Reklamı Geç
Teşekkürler Ankaragücü
Ercüment Tunçalp

Teşekkürler Ankaragücü

Bu içerik 3126 kez okundu.

Fenerbahçe’de oturan bir Ankaralı olarak sevincimi tarif edemem. Maçtan bir gün önce kaldıkları otelden yürüyüşe çıkan futbolcuları oğlum Levent Tunçalp yolda karşıladı ve selfie çektirdi. Gereken morali de verdi.

Fotoğrafta görüleceği gibi kendilerinden çok eminlerdi. Bu bana galibiyetten daha anlamlı geldi.Açık konuşayım, ben o kadar rahat değildim, hakemin Hüseyin Göçek olduğunu duyunca ümitlerim azalmıştı. Zira İstanbul kulüpleri kendisini çok severler. Henüz VAR’ın devreye girmediği zamanlarda eyyam vardı. En fazla da çifte standart kararlarla çok canlar yanardı. Aynen dünkü maçta çalınan ve çalınmayan düdüklerde olduğu gibi…
Evet, ceza sahası dışındaki ikili mücadelelere VAR bakmıyor. O yüzden dünkü maçta Fenerbahçe lehine gerçekleşen farkları, sadece görüntülerden çıkartmak mümkündür. Ancak bundan bile memnun olmayan Fenerbahçe yöneticisi Semih Özsoy’a Ankaragücü’nü kutlamak yerine hakemden şikayet hiç yakışmadı. Hatta biraz da komik kaçtı.

Kendi sahanızda oynuyorsunuz, rakibin iki stoperi birden sakatlanıp çıkıyor, hakem açık penaltıyı vermiyor, ancak VAR sayesinde zorunlu olarak uyarıyı dikkate alıyor.  

Peki VAR sistemi arıza yapsaydı ya da geçtiğimiz senelerdeki düzen geçerli olsaydı yine eyyama kurban gitme riski yok muydu ?  

Evet vardı ama bu kadarına da şükür. Zira artık yanlış bir yerlerden dönüyor.  

Gelelim maçtan sonraki duruma. İsmail hocanın büyük başarısı, bazı amigo yorumcuları harekete geçirdi ve hocanın maçtan sonraki konuşmasının son cümlesini cımbızlayarak güya Ali Koç’a servis yaptılar.  

Yalancının mumu yatsıya kadar yanarmış. Ankaragücü yönetimi de anında gereken cevabı vererek bu provokatörleri ters köşeye yatırdı.

Bize bu sevinci yaşatan Ankaragücü Kulübünün Başkanını, yöneticilerini, teknik heyetini, futbolcularını, bütün çalışanlarını ve cefakar taraftarlarını yürekten kutluyorum.

Bastır Ankaragücü…

Bu vesile ile tüm hemşerilerimizin ve tüm milletimizin Cumhuriyet Bayramını da kutluyorum.


 

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Görünmez rakip için 100 bin bilet sattılar
Görünmez rakip için 100 bin bilet sattılar
Nihat Özdemir'den flaş açıklamalar
Nihat Özdemir'den flaş açıklamalar
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi