Reklamı Geç
Uzunlar Attı Kısalar Yattı
Necmi Kepçetutan

Uzunlar Attı Kısalar Yattı

Bu içerik 882 kez okundu.

Basketbol Süper Ligi'nde Anadolu Efes ve Fenerbahçe’yi ayrı tutarsak bir denk takımların sayısının arttığı bir sezon yaşayacağız. Play – off mücadelesi de ligde kalma savaşı da çok daha sert geçecek gibi. Bu yüzden aynı ayardaki takımların birbiriyle yapacağı maçlar daha da büyük önem taşıyacak.

Ligin yeni takımı Ormanspor’la yeniden yapılanan Bandırma Teksüt’ün mücadelesine bu açıdan da bakmak lazım. Kazananın ilerisi için bir adım öne çıkacağı maçtı. İki takım da ilk haftayı mağlubiyetle kapamıştı. Genç ama deneyimli Bandırma Teksüt, Karşıyaka önünde ummadığı farlı bir mağlubiyet almıştı. Ormanspor son şampiyon Anadolu Efes’e karşı uzun süre başa baş oynamış ama savunma  yapılmayan maçı kaybetmişti.

Bandırma ekibi Banvit alt yapısından çıkan gençler ve yabancıların karması. Yıllardır birlikteler. Yetenekliler, enerjikler. Yabancıları da bu karaktere uygun seçmişler. Onları ciddiye almayan, ya da küçümseyen yanar.
Uzun bir aradan sonra Başkent'in ligde iki takımla temsilini sağlayan Ormanspor, Bandırma Teksüt önünde maça Kikanovviç, Cevher ve Caner’le tutundu. Özellikle Kikanoviç ve kaptan Cevher’in aynı oyunu defalarca yaptı. Uzundan uzuna pasları Cevher dışardan, Kikanoviç de içerden sayıya çevirdi. Bu ikili sırtı dönük hücumlarda da çok etkiliydi. 81 sayının 62’si Bu üçlüden geldi. (Kikanoviç 30, Cevher 24, Caner 8) Ne zaman bu düzenden uzaklaştı ya da rakip önlem aldı skorda sıkıntı çektiler. 

Kikanoviç, ligin kesinlikle en iyi bir kaç uzunundan biri. Hemen her şeyi yapıyor.  Durdurulması çok zor. Kaptan Cevher’e de ayrı bir bölüm açmalı. O da her şeyi yaptı. Kikanoviç ile en çok süreyi aldı en çok sayıyı attı. En kritik atışları kulladı takımı maçta tutta. Cevher, süper ligin “Scola”sı olacak gibi.  Böyle oynamaya devam ederse, Caner’in katkısı sakat Christmas’ın dönmesiyle pota altında büyük sorun yaşamayacak Ormanspor. Ama her maçta böyle atmaları kolay değil tabi. Atsalar da galibiyet için kısaların desteği de şart. Elbette daha sezon başı, taşlar yerine oturacak. Ama Ormanspor da sıkıntı kısalarda ve ön alanda gibi. Bandırma Teksüt karşısında alınan mağlubiyet de aslan payı onların.  Mesela Kloof. Hem sayı üretemedi hem de savunmada çok kolay geçildi. Önde çok gedik verdiler. Hareketli, atletik oyunculardan kururlu Bandırma Teksüt, bu açıkları sürekli kullandı. 

Ormanspor’da uzunlar attı kısalar yattı adeta. Üçüncü periyotta farkı çift hanelere çıkarmalarına rağmen rakibin enerjisine karşı koruyamadılar.  Şehmus ve Rıdvan’ın ciddi katkısıyla geri gelen Bandırma Teksüt, son anları daha iyi oynayarak kazandı. 

Daha ligin başı. Mecut şartlarda kurulan kadro hiç de fena değil. Savunmada bir kademe daha ilerleme Ormanspor’un pozisyonunu başka bir hale getirebilir.  Kafayı öne eğmeden çalışmak lazım.
 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Giresunspor'da Hedef Play Off'u Yakalamak
Giresunspor'da Hedef Play Off'u Yakalamak
İstenmeyen Adamların Zaferi
İstenmeyen Adamların Zaferi
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi