Reklamı Geç
Bu hakemlerle bu kadar !
Ercüment Tunçalp

Bu hakemlerle bu kadar !

Bu içerik 1132 kez okundu.

Tribünler dolmuyor, futbolumuz düşüşte, acaba nedendir ? Bilmeyecek ne var ? Futbolumuzu yönetenlere güven kalmamıştır. Hem para vereceksin, hem sinir küpüne döneceksin, hem de çoluk çocuğun maskarası olacaksın. Neymiş efendim, eski hakemlerin akrabaları iş güç sahibi olsun, bunlar pişene kadar da herkes biraz sabretsin öyle mi ? Tamam sabredelim ama zaten futbolumuz bitmiş, Faroe adaları ile birlikte dördüncü torbaya düşmüşüz. Bu durumda yakında hakeme de gerek kalmayacak. Yani kaybedecek vaktimiz yok !

Şimdi gelelim ligin 7. haftasına.

Bu haftaki maçların neredeyse tümünde sonuçlar hakem kararıyla belirlenmiştir. Hiçbir takım “biz oynayarak kazandık” demesin. Kaybedenler de kızıp birbirine girmesin. Zira oynanan futbola dışardan katkı var.

İlk önce kendi takımımdan başlayayım. Gençlerbirliği’nin ilk golü bariz ofsayt. Hakemlerin gözü bağlı olsa buna gol kararı veremezlerdi. Ancak birbirlerini şaşırttılar.

Taçtan gelen topa ofsayt bayrağı kaldıran acemi yan hakem ile onun yanlışını düzelteyim derken, devam eden pozisyondaki kabak gibi ofsaytı süzemeyen tecrübesiz orta hakem…

Buna rağmen bu kulübün önceki haftalardan alacak bakiyesi hala yüksektir. Yani kimse “bak gördünüz mü sizin lehinize de yanlış karar var” diyemez.

Galatasaray’ın ilk golünde el vardır. Podolski eliyle düzeltmese, top yanından geçip gidecekti. Bunu yan hakemin görememesi mümkün değildir.

Osmanlıspor’un bir atağı ofsayt ile kesildi ki; pozisyon devam etse Erdal topla kaleye girecekti. Pozisyonda top ayaktan çıktığı anda Gaziantepspor yarı sahasında kaleciden başka kimse yoktu. Erdal kendi yarı sahasından fırlıyor ve tek başına gole giderken yan hakem bayrağı kaldırıyor. Yahu sorsanıza; “neyi gördün de bayrağı kaldırdın ?” diye. Hani “yanlış görmüşüm” dese, ancak rüyasında görmesi lazım. Çünkü o anda onu yanlışa sürükleyecek bir görüntü yok, çünkü ortalık bomboş.

Pes vallahi !

Trabzonspor maçında Konyaspor ilk golü penaltıdan geldi. Pozisyon penaltı değil ki.

Mustafa Yumlu’nun rakibine müdahalesi ceza sahasının 60 santim dışında.

Konyaspor ikinci golü de bariz ofsayt. Bir hafta önce de Galatasaray maçında Trabzonspor’un verilmeyen penaltısı var. Yani alacak hanesi bayağı kabarmış bulunuyor. Dolayısıyla bundan sonra da Trabzonspor ile maçı olanlar düşünsün.

Fenerbahçe hafta içinde şikayetçi oldu, hafta sonunda da Akhisar’a attıkları ilk gol açık ofsayttan doğdu. Ahmet Çakar ifadesiyle; “ Aziz Yıldırım’ın ayarı ilk meyvesini verdi”.

Aziz beyin önemli bir eleştirisini buraya almalıyım ki, bunların tam olarak ne istediği hakkında bilginiz olsun. Aziz Yıldırım diyor ki; “Müsabakamızda görev alan Barış Şimşek’in Trabzon il hakemi olması ve ailesi ile birlikte Trabzon’da yaşıyor olması ve buna karşın müsabakamızda görevlendirilmiş olması da ayrı bir hatadır”.

Peki, ben de diyorum ki; İstanbul ili, Kadıköy ilçesinin Fenerbahçe mahallesinde ailesi ile oturan ve yine aynı ilçede işyeri olan hakemler sizin maçlarınıza ve Trabzonspor’un maçlarına nasıl veriliyor ? Hatta aranızda oynadığınız maçlara bile uygun görülebiliyor ?

Hangi özelliğinizle bu ayrıcalığı hak ediyorsunuz ?

Trabzonspor’un haksız yere 7-8 puan kaybetmesi yetmemiş, hala destek istiyorlar.

Sonuçta, yarın gözlemci raporlarında bu hakemlerin tam not aldığını göreceğiz.

Yani şıracı, bozacı hikayesi.

Sonra da adil futbol diye kendimizi avutacağız !

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nihat Özdemir'den flaş açıklamalar
Nihat Özdemir'den flaş açıklamalar
Ronaldinho hapisten çıktı
Ronaldinho hapisten çıktı
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi