Reklamı Geç
Önemli olan 3 puandır
Ercüment Tunçalp

Önemli olan 3 puandır

Bu içerik 1651 kez okundu.

Kötü oynadığımız konusunda hepimiz hemfikiriz. Hoca kendisi de söylüyor zaten.

Bence tekniği yüksek bir takımın bu tarla gibi zeminden etkilenmemesi mümkün değildir. Ancak öyle bir gerçek var ki; bize hiçbir takım kolay gol atamaz.

Başarılı hocamız bütün taktiği bunun üzerine kuruyor. Ligin üçte birini tamamladık, bu strateji tıkır tıkır işledi. Altı maçı tek golle kazandık. O tek golü atamadığımız tek takım da Adanaspor oldu.

Bu kadar kusur kadı kızında da olur !

Ancak başka bir gerçek daha var. Son 15 sezonda ligin 11. haftası itibariyle bizim gibi 31 puana ulaşan bir takım olmamış. En yüksek puana 2005-2006 sezonunda 29 puanla Bursaspor ulaşmış.   

Son 15 sezonda ligin 11. haftası itibariyle bizim gibi kalesinde sadece 2 gol gören takım da olmamış. En az golü 2005-2006 sezonunda 4 golle yine Bursaspor kalesinde görmüş.  

Bütün bu rekor performansa rağmen rakiplere saygımız sebebiyle ‘hafife alma’ hiçbir zaman gerçekleşmedi.

Geçtiğimiz hafta Galatasaray’ın farklı kazanacağı bir maç taraftarlarının 55. dakikada çektiği ‘oley’ sebebiyle puan kaybettirmiştir. Hiçbir zaman anlayamadığım bir konudur; kendi takımını frenliyorsun, rakibini ateşliyorsun.

Bunu neden anlattım ?

Hep böyle devam edelim. Rakiplerimiz bizi bıraksın, 2. sıra için yarışsınlar.

Zira bizim esas rakibimiz, yazının başında da belirttiğim gibi oynamaya mecbur bırakıldığımız tarladır. Ayrıntısını Yetkiner Mayda’nın son yazısında görebilirsiniz.   

Orada bahsetmediği ama bana söylediği bir şeyi de ben hatırlatayım. Mayda diyor ki; “Geçenlerde ‘çürük’ diye yıkılan stadın yanından geçtim. O kadar kalın ve bol kullanılmış demiri ben şimdi yapılan inşaatlarda bile göremiyorum.”

Yılan hikayesine dönen Eryaman Stadı inşaatına gelince; çimi sermekle iş bitmiyor. Amacın göz boyamak ve zaman kazanmak olduğu anlaşılıyor.

Eğer öyle olmasaydı bir sene önce bitmiş olurdu. Melih Gökçek’in temel atıldığı zaman değil, bir sene sonrasında 14 Mayıs 2017 tarihinde inşaat alanını gezerken verdiği bitiş tarihi Ocak 2018 idi. Hayal olduğunu söyleyenler de bizdik.

Bakan talimatına rağmen Eylül ayı sonunda da bitemedi.

Ekim ayı sonunda da bitemedi ama çimler serildi. Yeşili gösterince de yeni hedef 18 gün sonraki Ankaragücü- Beşiktaş maçı oldu.

Onlarca stat inşaatını gün gün takip etmiş bir kişi olarak söylüyorum; o stat Şubat ayından önce bitmez. O da ancak siyasi iradenin baskısı ile gerçekleşebilir. Çatısı bitmemiş, localara başlanmamış, koltukları takılmamış, çevre düzenlemesi yapılmamış stat 18 gün sonra bitecek öyle mi ?

Güldürmeyin !

Henüz pasolig turnikelerinden, soyunma odalarından, tuvaletlerden ve yüzlerce ayrıntıdan söz etmeye bile gerek yoktur.

Sakın bunları bugün söylediğim düşünülmesin. Tam 4 ay önce, 12 Temmuz 2018 tarihinde yayımlanan “Ankaragücü Ankara’da Kalmalıdır” başlıklı yazımda ; “Bir hafta önce çekilen video kaydını izledim. Tuhaflık Eryaman Stadı’nın Eylül ayında biteceği masalıdır. O inşaat seviyesindeki bir yapı Ocak ayında da bitmez” demişim. Arzu edenler aşağıda görebilirler. Bu gün de aynı yerdeyim.

Kazasız belasız, sakat vermeden ilk yarı sonuna ulaşılmasını temenni ediyorum.

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Görünmez rakip için 100 bin bilet sattılar
Görünmez rakip için 100 bin bilet sattılar
Nihat Özdemir'den flaş açıklamalar
Nihat Özdemir'den flaş açıklamalar
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi