Reklamı Geç
Şampiyonluk istemeyen başkan !
Ercüment Tunçalp

Şampiyonluk istemeyen başkan !

Bu içerik 987 kez okundu.

Gençlerbirliğimiz 1941 ve 1946 yıllarında efsane kadrosuyla Türkiye şampiyonlukları kazanmıştı. Ancak 1959 yılından önceye, profesyonel ligin kurulmadığı döneme ait kaldığından futbol tarihi sayfalarından başka hükmü olamadı.

Her iki kupanın kazanılmasında lider rol oynayan kaptanımız rahmetli Hasan Polat’a sağlığında bu zaferleri unutturmayacağımıza söz vermiştik. Bu fırsat önümüze kadar geldi.

Bu gün yeni bir haber aldık ki; Fenerbahçe yönetimi o döneme ait 9 şampiyonluğunun tescili için dava açıyormuş. Duyunca çok sevindim. Çünkü Fenerbahçe’nin kazanımları bizi ilgilendirmese de, emsal teşkil edeceği için bizim 2 şampiyonluğumuz da tescil olacaktı.

Kardeş kulüplerden Ankaragücü ve Ankara Demirspor da birer şampiyonluk elde edeceklerdi.

Belki havuzdan alacağımız pay bu yüzden artacaktı. Zira gerçekleşmesi durumunda şampiyonluk yaşamış 5. takımla aynı sıraya yerleşeceğiz.

Ama o da ne ?

Bizimle aynı düşünmesi gereken ve eyleme geçmesi beklenen Gençlerbirliği Başkanı bu haberi beğenmemiş. “Bu tür şeyler futbolumuz için iyi değil. Geçmişi artık geçmişte bırakmak lazım. Isıtıp ısıtıp yeniden gündeme getirmenin bir anlamı yok” diyor.

Gençlerbirliği’nin milli lig dönemindeki şampiyonluklarının tescili için kesinlikle bir başvurusunun olmayacağını ifade ediyor.

Taraftar olarak kanım dondu. Daha sonra, yıllar önce rahmetli Cenk Koray’ın tek Beşiktaş şampiyonluğunun tescili için verdiği mücadele gözümün önüne geldi ve rahatladım.

Allahtan bir Galatasaray taraftarının himmetine ihtiyacımız kalmadan, emsal göstererek içimizden birisi gereken mercilere başvurabilecekti.

Peki Sayın Başkan görevi gereği olan böyle bir girişimi neden yapmıyor ?

İşte işin ince tarafı :

Fenerbahçe davayı kazanırsa 5. yıldızı takacak, 6. yıldıza da 2 şampiyonluk kalacak. Galatasaray’ın ise o döneme ait tek şampiyonluğu olduğundan yerinde sayacak.

Sebep anlaşıldı mı ?

Hala, “bizimle ne alakası var” diyen kaldı mı ?

Galatasaray taraftarı için Gençlerbirliği şampiyonluklarının ne önemi olabilir ki ?

O bakımdan direksiyona kimi oturttuğunuza iyi bakacaksınız !

Bir de yıllardır “bu Başkan şampiyonluk istemez” tezime sitemle yaklaşan sevgili arkadaşlarım, artık tereddüdünüz kaldı mı ? İşte kendi ağzından duymaktasınız .

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ve Tacikistan Ligi de başladı
Ve Tacikistan Ligi de başladı
Gençlerbirliği'nden ayrıldı Menemenspor'da da tutunamadı
Gençlerbirliği'nden ayrıldı Menemenspor'da da tutunamadı
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi