Reklamı Geç
Futbol tiyatrosu
Ercüment Tunçalp

Futbol tiyatrosu

Bu içerik 1039 kez okundu.

 

Yapımcısı Futbol Federasyonu, başrol oyuncuları ise üç İstanbul kulübü ve MHK dir.

Bütün diğer Anadolu kulüpleri ise figürandır.

Tiyatronun beşinci hafta perdeleri; güya dünya çapındaki hakem Cüneyt Çakır’ın göstere göstere Trabzonspor’u doğraması ile açıldı.

Fenerbahçe maçında Markoviç Barış Şimşek eşleşmesi adeta Karagöz Hacivat sahnelerini anımsatıyordu. Ancak İngilizce edilen küfürü duymadım, görmedim mazereti burun buruna iletişim halindeki hakem için asla geçerli olamaz. O zaman burada da senaryoya saygı duymaktan başka çare kalmıyor.

Haftanın son maçını bu hengamede beklemeye başladık, bizim sahnenin başrol oyuncusu ise Fırat Aydunus idi. İstanbul takımının maçına İstanbul hakemi verilmesine mecburen razı olduk.

Ancak Beşiktaş taraftarı da olduğunu bildiğimiz hakeme, Beşiktaş Kulübü Başkanı’nın Arnavutluk’tan ihtarname çekmesini anlayamadık. Elbette o da kendi çapında hazırlık yapıyordu, ezeli rakiplerinden geri kalmamak üzere…

Dolayısıyla başımıza gelecekleri, Sayın Orman’ın bu ters manyeli sebebiyle zaten bekliyorduk. Ancak Gomez’in attığı dirsek ile kan revan içinde kalmanın cezası dünyanın her yerinde kırmızı karttı. Bunu ilk anda görmezden gelemez zannettik.

Yine yanılmışız, hakem beydeki özgüven bunu da perdeledi.

Maçın son dakikasındaki bariz penaltı da; Cüneyt Çakır’la rekabet halindeki Fırat Aydunus’un, “onun vermeme hakkı var da benim yok mu ?” inadına kurban gitti.

UEFA bilmeli ki; bu hakemlerin çifte standardı vardır. Ülke içinde başka, ülke dışında başka…

Sakın kimse bu sebepten bize, “Avrupa’nın beğendiği hakemi siz mi beğenmiyorsunuz ?” dememeli. Zira orada oynananlar futbol, burada oynananlar ise tiyatro kategorisine girmektedir.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başakşehir'in rakibi Kopenhag oldu
Başakşehir'in rakibi Kopenhag oldu
Futbolda Haftanın Programı
Futbolda Haftanın Programı
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi