Reklamı Geç
Gençlerbirliği rehabilitasyon merkezi
Ercüment Tunçalp

Gençlerbirliği rehabilitasyon merkezi

Bu içerik 1864 kez okundu.

Esasında ‘Huzurevi’ daha yakışan bir tanım olabilirdi ama bir taraftarımız bu ismi koyduğu için onu kırmak istemedim !

Altınordu’nun tek yabancısı olmayan kadrosu karşısında düşülen durumu anlatmak için “geçen haftadan da berbat durum” olarak açıklamak yeterlidir.   

Kıymetli hocamız, biz “bu takım yaşlı, enerjisi bütün sezona yetmez” dedikçe aksini iddia etti. Durum ortada. Yönetim zaten var mı yok mu belli değil !

Bu gün sahaya çıkan 14 kişilik Gençlerbirliği takımının yaş ortalaması 31.4, galip takımın 14 kişilik kadrosunun yaş ortalaması ise 25.9 du.  

Enerji, tecrübeyi teslim aldı. İnşallah devamı gelmez.  

Ara transfer döneminde, son 2.5 senedir ayağına doğru dürüst top değmemiş bir futbolcu transfer edilince elbette şaşırdık. Ancak aramızda hiç şaşırmayan ve hatta bunu kazanç olarak gören bir taraftar vardı.  
Arkadaşımız diyor ki; “Engin Bekdemir bir transferden öte bir yatırım olarak değerlendirilmeli. Son yıllarda izlediğim en yetenekli genç futbolculardan biriydi, geçirdiği ağır sakatlıklardan dolayı iki yıldır futboldan uzak ama potansiyeli gerçekten çok büyük. Bu camia aynı zamanda bir futbolcu rehabilitasyon merkezi. Dolayısıyla Engin’e yapılan bu yatırımı doğru buluyorum. Kaybedecek bir şeyimiz yok, kazanacak çok şeyimiz olabilir.”

Taraftara bakar mısınız ?

Kaybedilecek yıllarımız umurunda değil. Bize hemen yarın oynayacak futbolcu lazımken, sezonu rehabilitasyon hizmeti ile tamamlatmak istiyor.

Belki de alışkanlık olmuştur ; Agon Mehmeti, Erdi Can Şehit, Numan Soysal, Canberk Aydın ve onlarcası bu merkezden sessiz sedasız gelip geçtiler, yatırımı biz yaptık ama mahsulü biz toplayamadık.

Şimdi Prof. Dr. Ali Seyyar’ın katkılarıyla hazırlanmış bir sözlükten ‘Rehabilitasyon Merkezi’ hakkında tanıtıcı bir alıntı yapalım :

“Bedeni, zihni ve/veya ruhi rahatsızlığı sebebiyle normal hayatın gereklerine uymama durumunda olan kişilerin, fonksiyon kayıplarını gidermek ve toplum içinde kendi kendilerine yeterli olmalarını sağlayan beceriler kazandırmak veya bu becerileri kazanamayanlara koruyucu sosyal bakım hizmetleri sunmak üzere tesis edilen sosyal hizmet kuruluşlarıdır…”

Şimdi ben de bir katkı yapmak istiyorum.

Tesislerimizde 2 ayrı bina bulunmaktadır. Girişe yakın olan binayı Rehabilitasyon Merkezi, diğerini ise Huzurevi haline getirelim. Sakat olarak gelenleri veya takımında herhangi bir sebeple uzun süre oynamayanları birinci blokta, yaşı ilerlediği için futbolu bırakmak üzere olan ve istirahate çekilmeyi arzu edenleri ikinci blokta misafir edelim.

Bunu onaylayan sosyal hizmet gönüllüsü arkadaşlarımızı da bu organizasyona dahil edip etraftan alkış toplayalım.

Gençlerbirliği’ne ne mi olacak ?

Yahu o kimin umurunda zaten !

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Mustafa Serkan Güngördü     2019-01-30 https://forum.alkaralar.com/t/transfer-beklentileri-onerileri-ve-haberleri/183/159?u=serkan_gungordu Ben kesinlikle okumayacağım ama bundan sonra yazılarınızda daha doğru bir üslup kullanmanızı dilerim.
Mustafa Serkan Güngördü     2019-01-26 Ercüment Bey size cevabım yazdığım yazıyı kırptığınız Alkaralar sitesinden olacak. Oradan devam edelim
Mustafa Serkan Güngördü     2019-01-26 Kulübe bir de sürekli muhaliflik kliniği açmak lazım. Kulüpte görevliylen padişahım sen çok yaşa diyip, İlhan Cavcav tarafından kapı gösterildikten sonra yapılan her şeye muhalif olan, inandırıcılığını kaybetmiş bir güruh var. O güruh içinde bir bayrak taşıyan seçmek gerekse mesela, ben hemen Ercüment Tunçalp derim. Şimdi de şahsımın Alkaralar forumunda yazdığı yazıyı buraya alıp, buradan o yazı üstünden anlamsız bir karalama yapmış, keşke adabıyla siteden cevap verseydi.
Gerçek Gençlerbirlikli     2019-01-26 30 yıllık kültürü bitirip küme düşmedik mi? Gençlerbirliği kültürünü ayaklar altına alıp nerede menajer bağlantılı boş beleş ihtiyar varsa takıma doldurdular. Oysa Gençlerbirliği bugüne hiçbir zaman böyle oyuncular alarak gelmedi. Gençlerbirliği demek altyapı demek, yetenekli yerli yabancı oyuncu demek ! Senin bunyende 17 ile 24 yaş arasında 150 tane yetenekli kendi öz evladin olacak ama sen 20 tane yaşlı oynamayan oyuncu transfer edeceksin? Ozumuze dönmezsek önce Hacettepe gider sonra Gençlermz
Profesor Oklitus     2019-01-26 Aslinda Geriatri kilinigi demek Bence daha dogru olur..Taraftar Icinde her mac bileti yaninda Mental saglik unitesi uyeligi ile ucretsiz anti depresan saglayan bir eczane lutfen.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kaliteli Peştamal Modelleri
Kaliteli Peştamal Modelleri
Belçika Ligi için flaş karar
Belçika Ligi için flaş karar
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi