Reklamı Geç
Bu sahada futbol oynanıyorsa...
Ercüment Tunçalp

Bu sahada futbol oynanıyorsa...

Bu içerik 1627 kez okundu.

Bahsettiğim zemin Hatay Stadı’na aittir. Bu sahada futbol oynanmasına izin veren de, Ankara’da futbolu yasaklayan da Türkiye Futbol Federasyonudur.

Evet bu sahada futbol oynanabiliyorsa her sahada futbol oynanabilir.

Ankara Kulüpleri, Ankaragücü- Beşiktaş maçıyla başlayan süreçte evlerinde oynayacakları bütün maçları deplasmanda oynamaktadırlar.

Beşiktaş Kulübü’nün arzusu ile gerçekleşen bir durum olduğu için bu değerli kulübümüzün sezona başladığı sahanın zeminini de hatırlamazsak olmaz.
Fotoğrafta görülen zemin maçların oynanmasına hiç engel teşkil etmedi !  


İşin ilginç tarafı; defalarca mağdur olmuş üç takımdan birisi olan Gençlerbirliği bu gün Hatay’da oynadığı zemini görünce ; neden aynı hoşgörüye muhatap olmadığına elbette şaşırdı.  

Bodrumspor-Ankaragücü maçında oynanan Muğla Stadının zemini de benzer  mesajı veriyordu ;

Bu kural sadece Ankara için geçerlidir.       

Ankaragücü, Gençlerbirliği ve Osmanlıspor artık Ziraat Türkiye Kupasında yoklar.  Bizler de taraftar olarak bu sonuçları fazla önemsemiyoruz.

Zira her hafta bu seyahatler sürdükçe; Ankaragücü’nün Süper Ligdeki durumu riske girecekti, Gençlerbirliği ve Osmanlıspor ise Süper Lig yolunda güç kaybedeceklerdi.

Bütün bunların üstüne bu gün şaka gibi bir haber aldık. “Eryaman Stadı Ligin 19. haftasında açılıyor” diye. Yani Ocak ayının son günlerinde…

Bu stadın ilk belirtilen açılış tarihi tam bir sene önceki Ocak ayıydı. Sonra projeye ilaveler sebebiyle 6 ay gecikeceği söylendi. Bitmedi.  

Daha sonra sürüncemede kalan bu duruma ilgili Bakanlık el koydu ve bizzat Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun talimatı ile “Eylül ayının sonuna kadar yetişeceği” bildirildi. Yine bitmedi.

Ekim ayında da bitmedi. Kasım ayındaki Beşiktaş maçına yetişeceği söylendi, olmadı, 15 gün sonraki Başakşehir maçına yetişeceği söylendi, o da olmadı.

Biz ise bir sene boyunca bu tesisin Şubat 2019 tarihinden önce bitmeyeceğini, bıkmadan usanmadan devamlı yazdık. Yazdıklarımız aşağıda duruyor.

Hafta sonunda Ankaragücü, Göztepe’yi Kayseri’de ağırlıyor. Gençlerbirliği Eskişehir’den Hatay’a gitti, Ankara’yı görmeden de Adana yolcusu…

Osmanlıspor da yılın son maçında Adanaspor’u yine Bolu’da ağırlayacak.

Konuştuğumuz yer Türkiye’nin Başkentidir.

Başkentte futbol oynanamıyor.

Bir benzerini dünyanın herhangi bir yerinde görebilir miyiz ?

Ülkede bir tane futbol stadı olsa, onun da Başkentte olması gerekmez mi ?

Başka sözüm yok !

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor ekranı
Spor ekranı
Haluk Levent ve futbolcuların korona virüs dayanışması
Haluk Levent ve futbolcuların korona virüs dayanışması
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi