Reklamı Geç
Telekom Fırsat Tepti
Necmi Kepçetutan

Telekom Fırsat Tepti

Bu içerik 538 kez okundu.

Türk Telekom final fourdan yıpranmış dönen, önemli eksikleri olan Fenerbahçe karşısında maça hayal edemeyeceği bir başlangıç yaptı. Türk Telekom’un yüksek enerjiyle oynadığı bu bölümde Fenerbahçe dağınık görüntü verdi. Çok kötü yüzdeyle 3/14 üçlük atabildi. Türk Telekom ise tam tersi organize ve doğru işler yaptı. Campell, Landesberg, Metin’in üçlüklerine kenardan gelen Kaya da müthiş katkı yaptı. Başkent ekibi, 12 -2 ile başladığı maçta farkı erkenden yakaladı: 19 – 39 Ancak mavi - beyazlılar bu fark yüzünden oyun düzeninden uzaklaşıp fantezi işle yapmaya başladı. Örneğin Landesberg, skoru arttırma uğruna hem erken atışlar kullandı hem de  faul problemine girdi. Telekom, bu önemli silahtan yeterince faydalanamadı.

Kaptan Melih ve Vesely’nin de yokluğunda hem dört hem beş numara gibi oynayan Melli ile kıpırdayan Fenerbahçe, serbest atışlardan da destek alarak farkı kapadı. İlk yarıda 3/17 üçlük atan Fenerbahçe açığını 14/17 serbest atışla kapadı  ve devre 42 – 35 Türk Telekom üstünlüğüyle bitti.
İkinci yarıya  başkent ekibi Reeding ve Campell’ın  iki üçlüğü ile başladı. Ancak Fenerbahçe’nin ön alanda yaptığı müthiş  baskı karşısında da çaresiz kaldılar. İki kez topu karşı sahaya geçiremediler. Çok basit top kayıpları yaptılar. Eksik de olsa karşındaki takım Avrupa’nın en iyisi. Kazanmak için hata yapma lüksün yok.  Özellikle üçüncü periyodun ikinci bölümünden itibaren roller değişti. Fenerbahçe enerjisini yükseltirken Türk Telekom da tersi oldu. Son periyodun başında Guduriç’n üçlüğü ile ilk kez öne geçen Fenerbahçe, baskısını devam ettirdi. Sloukas, Meilh ve Melli’ye kenardan gelen Sinan ile Ali Muhammed de katkı verdi. Telekom hala maçın içindeydi ama bunu farkında değildi sanki. Son bölümde hem kafa hem fizik olarak teslim bayrağını çektiler adeta. Fenerbahçe, baskıyla onları hataya, dış atışa yönlendirdi. Sert geçen maçta her seferinde çembere saldırıp bol faul alarak krizden çıkma stratejisini maç boyunca ıyi uyguladı. Maç boyunca Fenerbahçe 31/37, Türk Telekom da 16/24 serbest atış kullandı. Aradaki farkı yaratan sadece bu değildi elbet. Deneyim, kazanma arzusu ve takım olgusu da etkendi. Türk Telekom erken rahatladı, birlikte hareket edemedi, baskıya göğüs geremedi. Fenerbahçe bir daha böyle yakalanır mı bilinmez ama Türk Telekom, çok iyi başladığı maçı kendi elleriyle teslim ederek büyük bir fırsatı kaçırdı.
    

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kocaelispor Taraftarlarına Terörist Muamelesi
Kocaelispor Taraftarlarına Terörist Muamelesi
Futbolda Günün Sonuçları
Futbolda Günün Sonuçları
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi