Reklamı Geç
Defnespor Hentbol Kadınlar 2.Ligi'nde
Ercüment Tunçalp

Defnespor Hentbol Kadınlar 2.Ligi'nde

Bu içerik 1077 kez okundu.

Geçtiğimiz sonbaharda “Gençlerbirliği’ne kardeş geldi” başlıklı bir yazı kaleme almıştım. Henüz 2 yıl önce sıfırdan bir kulübün doğuşunu ve genç kızlardan oluşan bir sporcu ordusunu anlatmıştım. 

O gün Türkiye Kadınlar 3. Ligi’nde oynamaya hak kazanan futbol takımı konumuzdu. Bu gün ise, Türkiye Kadınlar 2. Ligi’nde oynamaya hak kazanan hentbol takımı konumuzdur.   

O gün bu köşede futbolcu kızlarımızın fotoğrafı vardı, bu gün de aşağıda hentbolcü kızlarımızın fotoğrafını görüyorsunuz. 


 

İstanbul Defnespor Kulübü, Gençlerbirliği’ni neden ilgilendiriyor ?

Bu kulübün Başkanı Erdem Göktürk, 2. Başkanı Nevzat Akçaoğlu, Hentbol Şube Sorumlusu Artuğ Fenercioğlu, Satranç Şube Sorumlusu Onur Aydoğan, Yönetim Kurulu Üyeleri Volkan Çelik, Sebahattin Elaldırsın ve Zeki Köse Gençlerbirliği’nin de kongre üyeleridir. 

Hani hep merak ederiz ya; “bizim kulüp sahipsiz kalır mı ?” diye. 

Soruya soruyla karşılık vereyim; mevcut bir kulübü yönetmek mi, yoksa sıfırdan bir kulüp inşa etmek mi daha zordur ?   

Cevap bellidir. Bu bakımdan kimse enseyi karartmasın. Güçlü ve tecrübeli bir ekip her ihtimale karşı hazır bekliyor. 

Neyse konumuza dönelim. 

Yapılan iş, yirmişer kişilik iki kadronun yönetilmesi değildir. Geçmişi olmayan bu branşlarda dışardan hiç oyuncu gelmeden, okullardan seçilen yüzlerce sporcu ile programın yürütülmesidir.  

2006 yaş grubunda hentbolcü kızlar İstanbul üçüncüsü (grupta şampiyonu yenerek), 2008 yaş grubunda ise İstanbul birincisi olmuşlardır. 

Üçüncü branş olan voleybol de dahil olmak üzere, İstanbul Anadolu Yakasısında değişik semtlerde pilot bölgeler oluşturulmuştur.  

Futbolda Defnespor ile 1. FC Köln Futbol Okulları arasında kız futbolu konusunda işbirliği anlaşması yapılmıştır. Anlaşmaya göre Defne yıldız takımı için Sancaktepe’deki çalışmalar Köln eğitmenleri tarafından ve Köln eğitim programı gözetilerek gerçekleştirilmektedir.  
Spor kulübü yönetimi alt yapıdan başlar, plan-program demektir. Temeli olmayan yapıya kat çıkılamaz. Hiçbir başarı da tesadüfen oluşamaz. 

Hacettepe’yi kaderiyle başbaşa bırakan yöneticilerimize sesleniyorum. Yılda en fazla 2 milyon lira gideri olan bir futbolcu fabrikasını yaşatmak için sponsor  bulmak ve kendi içlerinde imkan yaratmak iş adamlarından oluşan bir yönetim için o kadar da zor olmasa gerek… 

Eski arkadaşlarımız hatırlar; rahmetli başkanımız her deplasman giderini bir yöneticiye yüklediğinde itiraz edebilir miydik ?  

Gereksiz menajerlere fazladan ayrılan bütçeden yapılacak tasarruf bile  Hacettepe’yi yaşatabilir.     

Kombine bilet fiyatlarında yapılan indirim sezon öncesinde iyi olmuştur. Hatadan dönmek erdemdir. Yönetimi bu kararından dolayı kutluyorum. 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Lig Erzurum'da oynansın!
Lig Erzurum'da oynansın!
Bundesliga ne zaman başlayacak?
Bundesliga ne zaman başlayacak?
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi