Reklamı Geç
Ankaragüçlüler kenetlenmelidir
Ercüment Tunçalp

Ankaragüçlüler kenetlenmelidir

Bu içerik 1983 kez okundu.

Bu takım düştüğü yerden kalkmıştır. Henüz nekahet dönemini yaşıyor. Islak formaların sıkılarak tekrar giyildiği 2. lig günlerinden bu günlere bu Başkan ve yönetimi getirmiştir. Bu yolda eski Teknik Direktör İsmail Kartal’ın da önemli rolü vardır. Kendisine teşekkür edilmelidir.

Bu güne geldiğimizde sıkıntılar bitmiş midir ?

Ankaragücü evinde oynaması gereken maçları deplasmanda oynuyor. Sebeplerini devamlı yazıyoruz; TFF’nin gerekçesinde haklılık payı yoktur.

İyi gidişi bozan en önemli sebep de budur.
Antrenman yapacak saha bulamayıp komşu Gençlerbirliği’nin sahasını kullandığı olmuştur.

Kulüp yönetimi hocanın işine son vermiştir, buna saygı duymak gerekir. Fazla da sorgulamamak iyi olur.

Futbolcuların özveriyle ellerinden geleni yaptıkları, profesyonelce işlerine odaklandıkları da başka bir gerçektir. Ancak devre arası ve ara transfer sezonu geliyor. Sadece bizim takımlarda değil, bütün kulüplerde parasını tam alamayan futbolculardan TFF’ye müracaat edenlerin serbest kalma ihtimali vardır.

Ödeme yapamayan Başkan’a kızamayız. Zira bu güne kadar ne ödemeler yaptığını iyi biliyoruz.

Bütün borç 110 milyon liradır. 50 milyon lira kredi alma imkanı olsa havuzdan gelecek para ile iki senede hem borcu hafifletmek hem de güncel ödemeleri yapmak mümkün olacaktır. Sıkıntı, gelirin tamamının eski borçlara gitmesidir.

Belediyelerimizden gelen katkılar bazı problemleri halletmiştir. Ankara’nın gönlü zengin esnafının kulübe katkıları hiç unutulmamalıdır.   

Bu bakımdan maddi, manevi destek yapacak herkese kapı açık bırakılmalıdır.

Ankaragücü taraftarı bu konularda kenetlenmelidir. Her türlü siyasi görüş farklılıkları bir tarafa bırakılmalı ve tek kimlik olarak ortada ‘Ankaragüçlülük’ kalmalıdır.   

İnşallah Gençlerbirliği Süper Lige dönüyor. Ankaragücü’de kalıcı olursa Ankara futbolunda eski güzel günlere döneriz. VAR sayesinde büyütülmüş kulüpler lehine çifte standartlar tam olarak bitmese de oldukça azalmıştır.

Yine bazı penaltılarımız görmezden gelinmektedir ama ofsayt kararları sıfır hatalıdır. Buna da şükür demek lazımdır. Bunlar lehimize gelişmelerdir.

Süper lig takımına süper lig tecrübesi olan ve sağlam duruşlu bir hoca gerekir.

Bu iki özellikten birisi yetmez. Geçmişte Ankaragücü ve Gençlerbirliği takımlarını çalıştırmış bir büyütülmüş takımın yeni hocası “A takımı konu olunca gerisi teferruattır” diyebilmiştir. Bu tip hocaların Ankara kulüplerinin kapısından girmesi yasaklanmalıdır.

Burada duygusallığa yer bırakmamak iyi olur. Sevgili Başkanı bu konuda uyarmak istedim. Bu günlerde kapıyı çalan çok olur. Geçmiş başarılarına bakarak bu kulübe katkı yapacak hocayı seçmek, para bulmak kadar önemli bir konudur.

  

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nihat Özdemir'den flaş açıklamalar
Nihat Özdemir'den flaş açıklamalar
Ronaldinho hapisten çıktı
Ronaldinho hapisten çıktı
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi