DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Ercüment Tunçalp
Ercüment Tunçalp
Giriş Tarihi : 22-06-2019 17:51

Erdem Ceydilek'in tarihi konuşması

Gençlerbirliği Genel Kurulu üzerinden bir hafta geçti, ortalık nispeten sakinleşti. Ancak bazı konuların tarihe not düşmek açısından kaydedilmesini zaruri görüyorum.

Önce Genel Kurulu başarıyla yöneten Divan Başkanı Sayın Hasan Gerçeker’i ve heyetini gayretlerinden dolayı kutluyoruz. Sonra da işlerini zorlaştıran bu çirkin ortamı yaratanlar adına kendilerinden özür diliyoruz.

Erdem kardeşimiz eleştirilerini her zaman seviyeli bir şekilde ortaya koyan bir kongre üyesi ve gerçek Gençlerbirliği taraftarıdır.

“Gerçek olmayan Gençlerbirliği taraftarı mı var ?” diye soranlara verilecek cevabımız, sadece “güldürmeyin bizi” olabilir. Zira yıllardır biz yazmaktan yorulduk. Dinleyenlere de bıkkınlık geldi.   

Konuşmasının bitirilmesine fırsat verilmeyen Erdem Ceydilek maalesef  kürsüyü erken terketmek zorunda kalmıştır.

Sonuçta; aşağıda tam metnini vereceğim konuşmanın son 45 satırı saldırıya kurban gitmiştir. Konuşmayı dinleyenlerin bu son kısmı okumalarını ama bütün taraftarların bu tarihi konuşmayı arşivlerine almalarını önemle tavsiye ederim.  

İşte Erdem Ceydilek’in konuşması :

Herkese merhaba. İsmim Erdem Ceydilek. Gençlerbirliği taraftarıyım.

Öncelikle uzun bir hatalar zinciri neticesinde acı bir şekilde küme düştüğümüz bir sezonun hemen ertesinde yeniden Süper Lig’e yükselmeyi başaran Gençlerbirliği camiasını, futbolcu, teknik ekip, sağlık ekibi, kulüp personeli, kulüp yönetimi ve büyük Gençlerbirliği taraftarını kutluyorum. Çok zor bir seneydi hepimiz için. Çok acılar çekildi, tribünde saç baş yolduk ama neticeye ulaşma anlamında hedefe ulaştığımızı söyleyebiliriz.
Bu kongre belirtilen tarihinde yapılsaydı söyleyecek çok sözümüz vardı. Ama kongrenin usulsüz bir şekilde bugüne kadar yapılmamış olması o sözlerimizi unuttuğumuz anlamına gelmiyor elbette. Tüm bunların hesabını vermeden, hiç kimse “ben bu yıl kupayı İlhan Cavcav’ın mezarına götüreceğime yemin etmiştim ve sözümü tuttum.” diyerek işin içinden sıyrılamaz, kahramanlık hiç yapamaz, “büyük başkanlık” oynayamaz. Önce bunları konuşacağız. Gençlerbirliği neden küme düştü, neden 96 yıllık birikimin tüm değerlerini ayaklar altına alan bir teknik adamın bu kulübün içinde at koşturmasına izin verdi, önce bunları konuşacağız!

Gençlerbirliği son 10 yılda bir değirmene dönüştü. Bu değirmen yüzlerce futbolcuyu öğüttü. Yüzlercesi geldi, yüzlercesi gitti. Ödenen bonservis bedellerini, maaşları ya da sözleşme fesih bedellerini bilemiyoruz.

Gönül isterdi ki, kulübümüz şeffaf yönetilsin ve bu sayıları düzenli olarak kulüpten alalım ama ne yazık ki sadece basına yansıyan sayılar var elimizde. Son 10 yılda, 2008-2009 sezonundan başlayarak, Gençlerbirliği 110 farklı takımdan (Gençlerbirliği U21 ve Hacettepe’yi saymıyorum) toplam 152 futbolcu transfer etmiş. Aynı dönemde, bizde oynadıktan sonra başka takımlarda futbol hayatına devam eden 242 futbolcu olmuş. Yani Gençlerbirliği’nin transfer çarkı 10 yılda yaklaşık 300 futbolcuyu öğütmüş. Peki bu 10 senedeki koca transfer çarkı kimleri zengin etti? Kulübü zengin etmediği kesin. Rakamlar ortada. Kulüpte cirit atan oyuncu menajerlerini zengin ettiğini biliyoruz elbette bu çarkın. Ve belki de daha bilmediğimiz kimleri!

Gelelim son 2 seneye: 24 farklı takımdan 26 oyuncu transfer etmişiz. 30 farklı takıma 40 futbolcu göndermişiz. Sadece Aleksandar Scekic'in Partizan'a transferinden 100 bin Euro gelir elde etmişiz. Bu sene de 15’ten fazla futbolcumuzun sözleşmesi bitiyor ve bu oyuncular kulüpten ya ayrıldılar ya da ayrılacaklar. Değirmen son iki yılda da durmamış, futbolcu öğütmeye ve birilerinin cebini doldurmaya devam etmiş.
Ousmane Ndiaye, Diallo, Bady, Velikonja, Agon Mehmedi, Ring… Liste uzun. Ama bir isim var ki bu kulüpte yanlış giden her şeyin özeti! 13 Temmuz 2017’de belki de Gençlerbirliği tarihinin en saçma transferini yaptık. Sayın Murat Cavcav’ın, Gençlerbirliği formasını üstüne geçiren Erdi Can Şehit ile el sıkıştığı fotoğrafla servis edilen bir transfer haberiydi bu. Özgeçmişinde Fenerbahçe altyapısında oynanan maçlar, Tavşanlı Linyitspor’da oynanan 8-10 maçtan başka hiçbir şey olmayan 21 yaşındaki bu oyuncuyu Fenerbahçe’den kiraladığımızı söylüyordu bu haber. Dikkatinizi çekiyorum: Kiraladık! Bonservisiyle transfer etmedik. Ümit Özat sezon içerisinde gelen eleştirilere “Biz Erdi Can’ı yetiştirmek için aldık.” diye cevap vermişti. Yönetimden biri çıkıp da “Arkadaş, biz neden Fenerbahçe’de fırsat bulamayan, hiçbir umut vadetmeyen bir oyuncuyu kiralayıp, yetiştirmeye çabalıyoruz?” diye sormadı. Bu genç arkadaşın özgeçmişinde hiçbir şey yazmıyor demiştim ama bir şey yazıyordu, ki her soru işaretinin cevabı niteliğinde bu bilgi.

Erdi Can’ın babası Erdinç Şehit bir oyuncu menajeri ve o sene takımımızda oynayan Zeki Yavru ve Ahmet İlhan’ın menajerliklerini yapıyordu. Usta gazeteci ve Gençlerbirliği’nin eski futbolcusu Atilla Türker, 2018’deki bir yazısında şöyle söylüyordu: “Getirdiği futbolcularla yetinmeyen bir menajer, ‘Belki oynar, belki patlar’ diye... Kendi oğlunu bile Gençlerbirliği’ne kiralık verdi. Ama, ne yazık ki hiçbir yerde patlayamayan bu genç futbolcu, Gençlerbirliği’nde de 1 dakika oynayamadı, yine patlayamadı.”

Soruyorum şimdi size saygıdeğer yönetim kurulu üyeleri ve kıymetli delegeler: Tesislerden içeri 10 yaşında adımını attığı günden bu yana A takımla idmana, maça çıkmayı hayal eden Beştepe çocuklarına bu durumu nasıl açıklayacağız? Neredeyse 100 yıllık bu çınarın kırmızı siyahlı formasını, “senin baban bu kulüple iş yapan bir futbolcu menajeri olmadığı için sen değil, bu torpilli çocuk giyiyor” mu diyeceğiz? “Bu kulüp kendi altyapısından çıkardığı genci değil, torpille gelen Fenerbahçeli bir oyuncuyu yetiştirmeye karar verdi” mi diyeceğiz? Ne diyeceğiz gerçekten?

Gençlerbirliği, camiasıyla, taraftarıyla, geçmişiyle, altyapısıyla bu ülkede belki de beşeri sermayesi, yani insan kalitesi ve kapasitesi en yüksek kulüp olabilir. Evet, arkamızda bir belediye, siyasetçi ya da niceliksel anlamda büyük bir destek bulunmuyor. Ama kendini Gençlerbirlikli hisseden hemen herkes, bu kulüp için pozitif şeyler ortaya koyabilecek karakterler. Fakat Gençlerbirliği yönetimi, ne yazık ki bu beşeri sermayeden kurumsal bir yapılanmanın içinde faydalanmak, bilimin ve modern dünyanın gerektirdiği profesyonelliği benimsemek yerine, Gençlerbirliği’ne hiçbir aidiyet duymayan, sadece kişisel iş ilişkileri ya da ahbaplık ilişkileri üzerinden bu kulübü yönetmeyi tercih ediyor. Bu zihniyeti kesinlikle reddediyoruz!
Gençlerbirliği, kamuoyundaki genel Gençlerbirliği sempatisini yok eden, taraftarı, oyuncuları ve medyayı geren tiplerin teknik direktörlük yaptığı, simsar menajerlerin tesislerde cirit attığı, yönetiminin hiçbir şeffaflık barındırmadığı, genel kurul için her seferinde yüzlerce yeni üyenin yapıldığı ve bunlara itiraz eden gerçek Gençlerbirliklilerin hain ilan edildiği bir hanedanlık zihniyetine teslim edilemeyecek kadar kıymetli bir camiadır.

Yine bir örnek vereyim. 18 Şubat 2017 tarihinde, rahmetli İlhan Cavcav’ın vefatından sonra yapılan olağanüstü genel kurulda, hiçbir rakip aday bulunmamasına rağmen, yine yüzlerce yeni üyeyle kongreyi gerçekleştirdik. Divan kurulu henüz delegeleri oy kullanmak için sandıklara çağırmamasına rağmen, bu yeni üyeler sahnede kuyruklar oluşturdu. Çok acı bir söz var o gün duyduğumuz. Divan başkanı rahmetli İsmail Özersin söz almışken ve bilgilendirmelerde bulunurken, sıra bekleyen bu yeni üyelerden biri “Hadi ihtiyar, uzatma daha fazla” diye seslendi İsmail Bey’e. Düşünebiliyor musunuz, Gençlerbirliği’ne hiçbir bağ hissetmeyen, yönetim tarafından sırf genel kurulda oy versin diye kulübe üye yapılan lüzumsuz bir insan, belki de bu camianın en büyük emekçilerinden olan rahmetli İsmail Özersin’e böyle sesleniyor. Bunun sebebi işte bu zihniyettir. Gerçek Gençlerbirliklilere, Gençlerbirliği taraftarı olmayan yeni kongre üyelerinin hakaret edebilmesine imkan tanıyan bir yönetim!

Ve son bir örnek! Tarih 28 Mayıs 2017. 2016-2017 sezonunun 33. hafta karşılaşmasında rakibimiz deplasmanda Bursaspor. Bursaspor ve Rizespor kümeden kalma mücadelesi veriyor son haftalarda. 2-1 kazanıyoruz bu maçı. Aynı gün ve aynı saatte Osmanlıspor-Rizespor maçı var. Kulüp asbaşkanımız Sayın Şahin Kartal, Twitter hesabından, önce bizim attığımız gollere seviniyor sonra da "Haydi Rize'm sıra sende" şeklinde bir paylaşım yapıyor.
Bunu da Twitter hesabında kendisini Gençlerbirliği asbaşkanı olarak tanıtmasına rağmen yapıyor. Çünkü Sayın Şahin Kartal bir Gençlerbirliği taraftarı değil. Babası Sayın Hasan Kartal Rizespor başkanı ve Ankara'da çeşitli büyük ölçekli inşaat işleri yapan Kartallar Holding'in başkanı. Taşıdığı titrin önemini ve ciddiyetini bilmeyen, Gençlerbirliği'nin kıymetini bilmeyen birini asbaşkan yaparsanız, sonuçları bu olur elbette! Kendini hem Gençlerbirliği asbaşkanı olarak tanıtır hem de aynı klasmanda mücadele eden bir takıma alenen desteğini ilan eder. Sahi, Vedat Muriç’i biz Rizespor’a nasıl verdik? Neden verdik? İnsanın aklına bin türlü şey geliyor değil mi?

İnanın bunun gibi örnekleri tek tek anlatsak, değil bir gün, bir hafta boyunca genel kurul yapmamız gerekir. Ama uzatmayacağım. Bu örneklerin bile yeterli olduğunu düşünüyorum. Evet, son 10 senede ama en çok da son iki senede tribünde biz çok acı çektik. Ama tribünde beraber acı çektiğimiz insanların hepsi çok güzel insanlar. Her birini sokakta görsem, metroda karşısına otursam tanırım, selamımı eksik etmem. Soğuk Ankara kışında gözüm sokakta boyunlara dolanmış kırmızı siyah atkı arar. Denk gelirse eğer gözlerimiz ufaktan selamlaşırız. Suratımıza bir gülümseme, yüreğimize bir güzellik gelir yerleşir. Gençlerbirliği’ne gönül vermiş, inatla Gençlerbirliği taraftarı olan, tribünde omuz omuza olduğumuz, beraber üzülüp beraber sevindiğimiz tüm taraftar arkadaşlarımı yürekten kutluyorum. Şu salona bakıyorum ve görüyorum ki çoğunuz benim ve diğer Gençlerbirliklilerin tanışması gereken insanlarsınız. Sizleri tanımıyoruz. Maçlarda görmüyoruz. Burada bir çok tribün dostumuz var.

Sayamadığım, şimdi kürsüden göremediğim dostlarım, abilerim, ablalarım var. Bazılarınızın ismini bilmiyorum ama tribünden biliyorum simalarınızı. İyi ki varsınız, iyi ki buradasınız. İyi ki Gençlerbirlikliyiz.

Tribünde hep beraber omuz omuza çok acı çektik bu sene. Hepinizi tek tek sevgiyle ve saygıyla selamlıyorum.

Bu sezon 32. Haftada 5 Mayıs Pazar akşamı oynadığımız Denizlispor maçına dönelim isterseniz hızlıca. Bizler tribündeydik o akşam. Takıma destek olmaktan boğazımız ağrıyarak gezdik tüm hafta boyunca. Siz, tribünlerde görmediğimiz, kongreden kongreye gördüğümüz siz, ne yapıyordunuz o esnada? Benim bir tahminim var. Aynı saatte oynanan Galatasaray-Beşiktaş maçını izliyordunuz muhtemelen evinizde.

Taraftarı olduğunuz takımın süper lig şampiyonu olması için pür dikkat televizyon ekranına bakıyordunuz. Bunda hiçbir problem yok. Herkes, yüreğinin attığı yerde olur, o şeyi takip eder. Ama sizler, keşke Denizlispor maçında olduğu gibi, bugün de burada olmasaydınız. Sevgisini yüreğinizde hissetmediğiniz bir camianın geleceği için size bir şekilde verilmiş üyelik için hafta sonunuzu burada harcamasaydınız. Ailenizle, çocuğunuzla, sevdiklerinizle bir şeyler yapsaydınız keşke. Bugün babalar günü, keşke çocuğunuzla, babanızla birlikte geçirseydiniz bugünü. Ya da bu hafta sonu üniversite sınavı vardı. Eğer sınava girdiyse çocuğunuzla, yeğeninizle geçirseydiniz keşke bugünü. Hala fırsatınız var, hala bu salondan çıkabilirsiniz. Bazı sebeplerle çekiniyorsanız ve salondan çıkamıyorsanız, lütfen sandıkların başına geldiğinizde en azından boş oylar kullanarak sizi pazar sabahı buraya kadar getirenlere tepkinizi gösterin. Değmez, gerçekten değmez. Ne hiçbir gönül bağına sahip olmadığınız bir kulüp için hafta sonunuzu harcamaya ne de buradaki gerçek Gençlerbirliklilerin iradesine engel olmaya değer!
Bu kulüp 2017-2018 sezonunda bir kaza eseri düşmedi. Bu kulüp son 15 yılda her sene biraz biraz düştü. Ve siz sayın Gençlerbirliği yönetim kurulu üyeleri, lütfen bu komediye bir son verin ve bu kulübü gerçek Gençlerbirliklilerin kurumsal bir yapı içerisinde profesyonelce yönetmesine izin verin.

Bırakın, bırakın da artık Gençler oynasın!

Saygılar sunuyorum.

Teşekkürler sevgili Erdem. Sayımızın az olduğunu söyleyenlere, hiç olmazsa kulübümüzün sahipsiz kalmadığını anlattığın için…

 

NELER SÖYLENDİ?
@
Ercüment Tunçalp

Ercüment Tunçalp

DİĞER YAZILARI Transfer için neyi bekliyorsunuz ? 16-01-2021 12:39 Gençlerbirliği çok kötü yönetiliyor! 10-01-2021 12:56 Yine aynı menajer! 06-01-2021 13:33 Mustafa Kaplan'ın tecrübesi 29-12-2020 17:01 Düşeceksek böyle düşelim ! 25-12-2020 13:10 TFF'nin plansızlığı ! 21-12-2020 23:55 Bu kafalarla iflah olmayız ! 17-12-2020 17:22 6 puanlık galibiyet tam zamanında geldi ! 13-12-2020 22:37 Bir galibiyetle bir şey olmaz ! 06-12-2020 13:36 Artık söz bitti! 30-11-2020 14:03 Rezalet ! 22-11-2020 11:21 Biz oynadık, rakip kazandı ! 09-11-2020 12:08 Düşeceksek Nobre ile düşelim ! 01-11-2020 12:15 Kurumsallaşma neden gerekli ? 29-10-2020 18:30 Hoca konusunda gecikiyoruz ! 26-10-2020 11:23 Dost acı söyler ! 20-10-2020 23:40 Uyarıyorum ! 05-10-2020 15:25 45 yıl önceye döndük ! 30-09-2020 17:11 Böyle gitmez ! 20-09-2020 12:49 Tuhaf şeyler oluyor ! 18-09-2020 13:06 Boşuna konuşuyoruz ! 15-09-2020 11:07 Futbol oynamayan futbolcular ! 11-09-2020 19:18 Forma bayraktır, tarihtir ! 01-09-2020 13:49 Dükkan kapalı mı ? 30-08-2020 12:20 Bu yanlışlar faturayı çok büyütür 24-08-2020 13:10 Kasımpaşa hayır kurumu mu oldu ? 20-08-2020 12:56 Bu kadar da olmaz ! 17-08-2020 17:25 Liste eksik kalmış, devam ediyoruz... 09-08-2020 12:19 Beklentiyi yüksek tutmamak gerek 06-08-2020 12:45 Mert Nobre teknik direktör olmuş! 03-08-2020 20:28 42 haftalık ligin matematiği 01-08-2020 23:30 Bu kararlar TFF'yi yoracak 30-07-2020 12:47 Her sene böyle olmaz ! 26-07-2020 13:34 Teknik direktör seçimi yanlış olursa 16-07-2020 20:41 Köprüden önceki son çıkışı kaçırmadık 12-07-2020 17:57 Ankara Demirspor haklıdır ! 11-07-2020 09:45 Hala ateş hattındayız ! 08-07-2020 13:42 Hayalimiz gerçekleşmedi 30-06-2020 14:29 Futbolda bu da var ! 21-06-2020 16:14 6 puanı aldık ve rahatladık ! 15-06-2020 20:05 Hayat normale dönmesin mi? 17-05-2020 16:44 Futbolcu oynamak istemiyormuş ! 08-05-2020 14:23 Covid-19'un liglere etkisi 30-04-2020 19:45 Ne söyledik, ne oldu? 25-04-2020 13:53 Ligler için tek çözüm var 30-03-2020 18:16 Sadece maçlar ertelendi 20-03-2020 11:41 Şike ile teşvik primi kardeştir ! 16-03-2020 12:23 Beşiktaşlı Mansur Yavaş! 07-03-2020 12:36 Rahatlamak yok ! 24-02-2020 13:02 Hakem kötü tamam da... 09-02-2020 14:16 Gençlerbirliği için lig yeni başlıyor 01-02-2020 12:49 Transfer fiyaskoları devam ediyor ! 17-01-2020 13:31 Zorlu toplantısı zorluyor 06-01-2020 17:47 Ocak ayı belirleyici olacak 02-01-2020 15:08 Eyyam yapsana ! 28-12-2019 13:26 Kart cezası değil yılbaşı ikramiyesi 24-12-2019 08:57 Ankara'nın koçları 15-12-2019 14:03 TFF'den şaşırtan karar ! 11-12-2019 18:08 Bu savunmayla olmaz ! 07-12-2019 13:20 Gençlerbirliği ileri ! 01-12-2019 13:34 Oh be Dünya varmış! 25-11-2019 13:29 Hacettepe ve Avni Okumuş 17-11-2019 15:10 Atatürk imzalı formamız 10-11-2019 12:50 Falcı değiliz 30-10-2019 11:32 Nefes aldık 20-10-2019 23:49 Gitmek mi zor kalmak mı zor? 10-10-2019 14:01 Mustafa Kaplan olayı çözmüş ! 06-10-2019 13:00 Ankaragücü'nün farkı taraftarı 30-09-2019 19:37 Sabrın sonu felakettir! 23-09-2019 07:48 Sessegnon ve Sio 16-09-2019 14:50 Taylan Antalyalı gerçekleri 11-09-2019 13:48 Gençlerbirliği'nin hakkını verin! 06-09-2019 14:34 Puanlar aslanın midesinde 04-09-2019 12:44 İki perdelik transfer komedisi 31-08-2019 13:12 Şaşıracak bir şey yok ! 27-08-2019 12:22 Futbolda transfer nasıl yapılır ? 19-08-2019 12:10 Yorumsuz ! 16-08-2019 15:21 Ankaragücü hazır değil ! 10-08-2019 12:32 Defnespor Hentbol Kadınlar 2.Ligi'nde 25-07-2019 11:41 Dükkanı açmadan kapatıyorlar ! 19-07-2019 13:59 Mustafa Kaplan yanılıyorsun ! 09-07-2019 12:52 Transfer fiyaskoları ders olmamış! 04-07-2019 11:37 Ankaragücü Gençlerbirliği kardeşliği 01-07-2019 18:32 Erdem Ceydilek'in tarihi konuşması 22-06-2019 17:51 Ümitli olmak için sebep yok ! 16-06-2019 19:09 Gençlerbirliği'ne kaptan olabilmek 06-06-2019 15:09 Hatırlatıyorum ! 25-05-2019 12:38 Burası Ankara ! 21-05-2019 13:45 İkincilik kolay gelmedi! 18-05-2019 23:01 Hem ağladık, hem de güldük 13-05-2019 16:45 Şampiyon olacağız 06-05-2019 12:20 Bu iş bitti, sırada başka dertler var! 21-04-2019 22:31 Futbol kötü, puan iyi ! 08-04-2019 13:06 Erkan hocamızla vedalaştık 28-03-2019 11:45 Gençlerbirliği değerleri ! 20-03-2019 21:05 Fırat Aydınus'un cezası ! 18-03-2019 08:01 Ankara'da hava durumu 11-03-2019 12:31 Acımız büyük ! 03-03-2019 23:27 Eryaman Stadı'nın bereketi 25-02-2019 08:49 Bu oyunla olmaz ! 17-02-2019 22:47 Mehmet Yiğiner ve Mustafa Kaplan 12-02-2019 16:21 Yöneticimiz uyuyor mu? 10-02-2019 12:20 Futbolumuz borçtan kurtulur mu? 04-02-2019 12:05 Her şey yeniden başlıyor ! 30-01-2019 12:21 Gençlerbirliği rehabilitasyon merkezi 25-01-2019 23:01 Tuhaf bir transfer ! 22-01-2019 23:15 Federasyonun çifte standardı 20-01-2019 21:43 Dört kulüp rahatlayacak ! 08-01-2019 14:52 Şampiyonluk yolunu yarıladık 24-12-2018 08:40 Bu sahada futbol oynanıyorsa... 20-12-2018 20:08 Ankaragüçlüler kenetlenmelidir 17-12-2018 13:53 TFF ne yapıyor? 11-12-2018 12:28 Ankaragücü'nün derdi bu mu? 07-12-2018 13:11 Gençlerbirliği de sürgünde 28-11-2018 11:53 Ankaragücü federasyon kararıyla... 25-11-2018 07:49 Futbolda saha dışı sevkler 23-11-2018 08:12 Gerçekleri görelim ! 11-11-2018 14:18 Önemli olan 3 puandır 06-11-2018 14:25 Ankaragücü tarih yazıyor 04-11-2018 20:24 Gençlerbirliği'ne kardeş geldi ! 31-10-2018 20:40 Teşekkürler Ankaragücü 29-10-2018 18:07 Ankara Rüzgarı yolu yarıladı 28-10-2018 12:13 60 puan yetmez ! 21-10-2018 12:35 Koşma mesafesi komik bir istatistiktir 08-10-2018 21:05 8'de 8 yetmez, yürü Gençlerbirliği 06-10-2018 14:12 7'de 7 yetmez, Gençlerbirliği ileri 01-10-2018 11:52 EURO 2024'ü bize neden vermediler ? 27-09-2018 21:46 Adaletli ve tedbirli hoca 22-09-2018 18:35 Sezon yeni başlıyor ! 17-09-2018 22:40 Gençlerbirliği matematik mağduru 12-09-2018 19:50 Söz ağızdan çıkar ! 06-09-2018 13:39 TFF 1.Lig'de görünüm 02-09-2018 18:03 Ligin marka değeri böyle düşer ! 27-08-2018 11:21 En büyük şans Erkan Sözeri'dir 20-08-2018 14:36 30 yaş ortalaması ile bu kadar... 13-08-2018 12:15 'Acemi' Deyince Kızmayın ! 07-08-2018 17:38 Fazlı Ulusal Anlatıyor! 28-07-2018 19:38 Gençlerbirliği Veteranları 24-07-2018 21:46 Bir Transfer Hikayesi 18-07-2018 13:17 Ankaragücü Ankara'da Kalmalıdır 12-07-2018 11:05 Düşmeyiz ! 09-07-2018 13:21 Komşuda Pişer, Bize de Düşer 29-06-2018 21:11 Sezonu Kimlerle Açıyorsunuz? 23-06-2018 21:26 Kimse Hayale Kapılmasın ! 17-06-2018 15:45 Neden Eylül Ayı? 06-06-2018 20:27 Zeki Ünaldı'ya Yapılan Ayıptır ! 01-06-2018 12:54 Kolejliler Nereye ? 29-05-2018 14:03 Çöküşün Nedenleri 26-05-2018 13:31 Uzun Lafın Kısası ! 19-05-2018 19:15 Tuhaf Şeyler ! 16-05-2018 22:20 Ayıptır Ayıp! 14-05-2018 07:34 Gençlerbirliği Böyle Düştü ! 06-05-2018 22:47 Ankaragücü'nün başarısı ve alın teri 03-05-2018 11:50 Hem Para Biter, Hem Takım Düşer Mi? 29-04-2018 12:07 Takım Düşüyor, Herkes Seyrediyor ! 21-04-2018 18:52 Önümüze Bakalım! 16-04-2018 22:38 Gümüş Ararken Altın Bulduk! 10-04-2018 10:39 Bu Hakemlerle Olmaz 02-04-2018 13:13 35 Puan Yetmez ! 22-03-2018 19:42 Hesabı Doğru Yapmak Lazım 18-03-2018 11:38 Hacettepe Şampiyonluğa Koşuyor 14-03-2018 12:47 Şenol Güneş'e Hiç Yakışmıyor! 11-03-2018 11:16 Moralimizi Bozmayalım 05-03-2018 05:32 Hoca Cesur Olacak ! 27-02-2018 11:40 Gençlerbirliği Ve Hacettepe Vites Artırıyor 20-02-2018 12:07 Şartlar Değişti 11-02-2018 21:01 Haydi Gençler ! 07-02-2018 13:49 Aykut hoca ve hakemler 04-02-2018 07:55 Kayan ayakkabıların sırrı ! 31-01-2018 11:58 Umut veren işaretler var 26-01-2018 22:47 Aynı tas aynı hamam ! 20-01-2018 18:21 Transfer yapabiliriz de yapmayabiliriz de... 30-12-2017 13:03 Ankaragücü'nde sorun var ! 24-12-2017 14:26 Birlik beraberlik böyle mi olur ? 19-12-2017 12:19 Hedef 43 puan ! 16-12-2017 19:19 Güleriz ağlanacak halimize ! 13-12-2017 18:55 Jailton’un işgüzarlığı ! 10-12-2017 07:34 Mehmet Yiğiner mucizesi 03-12-2017 19:41 Serdar Gürler'in verdiği ders! 25-11-2017 07:32 Zaman kaybetme lüksümüz yok ! 20-11-2017 10:19 'Bu kadarı da olmaz' demeyin, oldu ! 14-11-2017 20:28 Menajer oyunları 11-11-2017 12:20 Murat Cavcav yetmez mi? 03-11-2017 23:26 Sözün bittiği yerdeyiz 29-10-2017 08:43 Birlik beraberlik! 22-10-2017 11:59 Aman ha !... 17-10-2017 14:08 Yanlış transfer yapılmamış! 14-10-2017 12:40 Sakat mantık ! 09-10-2017 21:21 Beceremeyen başkan istifa eder ! 05-10-2017 20:40 Bu telaşın sebebi var ! 02-10-2017 08:53 Sevinçliyiz 24-09-2017 12:15 24 yaş takıntısı 18-09-2017 11:40 12 Dev Adam güzellemesi 15-09-2017 13:16 Bu takım bizim 12-09-2017 14:35 Büyük ihtimalle düştük ! 09-09-2017 02:26 Yetmez ! 30-08-2017 18:54 Fikstür kötü! 28-08-2017 08:32 Murat Cavcav istifa, Özat istifa ! 25-08-2017 14:30 Takım düşüyor, herkes seyrediyor! 22-08-2017 11:36 Laf salatası ! 13-08-2017 13:47 İzaha muhtaç transferler ! 07-08-2017 21:34 Murat Cavcav'a açık mektup 03-08-2017 14:55 Başarısız TFF'den anlamsız bonkörlük 31-07-2017 21:28 Çankaya Belediyesi'nin büyük icraatı! 28-07-2017 21:09 Gençlerbirliği sokakta kalacak öyle mi? 17-07-2017 20:22 Transfer ciddi iştir ! 13-07-2017 21:46 Atilla Türker olmak kolay değil! 11-07-2017 14:21 İlhan Cavcav sezonu hayırlı olsun 07-07-2017 23:12 Gençlerbirliği sezonu açtı! 01-07-2017 12:49 Taraftar sadakati ! 23-06-2017 21:39 Gençlerbirliği'nde yanlış işler 17-06-2017 14:06 Ankara'nın proje takımları 15-06-2017 12:14 Sezon karnesindeki yanlışlar ve eksikler 12-06-2017 21:03 Gençlerbirliği'nin bomba transferleri ! 07-06-2017 20:03 Gidecekler, kalacaklar 04-06-2017 13:58 Hasan Şengel - Oktay Arıca - Zeki Ünaldı 26-05-2017 21:20 Takım içindeki dengeler ! 14-05-2017 12:02 Türk sporu tokat mağduru ! 10-05-2017 15:56 Gençlerbirliği'nde mıntıka temizliği zamanıdır! 07-05-2017 15:19 Taş gibi Gençler 30-04-2017 11:18 PFDK'nın şaşırtan kararları! 26-04-2017 19:04 Hoca başarılıdır 23-04-2017 12:03 Bir mahsun mor menekşe ! 15-04-2017 23:26 Bastır Ankaragücü ! 09-04-2017 23:36 Halk Enerji TED Ankara Kolejliler 03-04-2017 13:37 Transferde hata yapma lüksümüz yok 27-03-2017 11:28 94. yıldönümü hediyesi 20-03-2017 11:18 Canınız sağolsun ! 12-03-2017 11:01 Ligin en diri takımıyız 06-03-2017 22:39 Cezalar sadece Ankaragücü için mi? 04-03-2017 12:23 Ümit Özat'tan inciler 27-02-2017 10:26 Ural'ımızı kaybettik... 23-02-2017 22:08 Birlik beraberlik zamanıdır 19-02-2017 15:09 Tadilat nedeniyle kapalıyız ! 14-02-2017 10:27 Toptancılığın sonu ! 11-02-2017 19:47 Sergen Yalçın - Ümit Özat farkı 04-02-2017 20:16 İlhan Cavcav ve Gençlerbirliği 30-01-2017 11:40 Evin direği... 22-01-2017 15:18 Laubaliliğimizin cezasını ağır ödedik ! 15-01-2017 19:01 Ümit Özat neden böyle davranıyor? 04-01-2017 22:00 Bu hakemlerle ancak bu kadar 27-12-2016 11:42 Bülent Yıldırım artık bırakmalı ! 11-12-2016 09:04 Madalyonun iki yüzü 01-12-2016 11:04 Eyyam nedir, eyyamcı kimdir? 23-11-2016 10:11 İbrahim Üzülmez haklıdır 09-11-2016 20:54 Anadolu kulüpleri piyon mu? 02-11-2016 11:12 Gençlerbirliği ve Cumhuriyet 29-10-2016 15:53 Yardımcı hakemler adalet arıyor! 26-10-2016 20:49 TED Ankara Koleji'nin dramı 18-10-2016 13:32 Yıldırım Demirören'den masallar 14-10-2016 14:44 TFF ve TRT'nin 1.Lig naklen yayın sorunu 03-10-2016 12:49 Yenimahalle Belediyesi'nin hizmetleri! 25-09-2016 16:40 Arda'nın yanlış hesabı 17-09-2016 18:43 Hentbol hakemi Savaş Yüksek 09-09-2016 18:34 Yönetici maça neden gelmez? 23-08-2016 12:26 Neyin duayeni? 18-08-2016 19:36 Gençlerbirliği taraftarı oyalanıyor 14-07-2016 08:02 Yorum yapmayan yorumcular! 09-07-2016 20:40 ATİLLA AYTEK 01-07-2016 11:38 Ölüm grubu imha oldu! 28-06-2016 11:48 Böyle prim görülmüş mü? 23-06-2016 22:52 Biz bitti demeden bitti 18-06-2016 12:03 İbrahim Hoca bize hak verdi 25-05-2016 11:07 Fatih Terim'in şaşırtan tercihleri 21-05-2016 17:17 UEFA lisansı neden alınamamış? 12-05-2016 19:13 Fırat Aydınus'a rağmen 10-05-2016 11:17 İbrahim Üzülmez'in 2003 ruhu! 29-03-2016 09:11 Ankara derbisi 20-03-2016 08:45 Hakeme rağmen! 13-03-2016 08:29 Osmanlı'nın şifreleri 28-02-2016 08:28 Fenerbahçeli Selçuk 20-02-2016 00:19 İbrahim Üzülmez'in büyük başarısı! 14-02-2016 08:03 Gençlerbirliği ileri! 24-01-2016 18:03 Ters işler 07-01-2016 13:48 Neden stajyer hoca? 31-12-2015 22:05 Herkes kötü sen iyisin ! 29-12-2015 21:49 Biz bu filmi çok gördük! 20-12-2015 22:44 Komedi mi, dram mı? 14-12-2015 08:35 Pişkinliğin bu kadarı fazla! 29-11-2015 20:23 Fikret Orman'ın yanılgısı 16-11-2015 14:18 Son dakikada oyuncu neden değişir? 07-11-2015 08:09 Bülent Yıldırım standartları 31-10-2015 18:31 Şampiyonluk istemeyen başkan ! 08-10-2015 21:35 Bu hakemlerle bu kadar ! 04-10-2015 22:46 Osmanlı'nın yükselişi 26-09-2015 22:35 Futbol tiyatrosu 22-09-2015 08:07 Hayri Güler 01-09-2015 17:10 En hayırlısı sizin gitmenizdir! 24-08-2015 22:40 Betondan Central Park ! 16-08-2015 12:51 Forma deyip geçemeyiz 10-08-2015 00:17 Hasan Şengel ve Zeki Ünaldı 19-07-2015 16:33 Yetmez Demirören yetmez! 25-06-2015 12:26 Taraftarın böylesi! 03-06-2015 13:12 Gençlerbirliği'ne bunu da yaşattılar! 28-05-2015 09:03 Başkan gitmezse hoca gider 23-05-2015 13:14 Ankaragücü ve Mustafa Gönül 16-05-2015 13:42 Sergen Yalçın haklıdır ama geç uyanmıştır! 02-05-2015 15:39 Milli Takım için hayal kurmak serbest 29-03-2015 21:16 Doğum günün kutlu olsun 16-03-2015 11:21 Gitmesi gerekeni biliyoruz ! 19-02-2015 12:11 İş disiplini sakala kurban gitti! 01-02-2015 22:18 Havuz su kaçırıyor 15-01-2015 22:18 Rakibin cezasına itiraz 25-12-2014 12:38 Bu hakemlerle futbol gelişmez 20-12-2014 17:33 BEDEN DİLİ İNSANI ELE VERİR ! 01-12-2014 13:39 EMRİN OLUR BEŞİKTAŞ ! 14-11-2014 22:12 AZİZ BEY BİZİ YİNE HAKLI ÇIKARTTI 05-11-2014 18:49
PUAN DURUMU
 • Süper LigOP
 • 1Beşiktaş1838
 • 2Fenerbahçe1735
 • 3Gaziantep FK1834
 • 4Galatasaray1833
 • 5Hatayspor1831
 • 6Alanyaspor1830
 • 7Fatih Karagümrük1827
 • 8Trabzonspor1827
 • 9Antalyaspor1925
 • 10Yeni Malatyaspor1824
 • 11Sivasspor1823
 • 12Başakşehir FK1823
 • 13Konyaspor1822
 • 14Göztepe1822
 • 15Kasımpaşa1722
 • 16Çaykur Rizespor1821
 • 17Gençlerbirliği1819
 • 18Kayserispor1816
 • 19MKE Ankaragücü1715
 • 20Denizlispor1814
 • 21BB Erzurumspor1813
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
Tercüme Babe