Reklamı Geç
Taylan Antalyalı gerçekleri
Ercüment Tunçalp

Taylan Antalyalı gerçekleri

Bu içerik 907 kez okundu.

Erzurumspor – Galatasaray arasında gerçekleşen transfer olayına Bucaspor Başkanı ile bir Galatasaray taraftarı olan spor yazarının da dahil olması, kamuoyunda tam bir bilgi karışıklığı yaratmışken, Gençlerbirliği Kulübü’nün son açıklaması güzel bir ders olmuştur. 

Zira ; 

-Bir kulüp başkanının kendi elindeki sözleşmede ne yazdığına bakmadan ezbere yaptığı “sonraki satıştan yüzde 20” açıklamasının yanlış olduğu ortaya çıkmıştır. Gençlerbirliği, sözleşmedeki payın yüzde 15 olduğunu açıklamıştır.   

Kulüp açıklamasına buradan ulaşılabilir. 

-Başkan, eski futbolcusunun Gençlerbirliği’nden Erzurumspor’a bedelsiz gidişine inanmamaktadır. Oysa o günkü performansına baksaydı kulübünde oynamayan bir futbolcunun bonservis bedeli ile gidemeyeceğini anlardı.

Futbolcu 3 yıl kaldığı Gençlerbirliği’nde sadece 33 dakika süre almıştı. 

-Üstelik o gün bir bedel alınmış olsaydı, bu gün ihtilaf halinde olunan  Erzurumspor yönetimi bunu açıklamaz mıydı ? 

 . Bucaspor Başkanı, Gençlerbirliği bonservis bedelinden pay alırsa kendilerine de hak doğacağından habersizdir. Bunu da kendi camiası düşünsün. 

 . Gazeteciye gelince; taraftar kimliği ağır basmış ve mal bulmuş mağribi gibi olayın üzerine atlamıştır. 

 . Bucaspor Başkanı’nın ağzından çıkanları “İşte Taylan Antalyalı Gerçekleri” diye sunmuştur. Oysa olayın bütün tarafları ile görüşseydi bu zor duruma düşmeyecekti. Gençlerbirliği bu günkü açıklama ile onun da aydınlanmasını sağlamıştır.  

 . Benim tanıdığım büyük Galatasaray taraftarı; yıllarca İstanbul’a oyuncu yetiştirmiş bir kulübün bu şekilde mağdur edilmesini onaylamaz. Hele “siz futbolcuyu alırken böyle yaptınız, satarken de size aynısını yaparlar” demeye getiren spor yazarına hiç itibar etmez. Üstelik düşüncenin birinci kısmı gerçekleşmemişken… 

 . Eski bir Gençlerbirliği yöneticisi olarak, bizim zamanımızda Ümit Karan’ı isteyen birçok kulüp varken sadece verilmiş bir söz uğruna yaptığımız  fedakarlığa asla pişman olmadığımızı da hatırlatmak isterim.  

 . Ben de şu anda Gençlerbirliği taraftarı olarak yazıyorum. Ancak arşivdeki yazılarıma bakınız, taraftar gibi mi yazıyorum ?  
Bizim kültürümüzde kendi camiamızı yanlışlardan döndürmek var, ‘şirin görünme’ arzusuyla tek yönlü parlatmak yok ! 

Ancak bu günkü açıklamayı çok beğendim. Belgeye, bilgiye dayalı bir cevaptır. 

Eminim ki; bundan sonra da aynen İlhan Cavcav zamanında olduğu gibi Gençlerbirliği üzerinden hiç kimse kolay kafa karıştıramayacaktır.


 

E

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Profesor Oklitus     2019-09-11 Ses cikmasi gelecekte ayni yoldan gitmeye niyetlenen kulupleri caydirici olabilecegi icon yerinde hareket. Ancak olayi hersey olup bittikten sonra takip ile birseyler olurken izlemek daha onemli. Bence el altindan bir canta Bestepeye ulasir Genclerbirligi takipten vazgecer olay kapanir gider..tabi kisilerin banka hesaplari girdi ciktilarina bagli olarak.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başakşehir'in rakibi Kopenhag oldu
Başakşehir'in rakibi Kopenhag oldu
Futbolda Haftanın Programı
Futbolda Haftanın Programı
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi