştim; TFF’nin bir gece yarısı duyurusu ile ‘Kulüp  Lisans ve Finansal Fair play’ talimatında değişiklik yaptığını…

Çok açıktır ki, bu birkaç kulüp için alınmış kurtarıcı karardır. 

Neden mi ?

En sert açıklamayı ilk anda Trabzonspor yaptı ve hukuki girişim başlattı. Galatasaray itirazını yaptı ve sordu;” bundan yararlanan kim ?” diye. Yukardaki iki kulüp harcama limitleri ile ilgilerinin olmadığını ispatlı delilli ortaya koydular. Beşiktaş, Ankaragücü, Kasımpaşa ve Antalyaspor da alınan karara katılmadıklarını açıkladılar. 

Peki bu kararın kime yararı var ? 

İş dönüyor dolaşıyor o meşhur toplantıya geliyor. Karar öncesi tek toplantı tek kulüple gerçekleşiyor, hem de federasyon çatısı altında değil.  

Federasyon’un bu konudaki açıklaması kesinlikle tatmin edici değildir. 

Yayın gelirleri düşmüşse, devreye daha fazla harcama girmez, “ayakların yorgana göre uzatılması” gündeme gelir.  

Eldeki talimatnameye göre, puanı silinecek takımların listesine güçlü bir kulüp de adayken kuralı değiştirirseniz, hangi adil yarıştan bahsedeceksiniz ? 

Bu kadar da değil !

Denk bütçe yapan ve buna uyan Trabzonspor’a ödül vermek yerine önüne engel koymak nedendir ? 

Ara transfer sezonunda eksiklerimizi tamamlamalıyız, aksi durumda yaşanan örneklerden  bizim gözyaşımıza kimsenin bakmayacağını bu günden görmeliyiz. 

 

     

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Belarus'ta taraftarlardan maçlara korona virüs boykotu
Belarus'ta taraftarlardan maçlara korona virüs boykotu
Cristiano Ronaldo'nun geliri 2 milyar doları buldu
Cristiano Ronaldo'nun geliri 2 milyar doları buldu
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi