Reklamı Geç
Atatürk imzalı formamız
Ercüment Tunçalp

Atatürk imzalı formamız

Bu içerik 1154 kez okundu.

Doksanaltı sene boyunca çok güzel formalarımız oldu. Ancak en değerlisini 9 Kasım 2019 tarihinde Kayserispor’a karşı oynarken giydik. 

Buna katkı yapan bütün yöneticilerimizi kutluyorum. Duygu yoğunluğumuz 3 puanla daha da anlam kazandı. 

Devletimizin kurucusu, ilk Meclis Başkanımız, ilk Cumhurbaşkanımız ve ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 81. Yıldönümünde rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz. 

Ulu önderimizin güzel sözlerinden bir tanesi Gençlerbirliği’nin adeta kuruluş felsefesi olmuştu. Zira bu kulüp onun adını taşıyan lisede filizlendi, Cumhuriyeti kurduğu yıl meyvesini verdi ve aynı yıl Başkent yaptığı Ankara’da gelişti. Gençlerbirliği, ismiyle ve fikriyle bu güne kadar sadece sporcu yetiştirmedi, onun ilkelerine bağlı binlerce genç yetiştirdi. Çoğu devletin önemli kademelerinde hizmet verdiler.  

İşte Atamızın bize talimat yerine geçen o sözleri :     

“Gençler, cesaretimizi takviye ve idame eden sizlersiniz. Siz, almakta olduğunuz terbiye ve irfan ile insanlık ve medeniyetin , vatan sevgisinin, fikir hürriyetinin en kıymetli timsali olacaksınız. Yükselen yeni nesil, istikbal sizsiniz. 

Cumhuriyeti biz kurduk, onu yüceltecek ve yaşatacak sizsiniz.” 

Gençlerbirliği kuruluş tarihinin (14 Mart 1923) ; Ankara’nın Başkent oluşu (13 Ekim 1923) ve Cumhuriyetin ilanı (29 Ekim 1923) ile peşpeşe gelişi asla bir tesadüf değildir.   

Eğer o günkü adıyla ‘Taş Mektep’ olarak tanınan okulumuz, Milli Mücadele’nin o günkü şartları gereğince diğer resmi dairelerle birlikte 1921 yılında Kayseri’ye nakledilmeseydi, belki de kuruluş daha erken tarihte gerçekleşecekti. Bir yıl sonra 1922’de tekrar Ankara’ya alınarak eski binasında hizmete devam etmiştir. Başkent için güzel gelişmeler de bu tarihten sonra peş peşe gerçekleşmiştir.  
Atatürk ilkelerine sıkı sıkıya bağlı olarak kulübümüzü o günden bu günlere taşıyan ve artık aramızda olmayan bütün eski Başkan ve yöneticilerimizi de bu vesileyle rahmetle anıyorum.      

Kulübümüz bir karar daha almalı ve bundan sonraki 10 Kasımlarda da bunu bir gelenek halinde sürdürmeliyiz. 

Sportif anlamda hocamıza katılıyorum, “bu galibiyet güzel günlerin başlangıcı olsun.”

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başakşehir'in rakibi Kopenhag oldu
Başakşehir'in rakibi Kopenhag oldu
Futbolda Haftanın Programı
Futbolda Haftanın Programı
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi