Reklamı Geç
Yorumsuz !
Ercüment Tunçalp

Yorumsuz !

Bu içerik 1388 kez okundu.

Türkiye’den son yıllarda Avrupa’ya giden genç futbolcularımızın sayısı artmaya başladı. Bunlar gelecek vadeden sporcular olduğu için bonservis bedelleri 10 milyon eurodan başlıyor. Sonraki satışlardan da eski kulüplerine pay veriliyor.

Son transfer Gençlerbirliği’nden Roma’ya giden Yıldırım Mert Çetin dir. 

Sözlü olarak açıklanan bonservis bedeli 3 milyon euro dur. Bu rakam komiktir. Yorum yapabilmemiz için menajere veya menajerlere ödenen bedeli de bilmemiz gerekirdi. Bu bakımdan bize tuhaf görüneni yorumsuz bırakıyoruz. 

Bunun yerine, son yıllarda Avrupa’ya giden 19-22 yaş aralığındaki Türk futbolcularının bonservis bedelleri ile yetiniyoruz. Listemizde alt liglerden gidenler veya transfer oldukları ülkenin alt liglerine gidenler bulunmuyor.

-Fenerbahçe’den Napoli’ye giden 20 yaşındaki Eljif Elmas’ın bonservis bedeli 16 milyon euro dur. 

-Galatasaray’dan Stuttgart’a giden 19 yaşındaki Ozan Kabak’ın bonservis bedeli 11 milyon euro dur. 

-Başakşehir’den Roma’ya giden 22 yaşındaki Cengiz Ünder’in bonservis bedeli 15 milyon euro dur. Yıldırım Mert Çetin de aynı kulübe gidiyor.  

Takım aynı, yaşlar aynı, geldikleri ülke aynı, ama bonservis bedelleri arasındaki fark tam beş katı !     
-Alanyaspor’dan Sassaula’ya giden 21 yaşındaki Merih Demiral’ın bonservis bedeli 9.25 milyon euro dur. Üstelik bu kulüp İtalya Ligi’nin en mütevazi takımlarından biridir. 

-Trabzonspor’dan Lille’e giden 22 yaşındaki Yusuf Yazıcı’nın bonservis bedeli 17.5 milyon euro dur.     

Şimdilik bu kadarla yetinelim. 

 

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ercüment     2019-08-16 süper ligde 2 defa 90 dakika oynadı ve kendisini belli etti. O zaman satmayacaksın vitrinde tutup yarım sezon sonra göndereceksin.
İhtiyar keçi     2019-08-16 Transfer 3milyon€ bitti.Birdahaki transfer 5milyon €üzerinde olursa %10 genclerbirligine ödenecek.
Ergun X     2019-08-16 Abi haklısın ama saydığın isimlerin hepsi en az 1 sezon Süper Ligde mücadele etti. Mert'in ise böyle bir tecrübesi olmadı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Lig Erzurum'da oynansın!
Lig Erzurum'da oynansın!
Bundesliga ne zaman başlayacak?
Bundesliga ne zaman başlayacak?
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi