Reklamı Geç
Her şey yeniden başlıyor !
Ercüment Tunçalp

Her şey yeniden başlıyor !

Bu içerik 1734 kez okundu.

İlk devreyi, ikinciden 5 puan farkla lider bitirmiştik. Üçüncü sıradaki takımla 10 puan farkımız vardı. Şimdi ikinci sıradayız ; üçüncü sıradaki Hatayspor ve dördüncü sıradaki Osmanlıspor ile fark 6 puana inmiştir. Ya 10 gün sonraki Osmanlıspor  maçını da kaybedersek…

O zaman aradaki fark 3 puana inecek ve maalesef her şeye sıfırdan başlayacağız.

Bu durumda geriden gelen Gazişehir ve Ümraniyespor’un da yaptıkları doğru işler yanında bizim yanlışlara sessiz kalmamalıydık.

Yıllardır yapılan ve hâlâ da devam eden hatalı transferleri eleştirmenin zamanlaması da yanlış değildir. Ay başından sonra yapılacak iş kalmayınca (transfer sezonu kapanınca) tekrar moral takviyesini birlikte yaparız.  
Elbette herkesin kendi görüşünü ortaya koymasından daha doğal bir şey olamaz.

Beni eleştirenler de olacaktır, görüşlerine her zaman saygı duyarım.  

En son aldığımız iki ağır yenilgiden hemen sonra, renkdaşımız Mustafa Serkan Güngördü’nün, ‘2.5 senedir maça çıkmayan bir oyuncunun transferini doğru bulması’ önceki yazıma kaynak olmuştu.

O görüşü dikkate almamın sebebi; arkadaşımızın iyi bir Gençlerbirlikli olması ve entelektüel birikimiydi. Yani yorumlamaya değer buldum.

Karar vericileri rahatlatma ihtimaline ise gönlüm razı olmadı.

Keşke beni ‘asrın muhalifi’ olarak ilan etmek yerine, bu günkü uzun yazısı için bekleseydi. Dikkatle yazdıklarını okudum. Birincisi ‘alaycı üslup’ kullanmadım, sadece biraz eğlenceli olsun istedim. İkincisi benimle aynı renklere gönül vermiş genç bir arkadaşıma böyle davranamayacağım belli değil mi ?

Sadece ligin ikinci yarısı için kurtarıcı beklerken, hemen istifade edemeyeceğimiz bir transferin gerçekleşmesini moral bozucu buldum. Yoksa Engin Bekdemir’in eski performansını bilmez olur muyum ?

Keşke büyük bir mucize olsa da hemen oynamaya başlasa. Belki de öyle olur.

Ben futbolcuya karşı değilim ki…

Yönetim anlayışına karşıyım. Sevgili Güngördü’yü de aynı paralelde görünce telaşa kapıldım. Ve sadece “böyle taraftarlık olur mu ?” diye sordum.

O da uzun uzun anlatmış. Neticede aynı hedefe öyle veya böyle varacağız.   

Sonuç olarak ben diyorum ki ;

-Son üç senede yapılan transferlerin önemli bir kısmı faal futbol yaşamının sonuna gelmiş yaşlı transferlerdir. Ve bunun sonucunda takımın maç kadrosu yaş ortalaması 31’i aşmıştır. Ligde böyle bir rakibimiz var mı ?

Ben ‘hiç tecrübeli futbolcumuz olmasın’ demiyorum ki…

‘Yaş ortalamasını aşağıya çekelim’ diyorum.

-Bir kısmı ise önceki takımlarında yeterli süre alamamış futbolculardır.

-Diğer bir kısmı da alt liglerde bile dikiş tutturamayan futbolculardır.

Bu görüşler sadece de bana ait değil ki…    

Teknik heyetler tarafından birçok oyuncuya hiç görev verilmeyerek ve yönetim tarafından da sözleşmeleri feshedilerek haklılığım zaten tescil edilmiştir.

Bunlar üzerinden değerlendirme yapılmasını isterdim. İlk yarıyı 41 puanla lider tamamlayınca yazdıklarım ortadadır. Yani herşeye muhalif değilim. Neye muhalif olduğumu açık açık yazıyorum ve altını da dolduruyorum.

Örneğin, son 4 ay içinde kaleme aldığım bazı yazılarımın başlıkları aşağıdadır.

Bu yazılarda muhalif bir duruş var mı ?

-Federasyonun çifte standardı,

-Şampiyonluk yolunu yarıladık,

-Gençlerbirliği’de sürgünde,

-Önemli olan 3 puandır,

-Ankara rüzgarı yolu yarıladı,

-8’de 8 yetmez, yürü Gençlerbirliği,

-7’de 7 yetmez, Gençlerbirliği ileri,

-Adaletli ve tedbirli hoca…

Demek ki değişik zaman dilimleri içinde gerçekleşen farklı olayları birbirinden bağımsız olarak değerlendirmişim.

Neticede doğruları alkışlıyorum, yanlışları eleştiriyorum.

Şu son bir ay içinde yaşadıklarımız (Türkiye Kupası'ndaki Hatayspor yenilgisi de dahil) ve buna rağmen hareketsiz kalmamız normal mi ?

Acaba bu durumda ben lüzumsuz bir telaş mı sergiliyorum ?  

57 senelik Gençlerbirliği taraftarıyım. Ankara’nın bütün kulüplerine sempati beslerim. Ankara dışında ilgilendiğim tek kulüp yoktur.

Bütün isteğim, ay sonuna kadar yetkilileri harekete geçirmekti.

Bütün rakiplerimiz kadrolarını takviye ettiler. Biz ilk yarıdaki Gençlerbirliği değiliz, rakipler ise daha da güçlendiler. Bu konuda ‘alkaralar’ içinde bana yakın yeterli sayıda görüş var zaten. Ancak sesimizi daha gür duyurmalıyız.

Bu gün yönetimde olan arkadaşlarımızla da ayrı düştüğümüz filan yok. Sadece yanlışlarını söylüyorum. Bana göre susan gerçek taraftar değildir.

Sezon sonunda hep beraber kucaklaşmayı benden çok kimse isteyemez.

Her şey Gençlerbirliği için !

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor ekranı
Spor ekranı
Futbolcuların kız arkadaşları ile çok sevişiyor
Futbolcuların kız arkadaşları ile çok sevişiyor
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi