Reklamı Geç
Telekom'dan Dev Adım
Necmi Kepçetutan

Telekom'dan Dev Adım

Bu içerik 656 kez okundu.

Her iki takımın da inişli çıkışlı oynadı. Türk Telekom farkı açtı, Tofaş kapadı. Tofaş öne fırladı, Telekom yakaladı. Maçın kırılma anlarında iki taraf da çok basit top kayıpları yaptı. Türk Telekom’un 85 sayısının 45’i, Tofaş’ın 75 sayısının 36’sı üçlüklerden geldi. Asistlerde 21’e 14’lük Telekom üstünlüğü sonuç üzerinde etkiliydi. Mücadelenin neredeyse yarısında serbest atış olmazken, kalan bölümde çizgiden de 14’e 8 ev sahibi takım öndeydi.

Rakibine göre daha dar bir rotasyonla oynayan Türk Telekom’da uzunca bir süre dört oyuncu skor üretebildi. 19 dakikada beşi üçlük olmak üzere 21 sayı, smaçlar, bloklar, ribauntlarla tam bir Gabriel şov vardı. O’na Campell 6, Reeding 8 ve Stimac 4 sayıyla destek verebildi.  Ancak Türk Telekom, beşinci atıcıyı bulamadı bir türlü. Skor yükünü ve rotasyonu daha dengeli dağıtan Tofaş, rakibine Meija liderliğinde Berkan Withey ile cevap verirken ilk yarı 39 – 36 başkent ekibinin lehine bitti. 
İkinci yarının hemen başında Telekom, Stimac ve Reeding ile 8- 0’lık bir seri yakaladı ve farkı 10 sayıya çıkardı: 44 – 34 Ancak konuk ekip pes etmedi. Mustafa, Khadji, Barış’ın da devreye girmesiyle 17 – 4’lük  seriyle  51 – 50 öne geçtiğinde üçüncü periyodun bitimine iki dakika vardı. Türk Telekom’u en önemli atıcısının ise daha siftahı yoktu. İlk sayılarını serbest atışlardan bulabildi Landesberg ve son bölüme 55 – 55 beraberlikle girildi. 

Uzun süre dengede giden son çeyrekte bu kez Landesberg şov başladı. Nerdeyse üç periyot uyuyan Landesberg, büyük bir şutör olduğunu tekrar gösterdi. Attıkça attı, coştukça coştu. Tofaş, başta Gabriel’i durduramamıştı, en kritik anlarda da Landesberg’e önlem alamamanın bedelini ödedi. Bu arada Kaya Peker ki o ana kadar ciddi bir katkı yapmamıştı, Khadji’ye aldırdığı faul sonrası hem rakibin psikolojisini, dengesini bozdu hem de 6 sayılık destekle galibiyette rol kaptı. 

Mücadelenin özeti için Gabriel başladı, Landesberg bitirdi, Tofaş seyretti demek yanlış olmaz. Başkent ekibi milli arada dinlenerek hazırlandığı maçta lig üçüncüsünü yenerek büyük bir adım attı. Rakibinden bir maç eksiği olan mavi kaplanlar, koç Burak Gören yönetiminde gizli üçüncü pozisyonuna geldi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Roma İrfan Can'ın Peşinde
Roma İrfan Can'ın Peşinde
Spor Ekranı
Spor Ekranı
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi