Reklamı Geç
Falcı değiliz
Ercüment Tunçalp

Falcı değiliz

Bu içerik 1262 kez okundu.

Gençlerbirliği’nde 9. hafta sonunda beklediğimiz hoca değişikliği gerçekleşti. 

Geçmişte yaşananlara bakarak ileriye dönük muhtemel sonuçları öngörmek önemli bir hizmettir. Ancak takdirle karşılanan bir durum değildir.

Buna rağmen kulüp sevgisi ağır basınca biz de kendimizi tutamıyoruz.     

9 Temmuz 2019 tarihli yazımın başlığı “Mustafa Kaplan yanılıyorsun” idi. 

Sebebi de yapılan yanlış transferleri onayladığı gibi sahiplenmesiydi de…  

Bu yazıya, bazı arkadaşlarımız, “henüz maçlar başlamadı” diye itiraz etmişlerdi. Oysa esas maç, kadro yapılanması ile başlamıştı.   

Aşağıda o yazıdan bir bölümü aktarıyorum : 

“Ankaragücü’ndeki Mustafa Kaplan, Ocak ayı transferleri ile başarıda önemli rol oynamış, bizler de bu köşeden kendisini kutlamıştık. Ancak gemi değişince dümendeki kaptan da değişti. Alt yapıdan yeni katılan 7 kardeşimize bu gün yaptığı methiyeler motivasyon amaçlı değil, mecburiyetten…

Matematik diyor ki; bu kadroyla gümbür gümbür düşersin !

Hoca; Ankaragücü’ndeki demokratik ortamı burada bulamamış, sözünü dinletemeyince de ortama uymuş. 

Bizden hatırlatması; 7. haftayı zor görürsün, zor biriktirdiğin kariyer değerini de kolayca harcamış olursun. Daha önceleri de olduğu gibi buraya kaydedelim ve kimin haklı çıkıp çıkmadığını Eylül ayı sonunda görelim” demişim.

Gördük mü ?

Gördük, hem de bu gün değil, 4 ay önceden !

Küçük bir sapma olduğu için affola. Eylül sonu yerine Ekim sonunda değişim gerçekleştiği için…
Henüz, güvendiği halde oynatmadığı gençlere ve kapıdan giremezler dediği halde kulüpten çıkmayan menajerlere sıra gelmedi. 

Mustafa Kaplan’a bundan sonraki meslek hayatında başarılar dilerken, bir de tavsiyede bulunayım. Profesyonel hayatta ortama uyarak ancak süreyi biraz uzatabilirsiniz. Sonuç kaçınılmazsa mücadeleyi bırakmayacaksınız ki daha sonrasını kazanabilesiniz. Ha bir de, “öl desin ölürüm” dedikleriniz sizden ne kadar da kolay vazgeçtikler gördünüz mü ? 

Gelecek yeni hoca ne yapmalı ?

-Önce baştan pazarlık yapıp kalite sorunu yaşanan yerlere kendisinin de onayı alınarak Ocak ayında takviye yapılacağının garantisini almalı, 

-Yanlış transferlere ( Kaleci Diallo, Sefa Yılmaz, Flavio Ramos, Mattias Bjarsmyr, Mats Seuntjens ve Erdem Özgenç) çözüm sözü almalı, 

-İlk yarı bitimine kadar en az 15 puan ve üstünü toplayacağına inanmalı.    

Bu üç şart gerçekleşmeden gelecek bir Jose Mourinho bile bu takımı kurtaramaz. Bir ihtimal, ceza puanı gelebilecek takım sayısının artmasıdır ki, o zaman ancak sahada kaybedenin masada teselli bulması mümkün olabilir.   

Bu da yeni tahminim olsun !  

“Ben demiştim” demeyi sevmesem de şartlar zorladığı için bu açıklamayı yaptım. Biz hata yapanları uyarırken, Gençlerbirliği’ni bizden çok sevenler (!) bu takımın düşmeyeceğini, kadro kalitesinin iyi olduğunu söyleyip durdular. 

Hangi kalite deyince de ; Sessegnon, Sio, Toure, Candeias ve Ertaç’ı gündeme getiriyorlar. Evet doğrudur ama futbol 5 kişiyle mi oynanıyor ?

İşte hocanın da baştan beri yanılgısı buydu.  

İlk onbiri sorunsuz olan birçok takım, kulübeleri yetersiz olduğu için sıkıntı çekerken, yanlışın etrafında birlik olmak bize ne kazandırır ?  

Yoksa en kolayı alkış tutmaktır. Ama biz doğruları yazmaya devam edeceğiz. Gençlerbirliği bir kere daha düşerse artık tekrar geri dönmesi imkansızdır. Üç senede iki defa aynı takımı düşürenler bıraksa da, parasız pulsuz ve borçlu olan, destekten yoksun bir Gençlerbirliği’ni toparlamak o kadar kolay olmayabilir.   
DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Görünmez rakip için 100 bin bilet sattılar
Görünmez rakip için 100 bin bilet sattılar
Nihat Özdemir'den flaş açıklamalar
Nihat Özdemir'den flaş açıklamalar
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi